2024’ün En İyi Ücretsiz Yapay Zekâ Uygulamaları

4 Dakika Okuma Süresi

Bu yazıda 2024'ün en iyi ücretsiz yapay zekâ uygulamalarını inceleyerek bu son teknoloji çözümlerin hayata katkılarını ele aldık.

2024’ün En İyi Ücretsiz Yapay Zekâ Uygulamaları

Teknoloji sürekli gelişim gösterirken, yapay zekâ uygulamaları da yeniliğin, yaratıcılığın ve verimliliğin önünü açmaya devam ediyor. Pek çok alanda çığır açan performansıyla kendini gösteren yapay zekâ uygulamaları artık ücretsiz olarak da herkesin kullanımına açık. Hayatı kolaylaştırmak ve daha üretken olmayı sağlamak için tasarlanmış yapay zekâ uygulamaları, neredeyse sınırsız bir şekilde kullanım alanı gösteriyor. İster bir teknoloji uzmanı isterse meraklı yeni bir kullanıcı olun, en iyi ücretsiz yapay zekâ uygulamaları, geleceğin teknolojisini parmaklarınıza getiriyor. Bu yazıda 2024'ün en iyi ücretsiz yapay zekâ uygulamalarını inceleyerek bu son teknoloji çözümlerin hayata katkılarını ele aldık.

Yapay zekâ uygulamaları hakkında daha fazla bilgi için Edvido'yu ziyaret edebilirsiniz. Edvido son teknoloji çözümlerle işinize yön çizebilmeniz için, sizi özenle seçilmiş güvenilir ajanslara yönlendirir. Ayrıca yapay zekâ alanında öncü olan, Gemini AI Nedir, Nasıl Kullanılır? yazısına da göz atabilirsiniz.

Yapay Zekâ Uygulamaları Nedir ve Nasıl Çalışır?

yapay zeka nedir

 

Yapay zekâ, genellikle insan zekâsı gerektiren görevleri gerçekleştirmek için yapay zekayı kullanan yazılım uygulamaları veya platformlardır. Yapay zekâ görüntü ve ses düzenleme, içerik oluşturma, dil çevirisi ve daha fazlasını içerebilir. Yapay zekâ uygulamaları, kalıpları öğrenmek ve karar vermek veya tahminler yapmak için büyük veri kümelerini analiz eder. Doğruluklarını ve verimliliklerini artırmak için sıklıkla makine öğrenimi ve derin öğrenme tekniklerini de kullanırlar.

En İyi Ücretsiz Yapay Zekâ Uygulaması Nasıl Seçilir?

Yapay zekâ günlük yaşamın içine ilk dahil oluşundan bu yana, piyasaya pek çok ücretsiz yapay zekâ uygulaması sunuldu. Bunların arasından, ihtiyacınıza en uygun olanı dikkate alarak bir seçim yapabilirsiniz. Yazının bu bölümünde en iyi ücretsiz yapay zekâ uygulamasını seçmeniz için bazı ipuçları paylaşacağız:

 • İhtiyaçlar: Uygulamayı hangi amaç ya da amaçlar doğrultusunda kullanacaksınız? Yaratıcı içerikler oluşturmak, dil öğrenmek vs. Uygulamanın sahip olduğu fonksiyonlarda bu sorunun yanıtını oluşturacaktır.
 • Kullanıcı Dostu: Deneyimli ya da deneyimsiz olmanız fark etmeksizin, ilk dikkate almanız gereken şey, kullanıcı dostu bir yapay zekâ uygulamasına yönelmenizdir. Hiç kimse yeni bir programı öğrenmek için onlarca saat harcamak istemez. En iyi yapay zekâ uygulamaları kullanımının kolay olduğunu iddia etse de bu konuda gerçek kullanıcıların yaptığı incelemeleri dikkate almak, en doğrusu olacaktır.
 • Güvenilirlik: Tercih edeceğiniz ücretsiz yapay zekâ uygulamasının güvenilir bir geliştirici tarafından sunulduğundan emin olun.
 • Özellikler: Pek çok ücretsiz yapay zekâ uygulaması sınırlı sayıda özelliğe sahiptir. Ücretsiz sürümün özelliklerinin ihtiyacınızın ne kadarını karşıladığını kontrol edin.

