Startuplar İçin En İyi Sosyal Medya Araçları

Pazarlama ve yazılım projelerinizi sizin için özel seçilmiş güvenilir firmalarla hayata geçirin.
En Doğru Ajanslardan Teklif Al

Her büyüklükten 15000+ firma Edvido'ya güveniyor.

eczacıbaşı logo ref icon ref icon ref icon ref icon ref icon ref icon ref icon ref icon ref icon ref icon ref icon ref icon ref icon ref icon ref icon ref icon ref icon

Başarılı bir sosyal medya yönetimi için vazgeçilmez sosyal medya araçlarını sizin için derledik.

En Çok Kullanılan Sosyal Medya Araçları- Toolları

1.HootSuite

Hootsuite, tüm sosyal medya hesaplarınızı tek bir uygulama üzerinden yönetmenize imkan tanıyor. Toplu zamanlama özelliği sayesinde bir kaç gönderiyi aynı anda yüklemeniz mümkün. WordPress, Linkedin, Instagram, Twitter, Facebook, YouTube, Pinterest hesaplarınızı analiz etmeyi oldukça kolaylaştırıyor. Ayrıca Hootsuite RRS entegrasyonuna sahip.

RSS (Really Simple Syndication)  Nedir?

Düzenli olarak takip ettiğiniz blog veya web siteleri varsa yeni bir gönderinin yayınlanıp yayınlanmadığını kontrol etmenize gerek yok. RSS; yeni bir gönderi yayınlandığında abone olduğunuz web sitelerinden size yayınlanan yeni bilgileri gönderir, böylece sürekli kontrol etmenize gerek kalmaz.

RSS

rss sosyal medya aracı

2.Buffer

Buffer, içerik planlamasını ön planda tutan bir sosyal medya yönetim aracı. Diğer rakipleri gibi bir çok sosyal medya hesabını tek bir yerden yönetmeyi sağlıyor. Gösterge panosundaki zamanlama özelliği içeriklerinizi belirlediğiniz saatlerde yayınlamanıza olanak tanıyor. Ayrıca analiz panosu ile gönderilerinizin etkileşim performansını kolaylıkla ayırt edebilirsiniz. Peki bu popüler araç hangi platformlarda hizmet veriyor? Instagram, Facebook, Twitter, Pinterest ve LinkedIn hesaplarınızı Buffer ile kolayca yönetebilirsiniz.

RSS

buffer sosyal medya aracı

3.BuzzSumo

BuzzSumo, belirli bir konuda hangi içeriğin daha iyi etkileşim aldığını analiz etmek için harika bir sosyal medya aracıdır. İçerik stratejinizin doğru işlemesini istiyorsanız mutlaka bu aracı denemelisiniz.

Buzzsumo

buzzsumo sosyal medya aracı

4.SproutSocial

SproutSocial, ile yayın akışını düzenlerken sosyal anlamlı verilere ulaşabilirsiniz. Takipçi analizlerinde oldukça iyi olan araç; kurumsal, ajans ve küçük işletme başlıkları altında üç kategoriye yönelik özelleşmiş hizmet sunuyor.

SproutSocial

sprousocial sosyal medya aracı

5.Sendible

Sendible, içeriği tek bir yerde planlama ve sosyal medya postlarını önizleme özelliği sunuyor. Araç; Google Analytics, Instagram, Twitter, Facebook, Slack, YouTube, Linkedin, Medium gibi bir çok kanal entegrasyonuna sahip. Ayrıca Sendible ile sosyal medya platformlarında anahtar kelimeler aratabilir ve insanların markanız hakkında neler konuştuğunu raporlayabilirsiniz.

Sendible

sendible sosyal medya aracı

6.SocialPilot

SocialPilot, kullanıcılarına paylaşım planlama imkanı ve pdf formatında raporlar sunuyor. Ayrıca bu araç, müşterilerinizle iletişim kurmayı kolaylaştıran inbox (gelen kutusu) özelliği içerir. Sosyal inbox sayesinde konuşmaları filtreleyebilir ve yorumlara cevap verebilirsiniz.

