Ankara En İyi PR Ajanslarından Teklif Alın

Ajansınızı dakikalar içinde bulun, karşılaştırın.

Edvido Nasıl Çalışır?

PR Ajanslarından Teklif Al

Ankara En Büyük PR Ajanslarını Keşfedin

Reklam, pazarlama ve yazılım ile ilgili her konuda hizmet alabilirsiniz

omg! iletişim banner
omg! iletişim logo
omg! iletişim
PR
Tam Hizmet Dijital Pazarlama
omg! iletişim olarak biz, harika şeyler yaratmayı seven multidisipliner bir iletişim ajansıyız. "Oh my God!" demek ister misiniz?
Takım
16 Kişi
Tecrübe
11 Yıl
Konum
Ankara
Teklif Al
Aristo İletişim banner
Aristo İletişim logo
Aristo İletişim
PR
Grafik Tasarım
Aristo İletişim olarak Türkiye ve dünyanın önde gelen markalarına PR & Medya İletişimi'nin yanı sıra dijital ve kreatif hizmet veriyoruz.
Takım
38 Kişi
Tecrübe
11 Yıl
Konum
Ankara
Teklif Al
FM İletişim Danışmanlığı banner
FM İletişim Danışmanlığı logo
FM İletişim Danışmanlığı
PR
Marka Danışmanlığı
Mesleğimizdeki uzmanlığımız, işimizin hem çırağı, hem kalfası, hem de ustası olmamızdan gelir.
Takım
15 Kişi
Tecrübe
10 Yıl
Konum
Ankara
Teklif Al
Edvido ajans seçim sürecimizde bizlere inanılmaz hızda ve kalitede hizmet sundu. Bu konuda güvenle tercih edebileceğiniz tek adres.
elif çetinkaya foto
Elif Çetinkaya
Bölge Yöneticisi,
Danone
Edvido'yu sıklıkla kullanıyorum. Haftalarca sürebilecek süreçleri birkaç günde indiriyor. Çalıştığımız seo ajansından da inanılmaz memnunum. Harika bir ekip.
seda yimen foto
Seda Yimenicioğlu
Ürün Yöneticisi,
Orzax İlaç
PR Ajanslarından Teklif Al
Nasıl Çalışır?
Kullanıcı, Edvido'ya sektörünü, çalışan sayısını, marka ismini, bütçesini, proje açıklamasını, iletişim bilgisini ve nasıl bir ajansla çalışmak istediğini iletir.
1
Sektör
Çalışan Sayısı
Marka İsmi
Bütçe
İletişim
Ajans ve yazılım firmaları kullanıcı ile iletişim kurar.
2
Ajans A - Merhaba!
Ajans B - İyi günler
Ajans C - Merhabalar
Ajans D - Nasılsınız?
Ajans E - Hey!
Kullanıcı, iletişim kurduğu ajanslar arasından tercih yaparak çalışmaya başlar.
3
Ajans A - Merhaba!
Ajans B - İyi günler
Ajans C - Merhabalar
Ajans D - Nasılsınız?
Ajans E - Hey!

Blog

Pazarlama ve yazılım odaklı içeriklerimizi keşfedin

Ankara En İyi PR Ajansları Listesi

Ajans Adı Firma Açıklaması Ajans Türü
omg! iletişim omg! iletişim olarak biz, harika şeyler yaratmayı seven multidisipliner bir iletişim ajansıyız. "Oh my God!" demek ister misiniz? PR Ajansları
Aristo İletişim Aristo İletişim olarak Türkiye ve dünyanın önde gelen markalarına PR & Medya İletişimi'nin yanı sıra dijital ve kreatif hizmet veriyoruz. PR Ajansları
FM İletişim Danışmanlığı Mesleğimizdeki uzmanlığımız, işimizin hem çırağı, hem kalfası, hem de ustası olmamızdan gelir. PR Ajansları

PR (Halkla İlişkiler) Ajansı Nedir? Ne İş Yapar?

