Kategoriler
Kategori

Sektörünüzde Tecrübeli, Bütçenize Uygun Ajansları Bulalım

Tek tek ajansları gezmek için vaktiniz yoksa bize nasıl bir hizmet almak istediğinizi anlatın, firmanız için en doğru 5 ajansı size yönlendirelim.

İlgini Çekebilecek Etkinlik Düzenleme Projeler

  Başka Neler Var? Aradığınızı bulamadınız mı? Merak etmeyin

  Etkinlik Düzenleme Ajansları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  • Event ajansı nedir?

   Etkinlik düzenleyicisi veya global olarak bilinen adıyla event ajansları, kuruluşların ev sahipliği yapmak isteyeceği birtakım özel eventleri düzenlemenizde event ajansları yardımcı olur.

  • Event ajansları ne gibi faaliyetlerde bulunur?

   • Festivaller
   • Konferanslar
   • resmi partiler
   • ürün lansmanları
   • şirket açılışları
   • gibi büyük çaplı eventleri event ajansları düzenleyebilirler. Eventteki görevliler, kullanılacak olan eşyalar, müzikler, gösteriler, eventin akışı, misafirlere dağıtılacak olan ikramlar gibi eventin düzenlenmesindeki en önemli faktörlerle event ajansları çok yakından ve detaylı ilgilenirler.

   • Event düzenlerken neden event ajansıyla çalışmalıyım?

    Event düzenlerken çoğu kuruluş veya işletme yapacakları eventlerin dört dörtlük olmasını ve misafirlerini iyi bir şekilde ağırlamak isterler. Burdan yola çıkınca event ajanslarının event düzenlerken sizin için biçilmiş kaftan olduğunu söyleyebiliriz.
    Event ajansları markanızla alakalı kendileri için önemli olan bazı bilgileri sizden alarak event düzenlerken iyi bir proje yönetimi sağlayarak , kaliteli içerik oluşturarak ve teknolojik fikirlerle size yardımcı olurlar.
    İyi bir event ajansı bu sektörde yıllardır çalışan uzman ekip kadrosuyla yardım almanızı sağlar ve bununla birlikte eventinizi düzenlemeden önce her şeyi hızlı ve düzenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

   • Event düzenlerken nelere dikkat etmeliyim?

    Event Mekanı

    Event düzenlerken dikkat etmeniz gereken en önemli unsurlardan biri etkinliğin düzenleneceği mekandır.
    Seçilecek olan mekanın eventin içeriğine uygun olup olmaması bununla birlikte, mekanın ışıkları, ferah olması, mekanın bütçeye uygun olup olmadığı ve misafirlerin kendilerini rahat hissedecekleri bir ortam olması event için çok önemlidir.

    Event Konumu

    Eventi düzenleyeceğiniz mekanın konumu çok önemlidir. Misafirlerinizin etkinliğinize gelirken zorluk çekmemesi, trafik akışının iyi olduğu yerler eventinizin daha iyi olabilmesini sağlar.

    Event Personeli

    Eventinizde çalışmak için görevli olan personeller eventinizin kaliteli olması için önemlidir.
    Personellerinizin görev ayrımı iyi bir şekilde yapılmalıdır, bu eventiniz sırasında her şeyin daha düzenli olmasına yardımcı olur.
    Eventinizi düzenlemeden önce seçeceğiniz personellerin misafirlerinize karşı kibar olması, giyinimleri ve dış görünüşleri dikkat edilmesi gereken unsurlardandır. Bu konudaki seçimleri deneyimli bir event ajansına bırakmak çok daha mantıklı olacaktır.

    Event Davetli listesi

    Davetli listesi event düzenlerken en zor unsurlardan bir tanesidir.
    Davetiyeyi yollarken davet etmek istediğiniz herkesin eline geçmesi için bir kontrol listesi hazırlayabilirsiniz.

