Kategoriler
Kategori
FİLTRELER
Çalıştığı Marka
  Odak Sektör
   Tecrübe
   min. 1+ Yıl Tecrübe
   Ekip Üyesi
   min. 1+ Ekip Üyesi

   Yalnızca projenize, ve bütçenize uygun ajanslarla eşleşirsiniz.

   5 Teklif Al: adwords google reklam

   Yalnızca projenize, ve bütçenize uygun ajanslarla eşleşirsiniz.

   5 Teklif Al: adwords google reklam
   İlgini Çekebilecek Projeler
   • My Valice
    Yaratıcı Peakment Digital
    SEM
    My Valice

    My Valice için yaptığımız Google Ads çalışması ile bütçede %25 artışa karşılık, satış rakamlarını %320 arttırdık.

   • Özel Ege Lisesi
    Yaratıcı Peakment Digital
    SEM
    Özel Ege Lisesi

    Özel Ege Lisesi için yaptığımız Google ADS çalışması ile geçen sene 1,5 ayda tamamlanan kayıt sayısını sadece 3 günde egale ettik.

   Adwords Google Reklam Ajansları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

   • Google Reklam ve Adwords Reklam Ajansları Hakkında

    Reklamın dijitale akıp gitmesi konusu artık genel geçer gerçeğimiz. 1993'de hayatımıza giren internete günümüz şartlarında ekmek su gibi bağlıyız. İnternet deyince bile aklımıza ilk arama motoru olan Google'ın gelmesi şirketlerin ilgisini çekmiş, Google adwords reklamın dijital alanda reklam çalışmalarının en sık kullanılan örneklerinden olmasını sağlamıştır. Dünya üzerinde % 92.3 oranında kullanılan arama motoru olan Google'ın dijital reklam konusunda neredeyse tekel olduğu ortada.

   • Adwords Reklam Nedir?

    Adwords reklam; reklam verenlerin belirlemiş olduğu anahtar kelimelerle yapılan aramalarda, arama sonuçlarının üstünde ve altında yer alan reklamlardır.
    Adwords reklam, dünyanın en çok kullanılan arama motoru yani Google tarafından sunulan reklam hizmetidir. Google Adwords isim değişikliği ile Google Ads adını alırken reklam verenler reklamlarını Google'ın sahip olduğu herhangi bir alanda reklam vermesine olanak tanıdı. Bu gelişme dünyanın en büyük ikinici arama motoru olan YouTube'un reklamcılık faaliyetlerinde önemini arttırdı. Haritalar gibi Google'ın sahip olduğu bir çok alan Google Ads ile reklam verenlerin hizmetine sunuldu. Reklam verenler Adwords reklam yayınlamak için tıklama başına maaliyet ( PPC / CPC ) öderler.
    Reklam vermek hızlı ve kolay olduğundan bir çok reklam veren Adwords reklamı tercih etmektedir. İnternete erişimi olan çoğu kişi gün içerisinde defalarca Google üzerinden arama yapmaktadır ve bu aramalar sırasında çok sayıda adwords reklam ile karşılaşmaktadır.
    Adwords reklam, her ne kadar reklam yayınlamak için kolay bir yöntem olsa da, profesyonel destek gerektirir. Adwords reklam hizmeti adowrds ajansları tarafından verilir. Dijital ajanslar, adwords reklam konusunda tecrübelidir. Adwords reklam startejisinin başarılı olması için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Adwords reklam staratejisi yürüten adwords reklam ajanslarının dikkat ettiği noktalar şunlardır:
    Tanıtımı yapılan ürünün fiyatı adwords reklamda belirtilmelidir.
    Web sitenize trafik çekmek için mutlaka anahtar kelimeler kullanın.
    Gerekli optimizasyonlar uygulandığında adwords reklam fiyatı uygun olan bir reklam stratejisidir.

   • Google Adwords Ajansı Hangi Hizmetleri Verir?

    İki çeşit Google reklamı vardır. Bunlar Google AdWords ve Google Adsense’dir. Google Adwords reklam, Google arama motorunda web sitelerinin öncelikli görünmesini sağlayan reklam sistemidir. Böylece aynı ürün ve hizmetlere sahip web sitelerinden önce görünür ve daha önce tıklanma oranına sahip olunur. Seçtiğiniz anahtar kelimelerle Google arama motorunda arandığınızda ilk sıralarda olmasanız dahi ilk sırada çıkmanıza olanak sağlar. Google arama ağı reklamlarında en önemli şey reklamı kime, nasıl yapacağını bilerek etkili reaksiyon almaktır. Google Adwords yıllardır elinde bulundurduğu kullanıcı verilerini doğru yorumlayarak başarıyı yakalıyor ve birçok şirket için ilk tercih oluyor.
    Ayrıca Adwords verilen reklama kaç kez tıklandığı, ne kadar görüntülendiği, reklamın ne kadar maliyet oluşturduğu bilgileri açıkça belirtiyor. Bu sayede Google adwords reklama ayıracağınız bütçeyle ne kadar etkileşim yaşanmasını istediğiniz konusunu önceden belirleyebiliyorsunuz. Bunun yanında ücretsiz kullanabileceğiniz Google Analytics sayesinde de hedeflediğiniz potansiyel müşteri kitlenizin reklamı ne kadar tıkladığı, ne kadar ilgilendiği verileri görebilmeniz mümkün.
    Google Adsense reklam, web sitesi olan bireylerin yayınladıkları içerik üzerinden parakazanmalarını sağlayan reklam türüdür. İnternet kullanıcıları bu reklamlara tıkladıkları zaman, reklam veren her tıklama başına bir ücret öder. Bu ücret site sahibi ve Google arasında paylaşılır. Sitedeki trafiğe ve sitenin içeriğine, kalitesine göre kazanılacak miktar yüksek ya da düşük olabilir. Adsense reklamları metin olarak yapılabilecekken görüntülü reklam da olabilirler.
    Metin reklamları adı üzerinde metin olarak yayınlanırlar. GDN reklamları -Google Display Network- ise Google'ın görüntülü reklamlarıdır. Ürün veya hizmetlerinizle ilgili web sitelerinde görüntülü olarak yayınlayabileceğiniz reklam modelidir. Burada önemli nokta reklam boyutunu kullanıcıların gözüne sokacak kadar büyük yapmazken tıklamalarını ve reklamı kadar da küçük tutmamaktır.