Pr halkla ilişkiler ajansı, markaların ve iş yerlerinin reklam vermek istedikleri taktirde verilecek reklamın halk bazında yapılacak olan araştırmasını ifade eder. Bir reklam yapılmadan önce reklamcılık şirketleri pr ajansları ile çalışarak reklam halk nezninde ne kadar talep göreceği ve böyle bir ürüne olan ihtiyacın boyutunu araştırır.

Pr halkla ilişkiler ajansı bir nevi ürün tanıtılmadan önce markalar için halkla ilişkiler kısmını yöneterek ürünün hedef satış miktarını ortalama olarak hesaplamaya çalışırlar. Günümüzde hemen hemen her reklam şirketi bünyesinde pr halkla ilişkiler departmanını bulundurur.

Eğer siz de mevcut şirketinizi büyütmek istiyorsanız reklamcılık işlerinin tek başına yeterli olmadığını bilmelisiniz. Mutlaka pr çalışmaları için bir pr ajansı ile çalışmalısınız. Böylelikle ürün satma, marka değerini arttırma süreciniz bir hayli kısalır ve zannettiğinizden çok daha hızlı bir şekilde markalaşmış olabilirsiniz.

İletişim Ajansları Hangi Hizmetleri Verir?

Aslında iletişim ajanslarının dört temel işlevi vardır. Bu işlevler sayesinde markaların değerlerini ve ürün satışlarını yükseltme konusunda oldukça başarı gösterirler. İlk işlev olarak pazarlama noktasında danışan müşterilerine uygun önerilerde bulunurlar. Böylelikle pazarlanacak ürün en doğru şekilde pazara çıkar.

İletişim ajanslar için oldukça önemli bir husustur. İletişim ajansları iletişim konusunda mevcut müşterilerine gerekli bilgileri vererek onları doğru yönlendirir. Bunun yanında iletişim konusunda gerekli tavsiyelerde de bulunurlar. Bu da markalar ve kişiler için oldukça büyük önem arz eden durumlardan birisidir.

Bir diğer önemli işlev ise reklamın her türlü yayın aracı ile halkla buluşmasını sağlarlar. Bu yayın organları TV, afiş, sosyal medya, dijital, radyo gibi kanallardır. Ayrıca reklam çalışmalarını yürütecek olan reklamcılık firmaları ile, müşteriyi temsilen anlaşıp uygun teklifte bulunma ve doğru fiyat verme konusunda yardımcı olurlar.

İletişim araçları ile markanızın ifade edilmesini, sunulmasını kolaylaştırır ve en iyi şekilde isminizin duyulmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için pr ajanslarından danışmanlık hizmeti alarak en iyi şekilde halkla iletişiminizi sağlayabilirsiniz.

Ankara’daki PR Ajansları Aylık Ne Kadar Ücret Alıyor?

Günümüzde iş hayatının ve reklamcılığın artık ayrılmaz bir sektörü olan pr ajansları oldukça yaygın bir sektör haline gelmiştir. Hemen hemen her marka reklam anlaşmalarından evvel doğru pr ajansları ile çalışarak uygun bir şekilde ürünlerinin halkla ilişkiler kısmını yönetiyor.

Günümüzde ülkemizde de pek çok pr ajansı faaliyetlerine devam etmektedir. Bunlardan birisi de Özge Özcan Pr Ajansı olarak bilinir ve Ankara’da ikamet eder. Pek çok Ankara PR ajansları arasından banka pr ajansı konusunda da oldukça fazla bir yoğunluk görülmektedir.

Ankara şehrinde mevcut olan pek çok pr ajansı söz konusudur. Hemen hemen pek çok alanda hizmet veren bu ajanlar oldukça fazla rağbet görüyor. En sık sorulan sorulardan birisi de Ankara’daki pr ajansı fiyatlarıdır. Bu konuda ancak şirketlere danışarak en temiz bilgiyi alabilirsiniz. Bunun için ajansların web sitelerinde yer alan iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

PR Çalışması Nedir?

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte pek çok konuda sektörel olarak büyüme söz konusudur. Bu sektörler pek çok farklı alanda baş gösterirken markalaşma süreci devreye girer. Markalaşma, tanınma ve büyüme, şirketlerin her zaman için en büyük hedeflerini oluşturması ile bilinirler.

