En İyi Event Organizasyon Firmaları ve Ajansları, İstanbul

Pazarlama ve yazılım projelerinizi sizin için özel seçilmiş güvenilir firmalarla hayata geçirin.
Etkinlik Ajanslarından Teklif Al
ajans marka doğru eşleşme

Her büyüklükten 9600+ firma Edvido'ya güveniyor.

eczacıbaşı logo
Edvido ajans seçim sürecimizde bizlere inanılmaz hızda ve kalitede hizmet sundu. Bu konuda güvenle tercih edebileceğiniz tek adres.
elif çetinkaya foto
Elif Çetinkaya
Bölge Yöneticisi,
Danone
Edvido yeni iş ortakları arayan firmalar için çok iyi bir platform. Eşleşme mükemmeldi. Teşekkürler Edvido.
gülin özgen foto
Gülin Özgen
Pazarlama Direktörü,
Kingston
Etkinlik Ajanslarından Teklif Al

Etkinlik Düzenleme Ajanslarını Keşfedin

Reklam, pazarlama ve yazılım ile ilgili her konuda hizmet alabilirsiniz

Advermaker

Advermaker is an agency focused on creativity, experience and strategy.

Etkinlik Düzenleme
Sosyal Medya Reklam & Pazarlama
Video Prodüksiyon
Takım
8 Kişi
Tecrübe
15 Yıl
Konum
İstanbul
Teklif Al
Detay Event

Marka İletişim Etkinlikleri, Road Show’lar, Kurum İçi İletişim Etkinlikleri ve daha fazlası..

Etkinlik Düzenleme
Sosyal Medya Reklam & Pazarlama
Fotoğraf Çekimi
Takım
6 Kişi
Tecrübe
15 Yıl
Konum
İstanbul
Teklif Al
Karya Fuar

Fuar etkinlikleri, kongreler, açılış organizasyonları, sahne tasarımları, mimarlık, dekorasyon, ses ve ışık sistemleri, tasarım, üretim.

Etkinlik Düzenleme
Medya Reklam & Pazarlama
E-Ticaret
Takım
9 Kişi
Tecrübe
4 Yıl
Konum
İstanbul
Teklif Al
Avantgarde İletişim Danışmanlığı

2004 yılından bu yana 100'ün üzerinde ulusal ve uluslararası birçok şirkete iletişim danışmanlığı konusunda hizmet vermiş ödüllü bir ajansız

Medya Reklam & Pazarlama
PR
Dijital PR
Takım
10 Kişi
Tecrübe
15 Yıl
Konum
İstanbul
Teklif Al
Great Agency

Butik Reklam Ajansı

Video Prodüksiyon
Sosyal Medya Reklam & Pazarlama
Grafik Tasarım
Takım
13 Kişi
Tecrübe
8 Yıl
Konum
İstanbul
Teklif Al
omg!medya

omg!medya olarak biz, harika şeyler yaratmayı seven multidisipliner bir iletişim ajansıyız. "Oh my God!" demek ister misiniz?

PR
Sosyal Medya Reklam & Pazarlama
Dijital PR
Takım
16 Kişi
Tecrübe
9 Yıl
Konum
İstanbul
Teklif Al
Edvido ajans seçim sürecimizde bizlere inanılmaz hızda ve kalitede hizmet sundu. Bu konuda güvenle tercih edebileceğiniz tek adres.
elif çetinkaya foto
Elif Çetinkaya
Bölge Yöneticisi,
Danone
Edvido yeni iş ortakları arayan firmalar için çok iyi bir platform. Eşleşme mükemmeldi. Teşekkürler Edvido.
gülin özgen foto
Gülin Özgen
Pazarlama Direktörü,
Kingston
Etkinlik Ajanslarından Teklif Al

İstanbul En İyi Event Organizasyon Ajansları Listesi

Ajans Adı Ajans Açıklaması Ajans Türü
Advermaker Advermaker is an agency focused on creativity, experience and strategy. Event Organizasyon Ajansları
Detay Event Marka İletişim Etkinlikleri, Road Show’lar, Kurum İçi İletişim Etkinlikleri ve daha fazlası.. Event Organizasyon Ajansları
Karya Fuar Fuar etkinlikleri, kongreler, açılış organizasyonları, sahne tasarımları, mimarlık, dekorasyon, ses ve ışık sistemleri, tasarım, üretim. Event Organizasyon Ajansları
Avantgarde İletişim Danışmanlığı 2004 yılından bu yana 100'ün üzerinde ulusal ve uluslararası birçok şirkete iletişim danışmanlığı konusunda hizmet vermiş ödüllü bir ajansız Event Organizasyon Ajansları
Great Agency Butik Reklam Ajansı Event Organizasyon Ajansları
omg!medya omg!medya olarak biz, harika şeyler yaratmayı seven multidisipliner bir iletişim ajansıyız. "Oh my God!" demek ister misiniz? Event Organizasyon Ajansları

Event Ajansı Nedir?