   • Neden Adwords Reklam Ajansına İhtiyacım Var?

    En basit anlatımla bahsedecek olursak, arama motorunda hangi kelimelerle aranmak isteniyorsa bu anahtar kelimeler belirlenir. Google'da bunun yanında anahtar kelime önerileri yapıyor. Bu ve ilişkili kelimeleri yazan insanlar da Google'da en üst sırada reklam veren firmayı görmekteler. Bunun yanında sayfanın sağında ve alt kısmında da yine anahtar kelimelerle ilişkili olarak reklam yer alabilir. Google, web sitelerini konularına göre ayırıyor. Böylece, içerik ve konu hedeflemesi yapılarak online reklamları en doğru kullanıcının önüne çıkarmanızı sağlıyor. Tüm bu işlemleri profesyonelce yapılması için adwords reklam ajansı ile çalışılması kesinlikle tavsiye edilir.

   • Google Adwords Reklamlar Nasıl Sıralanır?

    Burada önemli nokta verilen paradan ziyade reklamı yapılan sitenin kaliteli olmasıdır. Google reklamı yapılacak web sitesinin kaliteli ve güvenilir olmasına önem vermektedir. Bu sizin reklamınızın Google'da öne çıkmasını sağlayacak en önemli noktadır.
    Reklam yayınlandıktan sonra tıklanma oranının ve sitedeki trafiğin artmasıyla Google siteyi üst sıralara taşır. Tabi bunu kendiniz yönetmeniz bütçenizi boşa harcamanıza da sebep olabilir. Google adwords reklam ajansları veya uzmanlar tarafından doğru yönetilen reklamlarla müşteriler Google'da arama yaptıklarında ilk sizi bulabilirler. Böylece sadece reklamınız sonuç getirdiğinde ödeme yapma fırsatı yakalarsınız. Kuşkusuz, bir müşterinin adwords reklam çalışmalarınızı şirket içinde yürütmesinin daha mantıklı olduğu zamanlar vardır.Ancak, bir adwords reklam ajansının bir AdWords hesabının direksiyonuna geçmesi ve sonuçları yeni zirvelere çıkarmasının net avantajları vardır. Bazı işletmeler bunu başından beri yapar. Önemli olan sizin, ajansın sahip olduğu avantajları bilmeniz ve bunlardan faydalanmanın yanı sıra, doğru adwords reklam ajansını en başından işe aldığınızdan emin olmanızdır. Adwords reklam ajansı, müşterinin kurumsal ilgisinin yerini alamaz, ancak müşterinin simbiyotik bir ilişki haline gelmediği görüşündedir.

   • Neden Adwords Reklam Ajansı ile Çalışmalıyım?

    Özetleyecek olursak,

    • -Google adwords reklamları sayesinde yalnızca istediğiniz bölgede reklam verme şansını yakalayabilirsiniz.

    • -Anahtar kelimeler sayesinde potansiyel müşteri kitlesine reklam yapmış olursunuz.

    • -Sektörünüz arandığında online'da görünür olup rakip firmalardan çok daha göz önünde olursunuz.

    • -Tüm bunlar sayesinde yeni müşteri kitlesi yakalayabilirsiniz.

   • Adwords Reklam Kalite Puanı Nedir?

    Anahtar kelimeler adwords reklam için belirlenmelidir. Adwords reklam anahtar kelimeleri sektör ile ilişkili olmalıdır. Adwords reklam kalite puanı ise adwords reklamındaki anahtar kelimeler ile reklam arasındaki ilişkiyi gösteren bir ölçüttür. Kalite puanı; adwords reklamda bulunan anahatar kelimeler, reklam üzerinden web sitenize gelen kullanıcı sayısı ve bu kullanıcıların web sitenizde ne kadar zaman geçirdiği, adwords reklamının ne kadar yayında kaldığı gibi bir çok parametreye bağlı olan karışık bir algoritma tarafından belirlenir. En kaliteli reklamları, adwords ajansınızla oluşturabilirsiniz.

   Kararsız mı kaldınız? Şirketinize en uygun ajansları bulalım!

   5 Teklif Al: adwords google reklam