Bahsi geçen bu markalaşma sürecine etki eden ve bu süreci hızlandıran pe çok farklı durum söz konusudur. Bir firmanın, sektörü ne olursa olsun halka tanıtılmadan önce sunulacak ve reklamı yapılacak ürünün halk nazarında değeri ve ihtiyacı gözetilir. Bu çalışmaları ise pr ajansları yönetmektedir.

PR çalışması hakkında sıkça sorulan sorular mevcuttur. pr çalışması hakkında sıkça sorulan soruları cevaplamadan evvel pr çalışmasının ne olduğunu tanımlamak gerekir. Pr kısalması İngilizce tamlama olan ‘’public relations’’ kelimelerinin kısaltılmasıdır ve Türkçesi ise ‘’halkla ilişkiler’’ anlamına gelmektedir.

Pr çalışmaları kapsamında pek çok konuda çalışmalardan bahsedilebilir ancak temel olarak pr çalışmaları sayesinde markaların mevcut iletişim kanalı oluşturularak tanıtılmak istenen ürünün tanıtımı ve her türden tanıtım işlerinin yürütülmesi sağlanmaktadır.

Hem ürün hizmeti gerçekleşirken hem de ürün satışı gerçekleşirken gerçekleştirilmesi gereken satış hedefi Pr çalışmaları kapsamına girmektedir. Halkla ilişkiler boyutu gözetilerek ürünün muhtemel satış grafiği ve hesaplaması bu birim aracılığı ile doğru şekilde gerçekleştirilir.

Türkiye pr ajansı konusunda oldukça fazla alternatif ajans sektörde varlığını sürdürmesi ile bilinmektedir. Halkla ilişkiler ajansları ancak son zamanlarda dünyada olduğu şekilde ülkemizde titizlikle son zamanlarda oluşturulmuştur.

Ankara’daki Firmamın Neden PR Çalışmasına İhtiyacı Var?

Aslında küçük gözükse de bir iş yeri ya da firma, pr çalışmaları sayesinde ziyadesiyle büyür. Günümüzde en büyük markalar ve şirketler aslında vakti zamanında küçük bir şekilde sektöre girdiler. Zamanla, üretkenlikle ve pr çalışmaları sayesinde marka değeri olarak büyüme gösterdiler.

Tüketim konusunda aslında önemli çalışmalar yapan PR çalışmaları pek çok açıdan şirketin gelir oranlarına ve satışlarına temas eder. pr çalışmaları kapsamları genel itibariyle halkın bir ürünün gereksinim olarak görmesi davranışı üzerinde çalışmalarda bulunur. Yani bir ürün üretileceği zaman tüketilme kapasitesi hakkında tespitler yapar.

Marka iletişim ajansları genelde PR çalışmalarına özellikle titizlik ve özen gösterirler. Zira markaların yükselmesi pr çalışmalarının başarısı ile doğru orantılıdır. Ödül alan, sektöründe mevcut markası ile zirvede olan pek çok firma ödüllü pr ajansları ile çalışmalarını devam ettirirler.

Eğer markanızı ilerletmek, sektörünüzde zirveyi zorlamak istiyorsanız iç iletişim ajansları ile çalışarak marka değerini pek çok şirket gibi arttırabilirsiniz. Bu noktada pr çalışmalarına ihtiyaç doğuyor. Pek çok açıdan yararı olan Pr ajansları yalnızca ülkemizde değil yabancı menşeili pek çok yurtdışı pr ajansı ile de varlığını sürdürür.

Eğer siz de firmanızı büyütmek, marka değerini oluşturmak istiyorsanız pr çalışmaları sayesinde büyüme sürecinizi oldukça fazla hızlandırabilirsiniz. Bu noktada halkın ihtiyaçlarını ve şirketinizin ürünlerini en iyi şekilde tespit ederek size önerilerde bulunacak olan pr şirketleri ile pek çok marka büyüyor.

PR ve Reklam aynı şey mi?

Pr ve reklam terimleri aynı sektör içerisinde yer alan terimlerdir. Bundan dolayı da birbirleriyle sıkı bir ilişki içerisindedir. Bu sebeple pr ile reklamın aynı şey olduğu çoğu insan tarafından düşünülür. Ancak pr ve reklam yakın anlamlı olsalar da asla aynı anlama gelmez.