Etkinlik düzenleyicisi veya global olarak bilinen adıyla event ajansları, kuruluşların ev sahipliği yapmak isteyeceği birtakım özel eventleri düzenlemenizde <a href="https://www.edvido.com/ajanslar/etkinlik-ajanslari/istanbul">etkinlik organizasyon firmaları ve şirketleri </a>yardımcı olur.

Firmalar; bir ürün, bir hizmet ya da bir ismi ön plana çıkarmak istediklerinde, bazı organizasyonlardan yararlanmaktadır. Bu organizasyonları düzenleyen firmalar, event firmaları olarak tanımlanır.

Bu tür organizasyonlar, çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Önemli olan bu organizasyonlarda yapılan etkinliklerin, doğru hedef kitleye ulaşmasını sağlamak ve tanıtımı yapılan ürün, hizmet ya da ismi, rakiplerinin üstüne çıkarmaktır.

Organizasyon firmaları; organizasyonu gerçekleştirmeden önce araştırma yapar, doğru hedef kitleyi analiz eder. Doğru hedef kitle; yaşa, ilgi alanına, yaşadığı bölgeye kriterlere ayrılarak sınırlandırılabilir ya da araştırma genişletilebilir.

Yapılan bu kriter ayrıştırması, ürün ya da hizmetin doğru kitleye ulaşmasında büyük önem taşır. Organizasyon gençlere yönelik yapılacaksa, genç yaş aralığı, ilgi alanları gibi kriterler baz alınarak, etkinlik süreci oluşturulur.

Event Marketing Ajansı ve Şirketleri Ne Gibi Faaliyetlerde bulunur?

 • Festivaller
 • Konferanslar
 • resmi partiler
 • ürün lansmanları
 • şirket açılışları

gibi büyük çaplı event organizasyonlarını event marketing ajansları ve şirketleri düzenleyebilirler. Eventteki görevliler, kullanılacak olan eşyalar, müzikler, gösteriler, eventin akışı, misafirlere dağıtılacak olan ikramlar gibi eventin düzenlenmesindeki en önemli faktörlerle event ajansları çok yakından ve detaylı ilgilenirler.

Event Firmaları Hakkında

Event firmaları, marka ya da ürünü çeşitli sosyal etkinliklerle tanıtımını yaparlar. Bunun için çeşitli dans gösterileri, müzikal organizasyonlar, aktiviteler düzenlerler. Yapılacak aktivitelerin düzenleneceği mekanlar, ekipmanlar, ses ve ışık materyalleri gibi sistemler, bu firmalar aracılığıyla sağlanır.

Organizasyonu düzenleyen firmalar; yapılacak tüm organizasyon boyunca görevli çalışanları da temin ederek, yönetim aşamasında bizzat bulunurlar. Yapılan bu organizasyonlar sayesinde; marka ya da ürün, direkt hedef kitleye çok daha kolay ulaşmış olur.

Tanıtım için yapılacak organizasyonlar arasında, plaj ve havuz etkinlikleri, araba tanıtım etkinlikleri, sinema gösterimleri, yiyecek ya da içecek tatma etkinlikleri, müzik etkinlikleri gösterilebilir.

Event firmalarında bulunması gereken özellikleri:

 • Event firmaları, hedef kitlenin bulunduğu yeri çalışma alanı haline getirebilir.
 • Marka ya da ürünler, kısa sürede bilinilirlik aşamasına gelir ve hedef kitleye ulaşır.
 • Hedef kitle ile etkileşim çok daha kolay olur.
 • Hedef kitle her zaman iş, ilgi alanı, yaş gibi unsurlarıyla detaylandırılır.

Event organizasyonu ile firmaların amacı, ürünü, hizmeti ya da bir ismi ön plana çıkarmak ve bu işi yaparken, tanıtımı çok geniş bir kitleye ulaştırmaktır. Bunun için yapılan çalışmalar çok özel çalışmalar olmalıdır.

Bu tanıtım hizmeti için seçilecek organizasyon firmaları, doğru olarak seçilmelidir. Firmaların, ürün, hizmet ya da isim tanıtımlarında seçecekleri organizasyon firmasının yanlış seçilmesi, firmanın ivmesinin yukarı çıkmasından çok, aşağılara düşmesine neden olacaktır.

