İzmir En İyi PR Ajanslarından Teklif Alın

Ajansınızı dakikalar içinde bulun, karşılaştırın.

Edvido Nasıl Çalışır?

PR Ajanslarından Teklif Al

İzmir En Büyük PR Ajanslarını Keşfedin

Reklam, pazarlama ve yazılım ile ilgili her konuda hizmet alabilirsiniz

omg! iletişim banner
omg! iletişim logo
omg! iletişim
PR
Tam Hizmet Dijital Pazarlama
omg! iletişim olarak biz, harika şeyler yaratmayı seven multidisipliner bir iletişim ajansıyız. "Oh my God!" demek ister misiniz?
Takım
16 Kişi
Tecrübe
11 Yıl
Konum
İzmir
Teklif Al
Aristo İletişim banner
Aristo İletişim logo
Aristo İletişim
PR
Grafik Tasarım
Aristo İletişim olarak Türkiye ve dünyanın önde gelen markalarına PR & Medya İletişimi'nin yanı sıra dijital ve kreatif hizmet veriyoruz.
Takım
38 Kişi
Tecrübe
11 Yıl
Konum
İzmir
Teklif Al
FM İletişim Danışmanlığı banner
FM İletişim Danışmanlığı logo
FM İletişim Danışmanlığı
PR
Marka Danışmanlığı
Mesleğimizdeki uzmanlığımız, işimizin hem çırağı, hem kalfası, hem de ustası olmamızdan gelir.
Takım
15 Kişi
Tecrübe
10 Yıl
Konum
İzmir
Teklif Al
Edvido ajans seçim sürecimizde bizlere inanılmaz hızda ve kalitede hizmet sundu. Bu konuda güvenle tercih edebileceğiniz tek adres.
elif çetinkaya foto
Elif Çetinkaya
Bölge Yöneticisi,
Danone
Edvido'yu sıklıkla kullanıyorum. Haftalarca sürebilecek süreçleri birkaç günde indiriyor. Çalıştığımız seo ajansından da inanılmaz memnunum. Harika bir ekip.
seda yimen foto
Seda Yimenicioğlu
Ürün Yöneticisi,
Orzax İlaç
PR Ajanslarından Teklif Al
Nasıl Çalışır?
Kullanıcı, Edvido'ya sektörünü, çalışan sayısını, marka ismini, bütçesini, proje açıklamasını, iletişim bilgisini ve nasıl bir ajansla çalışmak istediğini iletir.
1
Sektör
Çalışan Sayısı
Marka İsmi
Bütçe
İletişim
Ajans ve yazılım firmaları kullanıcı ile iletişim kurar.
2
Ajans A - Merhaba!
Ajans B - İyi günler
Ajans C - Merhabalar
Ajans D - Nasılsınız?
Ajans E - Hey!
Kullanıcı, iletişim kurduğu ajanslar arasından tercih yaparak çalışmaya başlar.
3
Ajans A - Merhaba!
Ajans B - İyi günler
Ajans C - Merhabalar
Ajans D - Nasılsınız?
Ajans E - Hey!

Blog

Pazarlama ve yazılım odaklı içeriklerimizi keşfedin

İzmir En İyi PR Ajansları Listesi

Ajans Adı Firma Açıklaması Ajans Türü
omg! iletişim omg! iletişim olarak biz, harika şeyler yaratmayı seven multidisipliner bir iletişim ajansıyız. "Oh my God!" demek ister misiniz? PR Ajansları
Aristo İletişim Aristo İletişim olarak Türkiye ve dünyanın önde gelen markalarına PR & Medya İletişimi'nin yanı sıra dijital ve kreatif hizmet veriyoruz. PR Ajansları
FM İletişim Danışmanlığı Mesleğimizdeki uzmanlığımız, işimizin hem çırağı, hem kalfası, hem de ustası olmamızdan gelir. PR Ajansları

İzmir PR Ajansı Nedir?