Pr, bir markanın halkla ilişkiler bölümünü kapsayan birimidir. Markanın halkla olan ilişkisini ölçer, muhtemel hesaplamalar ve gözlemler yaparak ürünün satışlarını verimliliği ziyadesiyle artırır. Reklam ise direkt olarak ürünün tanıtımı için üretilen her türlü görsel, yazılı ve dijital ifadedir.

Pr çalışmaları ile reklam aslında beraber yürütüldüğünde en iyi sonuçları ve dönütleri almak mümkündür. Çünkü halkın nabzını ölçen pr ajansları ile halka sunulan reklam arasında sıkı bir ilişki söz konusudur. Birinin varlığı diğerinin işlerini oldukça fazla etkiler. Bu noktada da ikisinin bir işi yürütmesi oldukça önemlidir.

Günümüzde pek çok tanıdık isimlerin hatta ünlülerin pr ajansları mevcuttur. Uluslararası pr ajansları genelde en büyük markaların halkla ilişkiler kısmını yönetir ve zirvede kalmalarını sağlar. Butik pr ajansı ise daha yerel ve daha az üne sahip kişi ya da markaların pr kampanyalarını yürüten kısımdır.

Dijital PR Nedir?

Piar nedir? sorusu günümüzde farklı bakış açılarından farklı şekillerde cevaplanabiliyor.

Pr çalışmalarının pek çok farklı alanlardaki çalışmalarından söz etmek mümkündür. En iyi halkla ilişkiler ajansları konusunda dijital pr araçları kullanılması ile bilinir. Genelde bir diğer adıyla sosyal medya pr ajansı olarak bilinen dijital pr ajansı pek çok konuda hizmet sunarak markaların kalitesini ve tanıtımını arttırır.

Dijital pr genel olarak; markaların online olarak halkla ilişkiler çalışmalarının yürütülmesi durumları ile bilinirler. Mevcut markanın online ortamda itibar yönetimini sağlayan dijital pr, dijital yayın organları ile markaların halkla ilişkiler işlerini ve itibarlarını yönetmeyi amaçlar. Pr reklam ajansı dijital bağlamda da kullanılan ajanslardandır.

Dijital pr ajansları aslında pr çalışmalarının olmazsa olmaz parçasını ifade eder. Çünkü artık günümüzde her şey sosyal platformlardan yürütülüyor. Son zamanlarda hayatın bir parçası haline gelen sosyal medya aracılığı ile insanların neleri beğenip nelere ihtiyaç duyduklarını belirlemek oldukça doğru bir yöntem olarak kullanılıyor.

Basın Bülteni Nedir?

Günümüzde iletişim şirketleri basın bülteni yayınlama konusunda oldukça fazla başarı gösterir. Basın bülteni, sektöründe tecrübeli ve uzman kişilerin bir konu hakkında dolaysız ve detaysız bir şekilde bir markanın basın açıklamasını yapmasıdır. Bu durum da basın bültenlerinin pr ajanları tarafından yönetilmesi ve uygulanması anlamına gelmektedir.

Basın bülteni sunuları haber ve basın bülteni örnekleri incelenerek markaların ya da kişilerin kendilerini sözlü olarak en doğru şekilde ifade ettikleri ve saygınlıklarını korumaları gereken yerlerdir. Bu noktada gerekli açıklamaların doğru, eksiksiz ve net bir şekilde yapılması oldukça büyük bir öneme sahip olması ile karşımıza çıkar.

Basın bülteni sunulurken genel olarak nesnel, herkes tarafından kolay anlaşılır, açık ve net iletişim ile markanın durumunun ifade edilmesidir. Pr ajansı danışmanlık basın bülteni sunma konusunda oldukça uygun ekibe sahiptir. Niş pr ajansı da aynı şekilde basın bülteni yayınlama noktasında oldukça iyi şirketlerden birisidir.

Doktorlar İçin Özel İletişim Çalışmaları Yapan Pr Ajansları Var Mı?