Event Organizasyonu Yaparken Neden Büyük Event Organizasyon Firmaları İle çalışmalıyım?

Event organizasyonu yaparken çoğu kuruluş veya işletme yapacakları eventlerin dört dörtlük olmasını ve misafirlerini iyi bir şekilde ağırlamak isterler. Burdan yola çıkınca büyük event organizasyon firmalarının event organizasyonu yaparken sizin için biçilmiş kaftan olduğunu söyleyebiliriz.

Event organizasyonu firamaları markanızla alakalı kendileri için önemli olan bazı bilgileri sizden alarak event düzenlerken iyi bir proje yönetimi sağlayarak , kaliteli içerik oluşturarak ve teknolojik fikirlerle size yardımcı olurlar.

İyi bir event ajansı bu sektörde yıllardır çalışan uzman ekip kadrosuyla yardım almanızı sağlar ve bununla birlikte eventinizi düzenlemeden önce her şeyi hızlı ve düzenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

En İyi Event organizasyon ajansları ve firmaları ile nasıl çalışılır?

Event organizasyon şirketleriyle çalışmadan önce beklentileri belirlemek

Event ajansı başlıca yapmanız gereken ne yapmak istediğinizi event ajansına aktarmak olacaktır. Neyi hedeflediğinizi bilmek ve hangi hedef kitleye ulaşmak istediğinizi bilmek event ajanslarının işini eventten önce oldukça kolaylaştırır.

Sonuna kadar kararlı olmanız gereken nokta event organizasyonu yaparken için ayırdığınız bütçenin değişmemesidir çünkü event ajansınızla birlikte eventiniz için planladığınız her şeyin bu bütçe dahilinde olması gerekir. İstedikleriniz ve bütçeniz birbirini tutuyorsa bu eventiniz için her şeyin daha sistematik ve kolay bir şekilde ilerlemesini sağlar. En iyi event ajansları listesi için Edvido'ya göz atabilirsiniz.

Çalıştığınız event ajansına güvenmek

İlk başlıkta bahsettiğimiz gibi hedeflerinize sadık kalmak önemlidir ve sektörde uzman olsanız bile event companies event düzenlemekte uzmandırlar ve oldukça tecrübelidirler.

Çalışacağınız event ajansı sizlere öneriler ve yeni fikirler sunabilirler. Burada yapmanız gereken çalışacağınız event ajanslarına güvenmek olacaktır.

Event ajansıyla Birlikte yeni fikirler bulmak

Event düzenlemeden önce event düzenleyecek olan işletmeler ve kuruluşlar iyi bir event yapmak için çaba sarfederler.

Bunu yaparken birlikte çalışacağınız event ajansıyla beraber event hakkında konuşarak eventinizin daha iyi olabilmesi için kendi fikirleriniz ve event ajansınızın fikirlerini bir araya getirerek yaratıcı yeni fikirler bulabilirsiniz.

Çalışmaların düzenini sağlamak

Amaçlarınızı gerçekleştirmekte event ajanslarının katkısı ve profesyonelliği gözle görülür şekilde fazla olsa da her şeyin belirli bir düzen halinde olması gerekir.

Bunun için yapmayı düşündüğünüz her eylemi sırasıyla ve bir düzen halinde not etmeniz eventiniz için oldukça önemlidir.

Event ajansları nasıl çalışırlar?

Event ajanslarının çalışma stilleri, event ajanslarının büyüklüğüne göre değişik gösterebilir fakat muhasebe, hesap yöneticileri, hesap planlamacıları, medya görevlileri, grafik tasarımcıları, halkla ilişkiler personeli ve marketing araştırmacıları da dahil olmak üzere birçok fonksiyonel pozisyonları vardır.

Event ajansları genellikle yapacakları işleri müşterilerinin istekleri karşısında belirlediğinden dolayı event ajansları için en önemli nokta beraber çalıştıkları müşterileri mutlu etmektir. Böylelikle event ajansları gelirlerinin büyük bir kısmını reklama harcayabilmektedir. Bir diğer amaçları da mevcut müşterileriyle daha fazla iş yapmayı amaçlamaktır.

Event Organizasyonu Yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Event Mekanı

Event organizasyonu yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan biri etkinliğin düzenleneceği mekandır.