Firmalar, kurumsal yapılarını oluşturabilmek için doğru iletişim yöntemlerini seçer ve markalarını tanıtmaya çalışır. Bunun için halkla ilişkiler tüm sektörlerde büyük küçük tüm işletmeler için en önemli çalışmalardandır. PR (public relations), Türkçe karşılığı halkla ilişkiler olarak tanımlanır. İzmir PR ajansı, hedef kitleler ve kuruluşlarla karşılıklı ilişkilerin kurulmasını, faydanın sağlanmasını gerçekleştiren iletişim sürecidir. 

İzmir PR ajansı, firmaların halkla ilişkiler stratejilerini hazırlayan ve tüm iletişim sürecini profesyonel olarak yöneten firmadır. PR ajansının amacı, firmanın, potansiyel müşterileri, ortakları, çalışanları, yatırımcıları, halkı ve tüm paydaşları bilgilendirmek, marka ve ürün hakkında olumlu görüşlere sahip olmalarını sağlamaktır. 

Ticari sektörde PR yapmak olarak adlandırılan hizmetler, etkili bir iletişim kurmak, hedef kitle nezdinde değer yaratmak için oluşturulan stratejiler bütünüdür. 

İzmir PR ajansları tarafından hazırlanan projeler, iletişimin geliştirilmesini, marka ile ilgili hedef kitle üzerinde olumlu algı oluşturulmasını sağlar. Halkla ilişkilerin doğru stratejilerle yürütülebilmesi için hedef kitleyi çok iyi anlamak gerekiyor. Profesyonel olarak sunulan hizmetlerle, firmalar, halkla ilişkilerini başarılı bir şekilde sürdürebiliyor.

İzmir Pr Ajansı Ne İş Yapar?

Pr yapmak, tüm firmalar için çok önemli ve çok geniş kapsamlı bir deyimdir. İzmir PR ajansı, işbirliği yaptığı markanın iletişim sürecinin tüm aşamalarının titizlikle ve başarıyla yönetilmesini sağlar. 

Marka bilinirliğinin ve kalıcılığının artırılması için etkileyici mesaj dilinin oluşturulmasını, oluşturulacak mesajların nasıl iletileceğini belirler. İzmir PR ajansları, markaların, kime, neyi, neden, hangi kanallarla nasıl söylediğini ya da söyleyeceğini organize eder. Halkla ilişkiler ajansı olarak tanınır ve firmalara iletişimle ilgili tüm alanlarda hizmet seçeneklerini sunar. Sunulan hizmetler şunlardır:

 • Medya ilişkilerinin yönetilmesi,
 • Kriz yönetimi,
 • Ürün tanıtım çalışmaları,
 • İtibar yönetimi,
 • İletişim stratejilerinin geliştirilmesi,
 • İmajın güçlendirilmesi,

İzmir PR ajansı çok geniş bir yelpaze ile hizmet seçeneklerini oluşturuyor, müşteri firmanın ihtiyaçlarını analiz ederek tüm iletişim süreçleri yürütülüyor. Yapılan çalışmalarla, şirketin tüm yapısı iyice analiz edilir ve sektörde doğru yere oturtulması, güvenilir marka imajının oluşturulması sağlanır.

İzmir'deki PR Ajanslarının Faydaları Nelerdir?

Halkla ilişkiler sürecinin yönetilebilmesi için PR ajansının yüz yüze hizmet vermesi çok önemlidir. İzmir’de PR ajansları, sundukları destek hizmetleri ile firmaların hem iç piyasada hem de dış piyasada tanınmalarını, yeni müşterilere ulaşmalarını kolaylaştıracak süreçleri yönetir. 

Halkla ilişkilerde güçlü olan firmalar, marka tanıtımlarının yanı sıra pazarlama süreçlerini de başarıyla yürütebilecektir. İzmir PR ajanslarının faydaları şunlardır:

 • Hedef kitleye ulaşımı sağlar,
 • İletişimlerin uygun maliyetli yapılmasını sağlar,
 • Olumlu marka imajı oluşturur,
 • Doğru Pazar hedefini belirler,
 • Tüm paydaşlarla güçlü bağlantıların kurulmasını sağlar,

İzmir’deki PR ajansları, halkla ilişkiler uzmanları ile firmaların çalışanları, ortakları ve hedef kitleleri ile güçlü bağ kurmalarını sağlar. PR ajansı çalışmaları, basın bültenleri, ürün tanıtımı, danışmanlık, etkili iletişim şeklinde farkı kategorilerde sunuyor. İşbirliği yapılan firmalara tüm hizmetler tespit edilen ihtiyaçlara göre veriliyor.