    Event Kontrol listesi

    Event düzenlerken elinizde mutlaka bir kontrol listesi bulundurmanız gerekir.
    Kontrol listesinde eventinizin içeriği ve akışıyla ilgili tüm bilgileri içermeli ayrıca tüm personellerin elinde olması önemlidir.
    Event düzenlerken bu unsurların iyi bir şekilde ayarlanabilmesi için bir event ajansıyla birlikte çalışmak işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

    Eventinizdeki misafirlerin tepkileri

    Eventiniz sırasında misafirlerinizin eventinizin akışında verdiği tepkilere dikkat edin. Bu eventinizin akışında nerede ne hata yaptığınızı size en doğal haliyle gösterecektir ve bir dahaki düzenleyeceğiniz eventinizin daha iyi bir hale getirmenizde yardımcı olacaktır.

   • Event ajansıyla birlikte çalışırken ne yapılmalıdır?

    Event ajansıyla çalışmadan önce beklentileri belirlemek

    Event ajansı başlıca yapmanız gereken ne yapmak istediğinizi event ajansına aktarmak olacaktır. Neyi hedeflediğinizi bilmek ve hangi hedef kitleye ulaşmak istediğinizi bilmek event ajanslarının işini eventten önce oldukça kolaylaştırır.
    Sonuna kadar kararlı olmanız gereken nokta event düzenlemek için ayırdığınız bütçenin değişmemesidir çünkü event ajansınızla birlikte eventiniz için planladığınız her şeyin bu bütçe dahilinde olması gerekir. İstedikleriniz ve bütçeniz birbirini tutuyorsa bu eventiniz için her şeyin daha sistematik ve kolay bir şekilde ilerlemesini sağlar.

    Çalıştığınız event ajansına güvenmek

    İlk başlıkta bahsettiğimiz gibi hedeflerinize sadık kalmak önemlidir ve sektörde uzman olsanız bile event ajansları event düzenlemekte uzmandırlar ve oldukça tecrübelidirler.
    Çalışacağınız event ajansı sizlere öneriler ve yeni fikirler sunabilirler. Burada yapmanız gereken çalışacağınız event ajanslarına güvenmek olacaktır.

    Event ajansıyla Birlikte yeni fikirler bulmak

    Event düzenlemeden önce event düzenleyecek olan işletmeler ve kuruluşlar iyi bir event yapmak için çaba sarfederler.
    Bunu yaparken birlikte çalışacağınız event ajansıyla beraber event hakkında konuşarak eventinizin daha iyi olabilmesi için kendi fikirleriniz ve event ajansınızın fikirlerini bir araya getirerek yaratıcı yeni fikirler bulabilirsiniz.

    Çalışmaların düzenini sağlamak

    Amaçlarınızı gerçekleştirmekte event ajanslarının katkısı ve profesyonelliği gözle görülür şekilde fazla olsa da her şeyin belirli bir düzen halinde olması gerekir.
    Bunun için yapmayı düşündüğünüz her eylemi sırasıyla ve bir düzen halinde not etmeniz eventiniz için oldukça önemlidir.

   • Event ajansları nasıl çalışırlar?

    Event ajanslarının çalışma stilleri, event ajanslarının büyüklüğüne göre değişik gösterebilir fakat muhasebe, hesap yöneticileri, hesap planlamacıları, medya görevlileri, grafik tasarımcıları, halkla ilişkiler personeli ve marketing araştırmacıları da dahil olmak üzere birçok fonksiyonel pozisyonları vardır.
    Event ajansları genellikle yapacakları işleri müşterilerinin istekleri karşısında belirlediğinden dolayı event ajansları için en önemli nokta beraber çalıştıkları müşterileri mutlu etmektir. Böylelikle event ajansları gelirlerinin büyük bir kısmını reklama harcayabilmektedir. Bir diğer amaçları da mevcut müşterileriyle daha fazla iş yapmayı amaçlamaktır.

  Kararsız mı kaldınız? Şirketinize en uygun ajansları bulalım!

  Brief Oluştur: event organizasyonu