Pr ajansları oldukça fazla sayıdaki sektörde varlık göstermektedir. Pek çok konuda pr ajansı mevcuttur. Hemen hemen her meslekte ve her markada bir pr danışmanı söz konusudur. Günümüzde yer alan sosyal medya fenomenlerinin de olmak üzere pek çok farklı alanda pr danışması söz konusudur.

Zira pr ajansları kişilerin ya da kurumların marka değerlerini yükseltmek için çalışmalarda bulunur. Halkın beğeneceği ve talep edeceği durumların araştırmasını kapsamlı şekilde yaparak ihtiyaca göre durum yaratır. Bu ajanslardan birisi de Anka Pr Ajansı olarak sektörde yerini alır.

Ayrıca tıp alanında da doktorların ünlerini arttırmak adına pr ajans danışmaları söz konusudur. Adını duyurmuş pek çok uzman doktor daha fazla tanınmak için genel olarak pr ajansları ile çalışırlar.

Yazarlar İçin Özel İletişim Çalışmaları Yapan Pr Ajansları Var Mı?

Son zamanlarda artan ihtiyaçlara göre pek çok konuda marka olma, markalaşma, tek bir isim olarak üne sahip olma trend haline geldi. Üne kavuşmuş pek çok insan halkla ilişkiler danışmanlıklarını yürüterek mevcut ünlerini devam ettiriyor ya da hayran sayısını arttırıyor. Oldukça fazla takipçisi olan fenomenlerin de çok sayıda pr danışmanı olduğu bilinmektedir.

Bu noktalardan birisi de yazarlardır. Günümüzde artan ihtiyaçlara göre pek çok sektörde yazılmış kitaplar söz konusudur. Yemek kitabından çocuk kitabına, edebiyattan bilime pek çok konuda kitap yazılmaya devam ediyor. Bu noktada yüksek sayıda baskı yapan pek çok yazar aslında pr danışmanlıkları sayesinde ünlerine kavuşmuştur.

Pr danışmanlıkları halkın mevcut kişi ya da durumla ilgili ihtiyacını ve talebini ölçer. Çoğunluk ne talep ederse bu durumları kişilere ve markalara bildirir. Bu da pek çok kişi tarafından talep görme durumunu ortaya çıkartan durumlardan birisidir.

Gayrimenkul Sektörü İçin Özel İletişim Çalışmaları Yapan Pr Ajansları Var Mı?

Yukarıda bahsi geçtiği gibi günümüzde yüzlerce farklı sektörde pr çalışmaları yürütülmesi söz konusudur. Bu sektörlerden birisi d gayrimenkul ve emlak sektörüdür. Kişiler ev satın almadan önce belli kriterlere sahip olurlar. Bu ölçütlerde yatırım ve kiralama işlemini gerçekleştirirler.

İşte bu noktada pr ajansları devreye girer. Bir semtte ya da il de genel emlak koşulları, halkın talep ettiği durumları ve beklentilerini pr çalışmaları ile gayrimenkul danışmanları haberdar olarak mevcut durumda gerekli şekilde ev kiralama ya da satın alma işlemlerini yürütürler.

Bu durum hem yatırımcıya da kiracıya hem de gayrimenkul danışmanına ve emlakçıya ziyadesiyle faydalıdır. Pr çalışmaları sayesinde zamandan ve enerjiden tasarruf sağlanmış olur. Bu da her iki taraf için de istenilen bir durumdur.

PR Şirketlerinden Teklif Al

Pr şirketlerinden nasıl teklif alırım sorusu pek çok kişi tarafından sorulan sorulardan bir tanesidir. Günümüzde pek çok alanda faaliyetlerine devam eden yüzlerce pr şirketi varlığını sürdürüyor. Bunlar arasından ise hangisi ile çalışacağım sorusu kişilerin ya da kurumların ortak soru işareti haline geliyor.

Şirketlerden Pr danışmanlığı konusunda teklif almak için öncelikle mevcut hedeflerin belirlenmesi lazım geliyor. Bir ürün tanıtılacağı zaman öncelikle o ürünün ne miktarda satılması istendiğine, hangi alanlarda talep edilmesi gerektiğine dair pek çok konuda bir hedef skalanız bulunmalı.