Edvido Blog'da yapay zekâ ile yapabileceklerinizi keşfedin. Yapay Zekâ İle Sunum Nasıl Hazırlanır? Yazısına göz atabilirsiniz.

2024'ün En İyi 10 Ücretsiz Yapay Zekâ Uygulaması

Yapay zekâ uygulamaları günümüzde artık içerik oluşturmadan, görüntü düzenlemeye kadar birçok işlemde, vazgeçilmez hale geldi. Karmaşık süreçleri basitleştirmek ve verimliliği arttırmak için yararlanabileceğiniz, en iyi 10 ücretsiz yapay zekâ uygulaması sizi bekliyor.

Edvido ile En iyi Yapay Zekâ Seslendirme Araçlarına hakkında bilgi edinin.

 1. PresenAI: PresenAI, geleneksel habercilikte çığır açan bir yapay zekâ uygulamasıdır. Uzun haber makalelerini kısa, anlaşılır ve ilgi çekici hale getirmek için tasarlanmıştır. PresenAI yalnızca okuma deneyimini kolaylaştırmaz, ayrıca çok dilli yetenekleriyle içeriği kolayca çevirip, farklı dillerde hazırlamanıza da olanak tanır. Ücretsiz yapay zekâ uygulaması olan PresenAI çok kısa ve daha ilgi çekici bir haber okuma deneyimi sunar.
 2. DALL-E 2: Bir diğer en iyi ücretsiz yapay zekâ uygulaması da Open AI tarafından geliştirilen DALL- E 2'dir. Bu son teknoloji yapay zekâ uygulaması, basit metin açıklamalarına dayalı çarpıcı görüntü ve sanat eseri oluşturma yeteneğine sahiptir. DALL - E 2, çeşitli nitelikleri ve stilleri bir araya getirerek, orijinal ve gerçekçi görseller oluşturur.
 3. GFP-GAN: En iyi ücretsiz yapay zekâ uygulamaları içinde GFP-GAN, bir fotoğraf uzmanı olarak öne çıkıyor. GFP-GAN, eski ve yıpranmış fotoğrafları gerçekçi bir şekilde restore edebiliyor. Eksik bölümleri saniyeler içinde doldurarak, şaşırtıcı gerçeklikte görüntüler elde etmenizi sağlıyor. İster yüksek isterse düşük kalitedeki görüntülerle çalışın, GFP-GAN yüksek kaliteli sonuçlar alma konusunda birinciliği kimseye kaptırmıyor.
 4. JADBio: Teknolojinin sınırsız coğrafyasını keşfetmeye çalışıyorsunuz, ancak kodlama alanında yetersizsiniz. JADBio tam sizin için. JADBio, kodlama konusunda beceri edinmek isteyen herkes için tasarlanmış, sezgisel bir makine öğrenim platformudur. Kullanıcı dostu arayüzü ile öne çıkan bu yapay zekâ uygulaması, kullanıcıya belirli kullanım durumuna göre tahmine dayalı modeller oluşturma imkânı sunar.
 5. Copy.ai: İçerik oluşturmada lider olmayı amaçlayan bir metin yazarlığı uygulamasıdır. Copy.ai, alt yazılardan, blog gönderilerine ve ürün açıklamalarına kadar, pek çok ihtiyacınızı karşılayabilir. Copy.ai, işletmelerin pazarlama stratejilerini geliştirmeleri ve yazma becerisi sınırlı olanların daha iyi sonuçlar elde etmeleri için tasarlanmış.
 6. Lumen5: Kullanıcı dostu, yapay zekâ video oluşturma uygulaması Lumen5, sıra dışı videolar oluşturmanıza olanak tanır. Basit kullanımıyla çok çeşitli şablonlar ve biçimlendirme seçenekleri sunar. Lumen5 ile eksiksiz bir video dizgisi oluşturmanız için transkriptinizi yüklemeniz yeterlidir. Böylece herhangi bir uzmanlık becerisine ihtiyaç duymadan, kolayca ilgi çekici videolar düzenleyebilirsiniz.
