En İyi Medya Planlama Ajanslarından Teklif Alın, İstanbul

Ajansınızı dakikalar içinde bulun, karşılaştırın.

Edvido Nasıl Çalışır?

Medya Ajanslarından Teklif Al

İstanbul En Büyük Medya Planlama Ajanslarını Keşfedin

Reklam, pazarlama ve yazılım ile ilgili her konuda hizmet alabilirsiniz

inspire event | kreatif etkinlik ajansı banner
inspire event | kreatif etkinlik ajansı logo
inspire event | kreatif etkinlik ajansı
Etkinlik Düzenleme
Medya Planlama
"Bir etkinlik, bin kelimeye bedeldir."
Takım
38 Kişi
Tecrübe
10 Yıl
Konum
İstanbul
Teklif Al
Hoops banner
Hoops logo
Hoops
Sosyal Medya Reklam & Pazarlama
Dijital Reklam
Hoops, İstanbul, Budapeşte ve Malmö ofisleriyle markanızın sesini duyurur, etkileyici içerikler geliştirir.
Takım
20 Kişi
Tecrübe
15 Yıl
Konum
İstanbul
Teklif Al
DPE Dijital banner
DPE Dijital logo
DPE Dijital
Dijital Reklam
Sosyal Medya Reklam & Pazarlama
Performans bazlı dijital pazarlama ajansı olarak; Maksimum hizmet minimum maliyet ile az harcayarak daha fazla kazanmanızı hedefliyoruz.
Takım
15 Kişi
Tecrübe
12 Yıl
Konum
İstanbul
Teklif Al
New Moon Marketing banner
New Moon Marketing logo
New Moon Marketing
Tam Hizmet
Dijital Pazarlama
New Moon Marketing, Reklam ve Pazarlama alanında profesyoneller tarafından kurulmuş, Türkiye ve İngiltere'de faaliyet gösteren bir şirkettir
Takım
18 Kişi
Tecrübe
10 Yıl
Konum
İstanbul
Teklif Al
Tek Kılavuz Dijital Performans Ajansı banner
Tek Kılavuz “Dönüşüm Muhteşem Olacak” mottosu ile markaların dijital yatırımlarını performans ve sonuç odaklı yöneten teknoloji firmasıdır
Takım
32 Kişi
Tecrübe
17 Yıl
Konum
İstanbul
Teklif Al
Medyae banner
Medyae logo
Medyae
Sosyal Medya Reklam & Pazarlama
Dijital Pazarlama
Medyae markanızın ihtiyacı olan dijital hizmetleri hızlı ve efektif bir şekilde üretir. 10+ yıllık tecrübeyle hizmetinizdeyiz.
Takım
10 Kişi
Tecrübe
11 Yıl
Konum
İstanbul
Teklif Al
Dijital Bir Ajans banner
Dijital Bir Ajans logo
Dijital Bir Ajans
Dijital Reklam
Sosyal Medya Reklam & Pazarlama
Dijital dünyanın sunduğu fırsatları müşterileri için maksimum fayda sağlayacak şekilde hayata geçiren bir medya ajansıyız.
Takım
15 Kişi
Tecrübe
5 Yıl
Konum
İstanbul
Teklif Al
Brand STANDARTS banner
Brand STANDARTS logo
Brand STANDARTS
Dijital Reklam
İçerik Pazarlama
Yeni müşteri kazanmak ve mevcut müşterilerini korumak isteyen markalar için akıllı, hedefli ve etkin stratejiler üretiyoruz.
Takım
11 Kişi
Tecrübe
12 Yıl
Konum
İstanbul
Teklif Al
Picassio Sosyal Medya ve Pazarlama Ajansı banner
Picassio Sosyal Medya ve Pazarlama Ajansı logo
Picassio Sosyal Medya ve Pazarlama Ajansı
Sosyal Medya Reklam & Pazarlama
Grafik Tasarım
Picassio Sosyal Medya ve Pazarlama Ajansı
Takım
8 Kişi
Tecrübe
10 Yıl
Konum
İstanbul
Teklif Al
Edvido ajans seçim sürecimizde bizlere inanılmaz hızda ve kalitede hizmet sundu. Bu konuda güvenle tercih edebileceğiniz tek adres.
elif çetinkaya foto
Elif Çetinkaya
Bölge Yöneticisi,
Danone
Edvido'yu sıklıkla kullanıyorum. Haftalarca sürebilecek süreçleri birkaç günde indiriyor. Çalıştığımız seo ajansından da inanılmaz memnunum. Harika bir ekip.
seda yimen foto
Seda Yimenicioğlu
Ürün Yöneticisi,
Orzax İlaç
Medya Ajanslarından Teklif Al
Nasıl Çalışır?
Kullanıcı, Edvido'ya sektörünü, çalışan sayısını, marka ismini, bütçesini, proje açıklamasını, iletişim bilgisini ve nasıl bir ajansla çalışmak istediğini iletir.
1
Sektör
Çalışan Sayısı
Marka İsmi
Bütçe
İletişim
Ajans ve yazılım firmaları kullanıcı ile iletişim kurar.
2
Ajans A - Merhaba!
Ajans B - İyi günler
Ajans C - Merhabalar
Ajans D - Nasılsınız?
Ajans E - Hey!
Kullanıcı, iletişim kurduğu ajanslar arasından tercih yaparak çalışmaya başlar.
3
Ajans A - Merhaba!
Ajans B - İyi günler
Ajans C - Merhabalar
Ajans D - Nasılsınız?
Ajans E - Hey!