Sonraki adımız ise artık pr danışmanlık teklifleri alma konusunda olabilir. Günümüzde Philips Pr Ajansı, Boyner Pr Ajansı, Henkel Pr Ajans gibi pek çok ajans, pr danışmanlık tekliflerini ücretsiz veriyor. Web sitelerinden teklif alma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle size en uygun pr fiyatını öğrenebilirsiniz.

PR Ajanslarıyla Çalışan Firmalar

Günümüzde oldukça fazla sayıda şirket hatta hemen hemen her şirket pr çalışmaları için ajanslar ile birlikte marka değerlerini yükseltiyor. Vestel Pr Ajansı teknoloji ve beyaz eşya sektöründe pr ajansları ile çalışan firmalardan biri olarak biliniyor. bu noktada sektöre ilk girdiği günden beri mevcut marka değerini pr çalışmaları sayesinde yönetiyor.

Ayrıca giyim ve ayakkabı sektöründe de oldukça fazla şirket pr ajansları ile işlerini yürüterek büyümeye devam etmektedir. Örneğin Goodyear Pr Ajansı, Nike Pr Ajansı, Adidas Pr Ajansı gibi şirketler bu gibi iş yerleri olarak bilinirler. Ülkemizde de reklamcılık çalışmalarının öncesinde bu firmalar pr çalışmaları sayesinde bu kadar büyüyebilen firmalar olarak bilinirler.

Ayrıca gıda sektöründe de oldukça fazla şirket pr ajansları faaliyetlerinden ziyadesiyle yararlanmasıyla biliniyor. Unilever Pr Ajansı ve Eti Pr Ajansı pr çalışmaları sayesinde markalaşmış ajanslar olarak karşımıza çıkıyor. Bu ve bunun gibi pek çok şirket pr çalışmalarını ilk günden beri sürdürmesi ile bilinirler.

Sıkça Sorulan Sorular

Edvido'da Ankara PR Ajanslarından Teklif Almak Ücretli Mi?

Hayır. Edvido bünyesinde bulunan Ankara PR ajanslarından teklif almak kullancılarımız için tamamen ücretsizdir. Sektörün önde gelen en büyük Ankara PR ajanslarından kendi markanızın amaçlarına ve bütçesine en uygun olanlarını sizler için listelemek ve güzel anlaşmalara aracı olmak için burdayız. Tek yapmanız gereken web sitemizde bulunan ücretsiz formu doldurmak.

Edvido'da Markama En Uygun Ankara PR Ajanslarını Bulabilir Miyim?

Evet. Markanızın hedeflerine ve bütçesine en uygun Ankara PR ajanslarına Edvido sayesinde kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ankara’daki en kaliteli PR ajanslarından web sitemizde yer alan formu doldurarak ücretsiz bir şekilde teklif alabilirsiniz.

Edvido'da Ankara PR Ajansı Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

Ankara PR ajansı fiyatları her ajansa göre farklılık gösterse de halkla ilişkiler alanında hizmet veren ajanslar genellikle PR bütçesi üzerinden komisyon hesaplaması yaparak bir fiyatlandırma oluşturur. Tüm ajansların sunduğu hizmet ve teklif detayları için Edvido'yu kullanabilir, istediğiniz ajanslardan size özel ücretsiz teklif detayı alabilirsiniz. Ayrıca brief sırasında bütçenizi de önceden belirtebilir tam da bütçeniz doğrultusundaki ajanslardan teklifler alabilirsiniz. Biz yine de ortalama bir fiyat söyleyecek olursak 10.000-120.000 TL diyebiliriz.

Edvido'da Ankara PR Ajanslarından Nasıl Teklif Alabilirim?

Web sitemizdeki formu doldurarak amaçlarınıza ve bütçenize en uygun en iyi Ankara PR ajanslarından ajanslarından ücretsiz bir şekilde teklif alabilirsiniz.

Sektörünüzde tecrübeli hedeflerinize uygun ajanslardan teklif alın.

En Doğru Ajanslardan Ücretsiz Teklif Al
icon
4.57/5
star iconstar iconstar iconstar iconstar icon
15000+ Müşteri Yorumu