SocialPilot

socialpilot sosyal medya aracı

7.Canva

Takipçiler görsel içerik tüketmeye bayılır. Canva, sosyal medya hesaplarınız için bir çok şablonda ve sürekli güncellenen stillerde postlar yaratmanıza imkan tanır. Sürükle bırak arayüzü ve güncel görsel kütüphanesi işlerinizi oldukça kolaylaştıracak.

Canva

canva sosyal medya aracı

8.Unsplash

Unsplash, ücretsiz profesyonel fotoğraflar içeren bir kütüphane.

Unsplash

unsplash sosyal medya aracı

9.Quuu

"Zaman paradır, değil mi? Bunun doğru olduğuna inanıyorsanız, Quuu sizin sosyal medya aracınız. Sosyal medya içerik küratörlüğünü otomatik pilota bırakarak işinizin diğer alanları için daha fazla zaman ayırabilirsiniz. Her zaman, sosyal medya stratejinizin iyi ellerde olduğunu bilerek rahatlayabilirsiniz."

Quuu, içerik pazarlama uzmanı Neil Patel'in onayını çoktan almış. Quuu 500'den fazla kategori içeren  içerik öneri platformudur. Ayrıca Buffer gibi zamanlama toollarıyla entegre çalışabilir.

Quuu

quu sosyal medya aracı

10.Zoho

Zoho; yayın planlamanıza, anahtar kelime takibine ve ekibinizle birlikte tek bir gösterge tablosunda çalışmanıza olanak tanır. Ayrıca tool, CRM entegrasyonuyla ön plana çıkıyor.

Zoho

zoho sosyal medya aracı

11.Animoto

Animoto, dakikalar içinde ilgi çekici pazarlama videoları yaratmanıza olanak tanır. Daha önce hiç video editlemediyseniz üzülmeyin, kullanımı oldukça basit.

Animoto

animoto sosyal medya aracı

12.Statusbrew

“Son birkaç yıldır piyasadaki önde gelen sosyal medya yönetimi çözümlerinin çoğunu inceledim ve kullandım. Bunların hiçbiri, nTuitive.social'nın sağladığı özelliklerin ve değerlerin yanına yaklaşamadı. ”

Pazarlama uzmanı Cynthia Johnson nTuitive.social hakkında bunu söylüyor. nTuitive 20'den fazla platformu destekleyen bir sosyal medya yönetim platformu.

Statusbrew

ntutive sosyal medya aracı

13.Statusbrew

Statusbrew; müşteri deneyimi yönetimi, kampanya yönetimi, sosyal medya pazarlama konularına yoğunlaşan bir platform. Sosyal inbox ve kullanıcı dostu arayüzü ile muadilleri arasında ön plana çıkıyor.

Statusbrew hakkında daha detaylı bilgi arıyorsanız web sitesinde yer alan vaka analizini incelemelisiniz.

Statusbrew

statusbreq sosyal medya aracı

14.Feedly

Feedly ile RSS beslemelerini kolayca takip edebilirsiniz. Twitter, YouTube veya takip ettiğiniz her hangi bir blogdaki gelişmelerden haberdar olmanızı sağlar.

Feedly

feedly sosyal medya aracı

15.Grammarly

Medium veya LinkedIn için bir yazı hazırladınız ya da önemli bir mail atmak üzeresiniz, profesyonel olmanız gereken bu ortamlarda dil bilgisi hataları yapmak istemezsiniz. Grammarly, yazılarınızdaki dil bilgisi hatalarını ortadan kaldırır. Kullanımı oldukça kolay olan AI destekli bu araç, Chrome eklentisi ile ihtiyacınız olan her yerde yanınızda. Grammarly şuan sadece İngilizce için hizmet vermekte.

Grammarly

grammarly sosyal medya aracı

Sektörünüzde tecrübeli hedeflerinize uygun ajanslardan teklif alın.

En Doğru Ajanslardan Teklif Al
icon
4.57/5
star iconstar iconstar iconstar iconstar icon
15000+ Müşteri Yorumu