Seçilecek olan mekanın eventin içeriğine uygun olup olmaması bununla birlikte, mekanın ışıkları, ferah olması, mekanın bütçeye uygun olup olmadığı ve misafirlerin kendilerini rahat hissedecekleri bir ortam olması event için çok önemlidir.

Event Konumu

Eventi düzenleyeceğiniz mekanın konumu çok önemlidir. Misafirlerinizin etkinliğinize gelirken zorluk çekmemesi, trafik akışının iyi olduğu yerler eventinizin daha iyi olabilmesini sağlar.

Event Personeli

Eventinizde çalışmak için görevli olan personeller eventinizin kaliteli olması için önemlidir.

Personellerinizin görev ayrımı iyi bir şekilde yapılmalıdır, bu eventiniz sırasında her şeyin daha düzenli olmasına yardımcı olur.

Eventinizi düzenlemeden önce seçeceğiniz personellerin misafirlerinize karşı kibar olması, giyinimleri ve dış görünüşleri dikkat edilmesi gereken unsurlardandır. Bu konudaki seçimleri deneyimli bir event ajansına bırakmak çok daha mantıklı olacaktır.

Event Davetli listesi

Davetli listesi event düzenlerken en zor unsurlardan bir tanesidir.

Davetiyeyi yollarken davet etmek istediğiniz herkesin eline geçmesi için bir kontrol listesi hazırlayabilirsiniz.

Event Kontrol listesi

Event organize ederken elinizde mutlaka bir kontrol listesi bulundurmanız gerekir.

Kontrol listesinde eventinizin içeriği ve akışıyla ilgili tüm bilgileri içermeli ayrıca tüm personellerin elinde olması önemlidir.

Event düzenlerken bu unsurların iyi bir şekilde ayarlanabilmesi için bir event ajansıyla birlikte çalışmak işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Eventinizdeki misafirlerin tepkileri

Eventiniz sırasında misafirlerinizin eventinizin akışında verdiği tepkilere dikkat edin. Bu eventinizin akışında nerede ne hata yaptığınızı size en doğal haliyle gösterecektir ve bir dahaki düzenleyeceğiniz eventinizin daha iyi bir hale getirmenizde yardımcı olacaktır.

Event Organizasyonu B2b Şirketler İçin Neden Bu Kadar Önemli?

B2b şirketler; firmadan firmaya yapılan bir e-ticaret türüdür. Ülkemizde de sıklıkla kullanılan bu ticaret türü, firmanın kendi bünyesinde ya da farklı firmaların arasında oluşan e-ticaretin bir başka ifadesidir.

Event organizasyonu, bir çeşit kurum etkinliği olarak da tanımlanabilir, Kurumların kendi bünyesinde ya da farklı firmalar arasında yapılacak bir organizasyon sayesinde, birçok tanıtım etkinliği düzenlenebilmektedir.

Event organizasyonları çeşitleri:

 • Road Show etkinlikleri
 • Bayi toplantıları
 • Kongre, sempozyum, konferans etkinlikleri
 • Festivaller
 • İç iletişim organizasyonları

Organizasyon süresi boyunca, tüm detaylar, organizasyon firması tarafından karşılanmaktadır. Grafik sanatçıları, prodüktörler, kreatif ekip, tüm bu organizasyon içinde görevlendirilir.

Etkinlikler düzenlenirken; etkinliğin türüne göre, ışıklandırma, ses ve görüntü sistemleri, dekorasyon, basılı gereçler, teknolojinin ön plana çıktığı etkinlik araçları gibi birçok malzeme, organizasyon firması tarafından sağlanır.

Event organizasyonu düzenleyen firmalar; tüm etkinlik boyunca, organizasyonda görevlendirilecek hostesleri de kendi bünyesi içinde hazır tutarlar. Event organizasyonları; ürünün, hizmetin ya da kişinin tanıtımının yapılmasında önemli rol oynayan faaliyetlerdir.

Organizasyonlar, firmaların rakiplerine karşı bir adım önde olmasını sağlar. Ürün, firma ya da hizmetin daha ön plana çıkarak, doğru hedef kitleye ulaştırılmasında öncü rol oynarlar.

Bu tür organizasyonlar için firma seçerken, doğru organizasyon firmasıyla çalışmak gerekir. Bu tür tanıtımlar, direk hedef kitle üzerinde etkili olduklarından dolayı, doğru firma seçimi, organizasyonu isteyen firmalar ya da kişiler açısından çok önemlidir.

Sektörünüzde tecrübeli hedeflerinize uygun ajanslardan teklif alın.

En Doğru Ajanslardan Teklif Al
4.57/5
9600+ Müşteri Yorumu