Blog

Pazarlama ve yazılım odaklı içeriklerimizi keşfedin

İstanbul En İyi Medya Planlama Ajansları Listesi

Ajans Adı Firma Açıklaması Ajans Türü
inspire event | kreatif etkinlik ajansı "Bir etkinlik, bin kelimeye bedeldir." Medya Planlama Ajansları
Hoops Hoops, İstanbul, Budapeşte ve Malmö ofisleriyle markanızın sesini duyurur, etkileyici içerikler geliştirir. Medya Planlama Ajansları
DPE Dijital Performans bazlı dijital pazarlama ajansı olarak; Maksimum hizmet minimum maliyet ile az harcayarak daha fazla kazanmanızı hedefliyoruz. Medya Planlama Ajansları
New Moon Marketing New Moon Marketing, Reklam ve Pazarlama alanında profesyoneller tarafından kurulmuş, Türkiye ve İngiltere'de faaliyet gösteren bir şirkettir Medya Planlama Ajansları
Tek Kılavuz Dijital Performans Ajansı Tek Kılavuz “Dönüşüm Muhteşem Olacak” mottosu ile markaların dijital yatırımlarını performans ve sonuç odaklı yöneten teknoloji firmasıdır Medya Planlama Ajansları
Medyae Medyae markanızın ihtiyacı olan dijital hizmetleri hızlı ve efektif bir şekilde üretir. 10+ yıllık tecrübeyle hizmetinizdeyiz. Medya Planlama Ajansları
Dijital Bir Ajans Dijital dünyanın sunduğu fırsatları müşterileri için maksimum fayda sağlayacak şekilde hayata geçiren bir medya ajansıyız. Medya Planlama Ajansları
Brand STANDARTS Yeni müşteri kazanmak ve mevcut müşterilerini korumak isteyen markalar için akıllı, hedefli ve etkin stratejiler üretiyoruz. Medya Planlama Ajansları
Picassio Sosyal Medya ve Pazarlama Ajansı Picassio Sosyal Medya ve Pazarlama Ajansı Medya Planlama Ajansları

Reklam verenler ile hedef kitlenin iletişimini medya sağlar. Medya görüntü, ses veya yazı olabilir. Medya stratejisine odaklanan medya planlama ajansları hakkına merak ettiklerinizi bu yazıda bulabilirsiniz.

Medya Planlama Ajansı Nedir ?

Medya planlama ajansları; hedef kitleye marka mesajını ulaştıracak olan doğru medyanın seçilmesini, reklam kampanyanızın doğru zaman ve doğru yerde en optimum bütçe ile yer almasını sağlar.

Medya Planlama Ajansı Ne Yapar?

Medya planlama ajansları;

 • medya planlama,
 • entegre medya stratejisi,
 • rakip medya faaliyetleri analizi,
 • süreç takibi ve raporlama yapar.
 • Varsa promosyon ürünü planlamaya dahil eder.

Medya planlama ajansları kreatif ajanslar ve medya planlama ajansları ile entegre çalışır. Ayrıca her medya planlama ajansının anlaşmalı olduğu saha veya araştırma şirketi vardır. En iyi medya planlama ajansları listesi için Edvido'yu kullanabilirsiniz.

Medya Planlama Ajansları Medya Satın Alma Yapar Mı?

Türkiye'deki medya planlama ajansları medya satın alma yapmayabilir ancak bir çok medya planlama ajansı medya satın alma hizmeti de vermektedir. Bu tip ajanslarda sürecin iki aşamasını da ilgilendiren ekipler birbirine entegre çalışmaktadır. Bu ajanslar "medya ajansları" olarak adlandırılır.