 7. Notion.ai: 2024'ün en iyi ücretsiz yapay zekâ uygulamalarını tanıtmaya devam ediyoruz. Sıradaki ücretsiz yapay zekâ uygulaması San Francisco merkezli Notion tarafından geliştirilmiş, Notion.ai. Notion.ai, içerik oluşturmayı basitleştiren bir yapay zekâ metin yazma uygulamasıdır. Kullanıcının açıklamasına göre gerçek zamanlı içerik oluşturarak, yazma sürecini verimli ve etkili kılar. İş akışını kolaylaştırmak ve yüksek kaliteli içerik oluşturmak isteyen kullanıcılar için değer yaratır.
 8. Lalal.ai: En iyi ücretsiz yapay zekâ uygulamaları içinde sırada bir müzik oluşturucu yapay zekâ uygulaması olan Lalal.ai var. Müzik prodüksiyonu gerçekleştirme ve düzenlemede olağanüstü yetenekleriyle öne çıkan bu uygulama, yapay zekâ destekli bir kök ayırıcıdır. Kusursuz düzenleme yeteneğiyle öne çıkan Lalal.ai, ses dosyalarından belli parçaları kolayla ayırıp, kaldırabilir. Kullanıcı dostu arayüzüyle, müzisyenler ve yapımcılar için eşsiz bir yardımcıdır.
 9. CapCut: CapCut için hepsi bir arada yapay zekâ uygulaması da denilebilir. CapCut, çeşitli cihazlarda kolay video düzenleme ve görüntü tasarımı sağlamak üzere tasarlanmıştır. CapCut'ın yetenekleri arasında; arka planı kaldırma, rötuşlama yeniden boyutlandırma ve metin ekleme bulunuyor. CapCut ile yaratıcılığınızı açığa çıkarıp, etkileyici görsel içerikler oluşturabilirsiniz.
 10. Gama App: 2024'ün en iyi ücretsiz yapay zekâ uygulamalarının sonuncusunda, Gama App yer alıyor. Gama App, ilgi çekici sunumlar, web sayfaları ve belgeler oluşturmak için kusursuz bir seçenektir. Bu yenilikçi platform tek tıklamayla şablonlar, kullanıcı dostu arayüz ve katılımı ölçen yerleşik analizler sunar. Gama App ile izleyicilere ilgi çekici görseller ve etkileyici mesajlar verebilirsiniz.

Yapay zekâ teknolojisindeki ilerleme, hemen her sektör için görevleri kolaylaştıran ve üretkenliği arttıran uygulamaların önünü açtı. 2024'ün en iyi ücretsiz yapay zekâ uygulamaları ile içerik oluşturmadan, görüntü ve ses düzenlemeye, video üretiminden, veri analizine kadar profesyonel sonuçlar elde edebilirsiniz. Edvido, yazılımdan pazarlamaya, prodüksiyon ve videoya kadar, yapay zekâ uygulamalarını kullanan ajansları sizinle buluşturuyor.

Sektörünüzde tecrübeli hedeflerinize uygun ajanslardan teklif alın.

En Doğru Ajanslardan Ücretsiz Teklif Al
icon
4.57/5
star iconstar iconstar iconstar iconstar icon
15000+ Müşteri Yorumu
Projeleriniz için size özel seçilmiş güvenilir ajanslardan teklif alın ve en iyisiyle çalışmaya başlayın
En Doğru Ajanslardan Ücretsiz Teklif Al