Hizmetlerin istenilen faydayı oluşturabilmesi için hedef kitlenin marka ve ürün hakkında ne düşündüğü analiz edilir. Marka imajının nasıl görüldüğü ve nasıl iyileştirilebileceği çalışmaları yapılır. Halkla ilişkilerde doğru stratejiler uygulandığında, tanıtılmanın yanı sıra olumlu imajın kalıcı etkisi artırılır.

PR Ajansını Neden İzmir'den Seçmelisiniz? Avantajları Nelerdir?

PR ajansı hizmetlerinden faydalanmak, firmaya ve markaya sağlayacağı katkının neler olduğunun bilinmesi için önemlidir. Firma içi ve dışı tüm kesimlerle doğru ilişkilerin kurulması, kurumsallaşma ve sektörde büyüme için çok önemlidir. Firmanız İzmir lokasyonunda bulunuyorsa PR ajansını ‘da İzmir’den seçmelisiniz. Halkla ilişkilerde doğru yöntemler kullanılırken etkileşimin oluşturulabilmesi de önemlidir. İzmir’deki PR ajansları, çok sayıda büyük ve kurumsal firmalara hizmet sundukları için hizmet alanlarında oldukça büyük deneyimler kazanıyor. Halkla ilişkiler hata kabul etmeyen ve her zaman profesyonellik isteyen işlem sürecidir.

Her firmanın PR çalışmalarına ihtiyacı vardır. Dijitalleşme sayesinde her firma, markalaşmanın ne kadar önemli olduğunu görmeye başladı. PR ajansı seçimi ve bu ajanslarla çalışmak birçok alanda büyük faydalar sağlayacaktır. Halkla ilişkiler bazı alanlarda yüz yüze yapılan çalışmaları kapsarken, ürünün tanıtılması, hedef kitleye ulaşılması için dijital ortamların kullanılması gerekiyor. İzmir’de PR ajansı ile çalışmanın faydalarından birisi de, deneyimli ajanslardan hizmet alma ve tanıtım, reklam, pazarlama, iletişim seçeneklerinden en iyi şekilde faydalanmaktır. PR ajansı profesyonel hizmet sunduğunda insanların firmaya ve markaya olan güvenleri artacaktır.

İzmir'de PR Ajansı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Firmalar, iletişim stratejilerini oluşturarak sağlıklı bir şekilde yürütmeye çalışıyor. İzmir’de çok farklı sektörde, çok önemli markalar yer aldığı için PR ajansı hizmeti veren firmaların sayısı da artmaya başladı. Firmanızın halkla ilişkilerinin geliştirilmesi için profesyonel danışmanlık hizmeti almaya karar aldığınızda PR ajansı seçiminde nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenmelisiniz. Hedef kitlenizi belirledikten sonra iletişimlerde başarılı olabilecek çalışmalar yapmalısınız. PR ajansı seçimini doğru yaptığınızda sunulacak hizmetlerle hedeflerinize daha kolay ulaşabileceksiniz. İzmir’de PR ajansı seçimi için şunlar yapılmalıdır:

 • PR ajanslarını araştırın,
 • Hedeflerinizi ve hedef kitlenizi belirleyin,
 • Halkla ilişkiler bütçesi oluşturun,
 • PR ajansına sorulacak soruları hazırlayın,
 • Beklentilerinizi belirleyin,
 • PR ajansları ile toplantılar yapın,
 • PR ajansı ile görüşmeler yaparak hedefleri belirleyin,

Bu işlemler adımları ile doğru PR ajansı seçimi yapabileceksiniz. PR ajansı için dikkat etmeniz gereken hususlar arasında ise kurumsal firma olmaları önemli yere sahiptir. Seçilen PR ajanslarının referansları ve sundukları hizmetler incelenmelidir. Ajansların, ekip yapıları ve çalışmaları, hizmet süreçleri hakkında bilgi sahibi olunmalıdır. İzmir’de PR ajansı seçimi yapılırken, hangi sektörlerde çalışmalar yaptığı ve uzmanlık alanlarının neler olduğu sorusu sorulmalıdır.