Dijital Medya Planlama Ajansları, Şirketleri ve Firmaları Ne İş Yapar ?

Hedef kitlenin büyük bir çoğunluğu offline mecra reklamlarını algılamıyor. Bu nedenle çevrim içi kanallar en iyi dijital medya planlama ajansları, şirketleri ve firmalarının yeni gözdesi. Ayrıca internet uzun bilgilerin aktarımında yoğun olarak tercih edilmektedir. Uzun bilgiden kasıt yeni bir ürün tanıtımında ürünün ne olduğu, nasıl kullanıldığı gibi. Verilerin analizi medya planlamayı daha akılcı bir hale getirdi. Programatik reklamcılık, veri odaklı reklam olarak adlandırılabilir. Peki programatik reklamcılığın medya planlama ajansları ile ne ilgisi var?

Programatik reklamcılık ile dijital medya planlama ajansları, şirketleri ve firmaları kullanıcının site içi davranışlarını anlamlandırabilir, gerçek zamanlı teklif verebilir ve kampanya verilerini takip edebilir. Maliyet kısıtını rahatlatan sosyal medya, PPC gibi yenilikler de online medya planlama ajanslarının dikkatini çekti.

İstanbul'da hizmet veren dijital medya planlama ajansları değişen tüketici alışkanlıklarına cevap vermeye devam ediyor.

Dijital Medya Satın Alma Ajansları, Şirketleri ve Firmaları ile Çalışmak İşletmelere Nasıl Avantajlar Sağlar?

Günümüzde bir çok medya, reklam verenlerin kullanımına hazır durumda. Çevrimiçi ve çevrimdışı kanal çeşitliliği bazen pazarlamacıların doğru medya seçimi yapmasını zorlaştırabilir. Bir medya planlama ajansı ile çalışarak işinizi şansa bırakmazsınız böylelikle gereksiz harcama yapmamış olursunuz.

Her hangi bir dijital medya satın alma ajansları, şirketleri ve firmaları, medya satın alımı yapmak için gerekli olan bütçeyi güncel olarak takip eder. Hatta çoğu zaman medya planlama ve satın alma aynı ajans tarafından gerçekleştirilir.

Bir çok strateji geliştirmiş, kampanya tamamlamış medya satın alma ajanslarının knowhow'ından yararlanmak işletmenize ciddi bir avantaj sağlar.

Neden Bir Dijital Medya Planlama veya Satın Alma Ajansıyla Çalışmalısınız ?

Markalar veya firmalar, hedef kitlelerine ilişkin araştırmalara hazırladıktan sonra optimum bütçeyle maksimum hedef kitlesine, en doğru içeriklerle ve en efektif şekilde ulaşabilmek için bir dijital medya planlama veya satın alma ajansına ihtiyaç duyarlar. Bu konulardaki tecrübeli dijital medya planlama veya satın alma ajansları, aldıkları brief sonrası doğru dijital mecraların medya satın almasını yaparak markaların hitap etmek istedikleri kitlelere doğru noktalarda ve doğru içeriklerle ulaşırlar.

Dijital Medya Planlama ve Satın Alma Ajansları markaların ürünlerini pazarlamak ve bilinirliklerini arttırmak için markalara yardımcı olurlar. Bu yardımcı olma tüm dijital medya planlama ve medya satın alma stratejilerini de belirlemeyi içerir. Eski tip medya satın alma ve planlama reklam ajanslarına göre dijital medya planlama ve satın alma ajansları, markaların medya planlama ve medya planlama projelerini çok daha ucuza mal edebilirler.

Medya Planlama Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Medya Planlama Nedir ?

Medya planlama, pazarlamacıların katılımı ve yatırım getirisini en üst düzeye çıkarmak için bir reklamı nerede, ne zaman ve ne sıklıkta yayınlayacaklarını belirleme ardından eski tip medya satın alma veya dijital medya satın almaları belirleme sürecidir. Medya planlama, eski tip medya satın alma veya dijital medya satın almadaki reklam harcamalarını ve kaynaklarını yayın, basılı, ücretli reklamlar, video reklamlar veya yerel içerik gibi çeşitli çevrimiçi ve çevrimdışı kanallar arasında bölüştürebilir.

Medya Planlama İçin Dikkate Alınması Gereken Unsurlar Nelerdir ?