İzmir'de En İyi Pr Ajansları Nasıl Bulunur?

PR ajansları, firmaların dışarıya açılmasını sağlayan ve doğru ilişkilerin kurulmasını sağlayacak stratejilerin oluşturulmasını sağlar. PR ajansları hizmetlerinden faydalanmak isteyenler, en iyi ajans ile çalışmak ister. 

İzmir’de en iyi PR ajansını bulmak isteyenler, hedeflerini belirledikten sonra ajans araştırmaları yapmaya başlar. Günümüzde internet teknolojisi sayesinde tüm sektörlerdeki firmalar hakkında birçok bilgiye ulaşılabiliyor. İnternet üzerinden İzmir’deki PR ajanslarının tümünü ulaşılabiliyor. Firmalar, bulundukları sektörde başarılı olduğunu bildikleri diğer firmaların hangi PR ajansı ile işbirliği yaptığı öğrenerek en iyi ajanslara ulaşabilirler. Doğru PR ajansı seçim yöntemlerini bilenler, ihtiyaçlarına en iyi çözüm bulabilecek en iyi PR ajansını bulmakta zorlanmayacaktır. 

İzmir’de çok sayıda PR ajansı bulunuyor ve öncelikle kurumsal yapıya, güçlü referanslara, başarılı çalışmalara sahip olanlar arasından seçim yapılmaya çalışılmalıdır. Ajansların sundukları hizmetlerle, referansları incelendiğinde en doğru PR ajansı kolaylıkla bulunulabilecektir.

İzmir'de Neden PR Ajansı İle Çalışmalısınız?

Firmalar, faaliyetlerine başladıktan sonra halkla ilişkiler alanında da hizmet vermeye başlarlar. Hizmetlerin ve ürünlerin potansiyel müşteri kitlelerine doğru sunulabilmesi için PR ajansı ile çalışmaya başlamalısınız.

İzmir, tüm sektörlerde büyük firmaların bulunduğu bölgedir ve firmaların rekabet güçleri giderek artıyor. Dijitalleşme sayesinde hedef kitlelere ulaşmak daha kolaydır. Halkla ilişkilerin başarılı bir şekilde yürütülmesi ve hedeflere ulaşılabilmesi için PR ajansı ile çalışılmalıdır. 

Halkla ilişkilerin geliştirilebilmesi için doğru stratejilerin oluşturulması gerekiyor. Çalışanlar, ortaklar, paydaşlar ve müşteri kitlesi ile iletişimlerde başarılı olduğunuzda, markalaşma ve ürün satışları artmaya başlayacaktır. Dijital sistemlerin doğru kullanılması, ihtiyaçlara göre stratejilerin oluşturulması için İzmir’de PR ajansı ile çalışmayı tercih etmelisiniz.

İzmir'de Doğru PR Ajansı Nasıl Seçilir?

Doğru PR ajansının seçimi yapılacağı zaman firmalar, ajansı yol arkadaşı olarak görmelidir. Halkla ilişkiler uzun soluklu çalışmaların yapılmasını gerektirir. İzmir’de doğru PR ajansı seçimi, en iyi ajansların listelenmesi ve tüm firmaların referansları incelenerek yapılır. PR ajansları seçiminde, uzmanlık alanlarına ve bugüne kadar yaptıkları çalışmalara bakılır. 

Belirlenen PR ajansları ile görüşmeler yaparak beklentilerinizi iletir ve hedefleriniz için çözümlerini öğrenirsiniz. Bu çalışmalar doğru PR ajansı seçimi yapmanızı sağlayacaktır. Doğru seçim yapabilmek için öncelikle ihtiyaçlarınızı belirlemiş ve ona göre bütçenizi oluşturmuş olmalısınız.

İzmir'deki En İyi Pr Ajansları

Dijitalleşme sayesinde dünyanın her yerindeki hedef kitlelere ulaşmak daha kolay olmaya başlamıştır. Firmalar, halkla ilişkilerini güçlü tuttuklarında amaçlarına daha kolay ulaşabiliyor. Firmaların, dijitalleşme sayesinde hızla büyümesi, çok sayıda PR ajanslarının kurulmasını sağladı. Herhangi bir başarısı olmayan ajanslar ile kurumsal yapıya sahip çok sayıda PR ajansları arasından seçim yapabilirsiniz. 

En iyi PR ajansları, tüm referanslarını ve uzmanlık alanlarını göstererek sektördeki kalitelerini gösterebiliyor. İzmir lokasyonlu olan PR ajanslarını hizmet kalitelerine göre sıralayabilir ve tüm yapılarını inceleyerek en iyisini bulabilirsiniz.

İzmir'de PR Ajansı Fiyatları 2022 Yılında Ne Kadar?

PR ajansları, firmaların halkla ilişkiler süreçlerini en iyi stratejilerle yönetilmesini sağlar. İzmir’de PR ajansı fiyatları, işbirliği yapılan firmalara göre değişiyor. PR ajansının sektördeki başarısı, kurumsal yapısı, uzmanlık alanları farklı fiyat tekliflerinin sunulmasına neden oluyor. Firmalar, halkla ilişkiler konusunda nelere ihtiyaçları olduğunu belirledikten sonra hizmetler için bütçe ayırırlar. 

Ayrılan bütçeye ve hedeflenen amaca göre fiyatlar değişiyor. PR ajansı 2022 fiyatları için sabit seçenekleri sunmak mümkün değildir. PR ajanslarının her birisinin hizmet seçenekleri, profesyonel kadroları ve sorunlara karşı çözüm önerileri farklıdır. Yapılacak her çalışma farklı maliyetlere neden olabiliyor. Onun için firmaların ihtiyaçlarına göre talep ettikleri PR hizmetlerine göre ajansların verecekleri fiyatlar hem hizmet türünü hem de sektörlere göre farklı olacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Edvido'da İzmir PR Ajanslarından Teklif Almak Ücretli Mi?

Hayır. Edvido bünyesinde bulunan İzmir PR ajanslarından teklif almak kullancılarımız için tamamen ücretsizdir. Sektörün önde gelen en büyük İzmir PR ajanslarından kendi markanızın amaçlarına ve bütçesine en uygun olanlarını sizler için listelemek ve güzel anlaşmalara aracı olmak için burdayız. Tek yapmanız gereken web sitemizde bulunan ücretsiz formu doldurmak.

Edvido'da Markama En Uygun İzmir PR Ajanslarını Bulabilir Miyim?

Evet. Markanızın hedeflerine ve bütçesine en uygun İzmir PR ajanslarına Edvido sayesinde kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. İzmir’deki en kaliteli PR ajanslarından web sitemizde yer alan formu doldurarak ücretsiz bir şekilde teklif alabilirsiniz.

Edvido'da İzmir PR Ajansı Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

İzmir PR ajansı fiyatları her ajansa göre farklılık gösterse de halkla ilişkiler alanında hizmet veren ajanslar genellikle PR bütçesi üzerinden komisyon hesaplaması yaparak bir fiyatlandırma oluşturur. Tüm ajansların sunduğu hizmet ve teklif detayları için Edvido'yu kullanabilir, istediğiniz ajanslardan size özel ücretsiz teklif detayı alabilirsiniz. Ayrıca brief sırasında bütçenizi de önceden belirtebilir tam da bütçeniz doğrultusundaki ajanslardan teklifler alabilirsiniz. Biz yine de ortalama bir fiyat söyleyecek olursak 10.000-120.000 TL diyebiliriz.

Edvido'da İzmir PR Ajanslarından Nasıl Teklif Alabilirim?

Web sitemizdeki formu doldurarak amaçlarınıza ve bütçenize en uygun en iyi İzmir PR ajanslarından ajanslarından ücretsiz bir şekilde teklif alabilirsiniz.

Sektörünüzde tecrübeli hedeflerinize uygun ajanslardan teklif alın.

En Doğru Ajanslardan Ücretsiz Teklif Al
icon
4.57/5
star iconstar iconstar iconstar iconstar icon
15000+ Müşteri Yorumu