Etkili bir medya planlama, belirli bir kitleyi hedefleyen ve markanın veya firmanın ürününü veya hizmetini pazarlarken belirlediği bütçeye uyan bir medya satın alma ve dijital medya satın alma süreçleriyle sonuçlanır. Bir medya planlama ve medya satın alma süreci oluştururken aşağıdaki durumlar dikkate alınacaktır :

 • Medya satın alması yapılacak reklamın hangi hedef kitleye ulaşması gerekiyor ?
 • Pazarlama bütçesi nedir ?
 • Dönüşüm hedefleri nekerdir?
 • Mesajın sıklığı
 • Mesajın etki düzeyi
 • Medya satın alması yapılacak reklamın başarısı nasıl tanımlanır ?

Medya Planlama Stratejisi Nasıl Oluşturulur?

Medya planlama ajansları tarafından oluşturulan stratejide aşağıdaki adımlar izlenir.

 • Ulaşılmak istenen kişi sayısı belirlenir.
 • Zaman çizelgesi oluşturulur.
 • Brüt derecelendirme puanı (GRP) belirlenir.
 • Maliyet hesaplanır.
 • Maksimum satışı sağlamak için en uygun medyalar belirlenir.
 • Kampanya sonrası ölçülebilir hedeflerin analizi yapılır.

Medya planlama ve satın alma hizmeti reklam ajansları tarafından da sağlanmaktadır.

İyi Bir Medya Planlama için Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ?

Çalışacağınız medya planlama ajansı ile iletişiminizin güçlü olduğundan emin olun.

Medya planlama ajansınıza gerekli olan bilgileri eksiksiz olarak sağladığınızdan emin olun.

Sürecin her aşamasında hedefleri ve skorları açık olarak tartışın.

Medya Planlamacı Ne İş Yapar ?

Medya planlama ajanslarında çalışan uzmanlar tüketici davranışlarını analiz ederler. Hedef kitleden gelen verileri yorumlar. Bu aşamada medya planlama ajanslarında çalışan pazar araştırması analistleri ile birlikte çalışırlar.

Veriler yararlı bilgilere dönüştürüldükten sonra doğru medya belirlenir. Bu aşamada ise medya satın alıcıları ile birlikte çalışırlar.

Erişimi arttırmak için birden fazla medya kullanmayı tercih edebilir, medya araçlarının sayısını arttırır, medya zamanlamasında çeşitlilik yapar.

Medya çıktılarının değerlendirilmesi yine medya planlayıcıları tarafından yapılmaktadır. Kampanya sinyalleri ve kampanya dışı sinyaller ayırt edilerek raporlama yapılır.

Bir medya planlama ajansında çalışmak için:

Medya planlama ajanslarındaki ekipler kurum içi veya medya satın alma gibi konularda kurum dışı diğer ekipler ile birlikte çalışır. Bu nedenle medya planlama ajansında çalışacak kişilerin takım içinde çalışmaktan hoşlanması beklenir.

Bu kişilerin geleneksel ve dijital medyaları yakından tanıması gerekir.

Verileri doğru analiz edebilmeleri gerekir.

Medya satın alma ajansları ile birlikte çalışacaklarından pazarlık yeteneği olan kişiler tercih edilir.

Medya Satın Alma Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Medya Satın Alma Nedir ?

Medya Planlama için yapılan çalışmalara ve hazırlanan raporlara göre müsait durumdaki medyaları satın alma işlemlerine medya satın alma denir. Bu aşama markaların elindeki ürünü veya hizmeti hedefledikleri kitlelerine seçecekleri medya kanalı aracılığıyla ve seçecekleri marka iletişimi yöntemiyle yayınlayacaklarını seçtikleri noktadır.

Medya satın alma, medya satın almanın planlanma aşaması kadar önemlidir. Bu noktada şirketler medya satın alma ajanslarından destek almaktadırlar. Geleneksel medya satın almanın yanında dijital medya satın alma son yıllarda markalar ve medya satın alma ajansları tarafından oldukça tercih edilmektedir.

Dijital Medya Satın Alma Nedir ?

Günümüzde markaların veya dijital medya satın alma ajanslarının satın alabilecekleri medya sayısının oldukça fazla durumda olması hangi mecrada reklamın daha efektif olacağı konusunda araştırmalara ve bu araştırmaların yol açtığı tartışmalara sebep olmaktadır.

Bu medya satın alma mecralarının sayısının artması, bu araçları tanıyan ve hedef kitleye ulaşma konusunda yönlendirebilecek uzman stratejilerin geliştirilmesini zorunlu kılmıştır. Bu amaç için tek bir medyadan çok birden fazla medyanın kullanıldığı dijital medya satın alma stratejileri oluşturulmaktadır. Bu noktada işinin ehli bir dijital medya satın alma ajansından hizmet almak markanın medya satın alma işini oldukça kolaylaştıracaktır.

Medya Planlama ve Medya Satın Almanın Farkları Nelerdir ?

Medya Planlama

Medya Planlama, bir medya satın alma ve dijital medya stratejisinin oluşturulmasında yapılacak etkinliğin değerlendirilmesinde ve pazara uyum sağlamasında rol oynamaktadır. Kısaca medya satın alma stratejisidir.

Medya Satın Alma

Medya satın alma, mutabık kalınan medya planlama ile koordineli olarak çeşitli kanal ve platformlarda reklam alanı satın alma sürecidir. Bu, medya planlama stratejilerine uymalarını sağlamak için platform biçimlerini ve oranlarını değerlendirmek, maliyetleri müzakere etmek, medya trendlerini takip etmek ve meslektaşlarla çeşitli kanal ve platformlarda ilişkiler kurmak anlamına gelir. Medya satın alma, sıklıkla aşağıdaki popüler stratejilerden birini kullanıyor:

 • Manuel Medya Satın Alma teklifi
 • Doğrudan Medya Satın Almalar
 • Programatik Medya Satın Almalar
 • Doğrudan Medya Satın Alma Teklifi

Reklam Kampanyalarının Verimini Medya Satın Alma Nasıl Etkiler?

Medya planlama ve satın alma (Media Plannig & Buying) aslında herkesin aşina olduğu iki kavramdır. Fakat tüm medya kanallarını bilen ve reklam kampanyasını hedef kitleye göre seçebilen uzmanlar tarafından gerçekleştirilmelidir. Aksi halde yanlış medya seçimi reklam kampanyasının başarısızlığına dolayısıyla buna ayrılan bütçe ve zamanın boşa harcanmasına sebep olabiliyor. Medya planlama ve medya satın alma faaliyetleri dijital ajanslar tarafından gerçekleştirilmektedir. Medya satın alma, önceleri ajanslarda yer alan medya departmanları tarafından gerçekleştiriliyordu.

Günümüzde ajans sektöründe gerçekleşen dikey kırılımlar ile medya departmanlarından medya ajansları (media agencies) doğdu. Medya satın alma ajanslarının (media buying agencies) bünyesinde medya kanallarını tanıyan ve bu kanalları hedeflenen kitle için nasıl kullanacağını bilen uzmanlar yer alır. Ayrıca bir medya ajansı ile anlaşmak fiyatlandırma konusunda da markalara avantaj kazandırır. Medya ajansları medya sahipleriyle sürekli iletişim halinde olduklarından müzakere konusunda daha avantajlıdırlar.

Medya çeşitliliğinin artması medya satın alma sürecinde de bazı değişimlere öncülük etti. İnternetin günlük hayattaki kullanımının yaygınlaşması markalar için yeni reklam alanları oluşturdu. Yeni bir reklam platformu olan internet, artık tıklama başına maliyet (PPC, Pay Per Click) reklamcılığının çok daha ötesinde.

Programatik Reklamcılık ve Medya Satın Alma Arasında Nasıl Bir İlişki Vardır?

Medya satın alma sürecinde gelişen teknoloji ile birlikte yeni yaklaşımlar söz konusu. Geçmişte manuel olarak gerçekleştirilen bir çok işlem artık dijitale taşındı. Programatik reklamcılık kavramı, medya satın almasında yeni bir çağ başlattı. Programatik reklamcılık (Programmatic Advertising) sayesinde verileri akılcı kullanarak medya satın almak daha hızlı ve oldukça verimli.

Çeşitli yazılımlar ve teknolojiler ile daha karmaşık ilişkilerin yer aldığı programatik medya satın alma alanında eş zamanlı olarak incelenen veriler oldukça değerli. Programatik medya satın alma ile kullanıcı davranışları incelenerek elde edilen verilere göre hızla satın alınan alanlar hedef kitleye doğru yerde doğru zamanda sunulmuş oluyor. Programatik medya satın alma, reklama büyük bütçeler ayıran reklam verenler için eşsiz verimler vadediyor.

Sektörünüzde tecrübeli hedeflerinize uygun ajanslardan teklif alın.

En Doğru Ajanslardan Ücretsiz Teklif Al
icon
4.57/5
star iconstar iconstar iconstar iconstar icon
15000+ Müşteri Yorumu