Kategoriler
Kategori

Sektörünüzde Tecrübeli, Bütçenize Uygun Ajansları Bulalım

Tek tek ajansları gezmek için vaktiniz yoksa bize nasıl bir hizmet almak istediğinizi anlatın, firmanız için en doğru 5 ajansı size yönlendirelim.

İlgini Çekebilecek Dijital Reklam Projeler

  Başka Neler Var? Aradığınızı bulamadınız mı? Merak etmeyin

  Dijital Reklam Ajansları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  • Özetle Dijital reklam ajansları

   Dijital reklam ajansları ülkemizde henüz yeni yeni yaygınlaşan ve birçok kişi tarafından ne yaptığı tam olarak bilinmeyen ajans türü diye nitelendirilebilir. Aslından dijital reklam ajansları bu günlerde hemen hemen her firmanın ihtiyaç duyduğu tarzda bir ajanstır. Ülkemizde ajans deyince akıllara yalnızca geleneksel reklam ajansı geliyor ve birçok kişi bir ajansın gelip sosyal medya hesaplarınızı ya da internet de oluşturacağınız reklamları yönetebileceğini düşünmüyor. Peki gerçekte dijital reklam ajansları nedir, ne iş yaparlar, nasıl dallara ayrılırlar, kimler tarafından kullanılabilir, kullanılırsa ne gibi faydaları olur, kullanmazsak nasıl sorunlarla uğraşmamız gerekir?

  • Dijital reklam ajansları ne tür çalışmalar yapar? Kurulma amaçları nedir?

   Dijital reklam ajansları temelde bir şirketin dijital ortamda ihtiyaç duyabileceği her türlü reklam kampanyasını çözebilmek üzerine kurulmuş ajanslarıdır. Dijital reklam ajansları her ne kadar reklam ajansları ile karıştırılsa da aynı tür oluşumlar değiller. Elbette temelde yapılan iş neredeyse aynıdır; fakat, bir fark vardır ki o da birisinin tamamen dijital üzerine yoğunlaşmış olması.
   Dijital reklam ajanslarının karıştırıldığı bir ajans türü de dijital pazarlama ajanslarıdır. Bu iki ajans tarzı birbirine çok yakın işler yapsa da tam olarak aynı değillerdir. İkisini ayıran en keskin nokta; dijital pazarlama ajanslarının bütün pazarlama sürecinde yanınızda olmasına karşın dijital reklam ajanslarının yalnızca reklam süreçlerinde yanınızda olmasıdır.
   Elbette her ajans her türlü dijital reklam işinizi çözmeye uğraşmaz, birçok ajans günümüzde belirli dijital reklam alanları üzerinde yoğunlaşmaya başladı.

  • Dijital reklam ajanslarından ne tür hizmetler alabilirim?

   • Arama Motoru Reklamları; Bu hizmet türünde ajans sizin için en doğru anahtar kelimeler ne isi onları bulur ve bu doğrultuda arama motorunda vereceğiniz reklamlarda en önce sizin çıkmanızı ve en yüksek verimi almanızı sağlar. Günümüzde ne kadar arama motoru reklamlarının ve SEO hizmetlerinin her ne kadar çok da önemli olmadığı düşünülse de hala asıl kaliteli kitle buradan sağlanmaktadır.

   • Sosyal Medya Reklamları: Bu hizmet günümüzde en yaygın olanı ve belkide en hızlı sonuçların alındığı türdür. Sosyal medya pazarlaması her ne kadar içerik pazarlamasına dönüşse de sosyal medya reklamları hala önemli bir yer tutmakta, çünkü çok fazla rakibin olduğu bir yerde yalnızca kaliteli içerik üreterek büyüme şansınız maalesef çok düşüktür ve mutlaka bir gün reklam vermeniz gerekecektir.
    Son yıllarda Facebook'un hemen hemen tüm sosyal medya platformlarına sahip olması ile sosyal medya üzerinden reklam vermek her ne kadar kolaylaşsa da dijital reklam ajanslarına hala ihtiyaç var bu konuda. Hatta belki de eskisinden daha çok ihtiyaç duyacağımız dönemlere girmekteyiz çünkü artık çıktığımız reklamlar üzerinden tüketicilere ulaşmak çok zor bir hale geldi.

   • Programatik Reklamlar: İnsanların markanızı çevrimiçi olarak aramalarını, sizi sosyal medya üzerinden bulmalarını veya mağazanızı ve web sitenizi ziyaret etmelerini sağlamak için programlı ekran, video, mobil, bağlı tv ve dijital dış mekan gibi araçların kullanıldığı bir hizmet türüdür. Özellikle youtube'un popülerliğinden sonra ülkemizde de video pazarlaması çok büyük önem kazandı diyebiliriz.

   • Marka Etki Ölçümü: Reklam biçiminin, yaratıcı uygulamaların, reklam kanallarının, frekans ve cihazların görüntülenmesi, etki-marka bilinirliği, dikkat, tüketici tutumları, kilit mesaj iletişimi ve satın alma niyetlerini ölçmeye yardımcı olan bir hizmet türüdür. Reklam performanslarına çok ciddi etkileri vardır.

   • Hedef Kitle Profili: Hedef kitlenizde ki insan profillerini detaylı bir biçimde oluşturmanızı sağlayan bir hizmettir özellikle işin en başında yapılması gereken en önemli hizmetlerden biridir.

   • Reklam Zekası: Araştırma ve analiz yöntemlerini kullanarak reklam performansınızın artırılmaya çalışıldığı bir hizmet türüdür. Reklam ücretlerinin artması ile her geçen gün önem kazanan bir hizmettir.

  • Dijital reklam ajanslarından kimler yararlanmalıdır?

   Bu sorunun cevabı aslında her işletme olabilir. Bu noktada yapılabilecek pek fazla bir ayrım yoktur, çünkü her ne kadar bünyenizde dijital işlerle uğraşan bir ekipte bulundursanız mutlaka dijital reklam ajansına ihtiyaç duyacaksınız. Alanında profesyonelleşmiş bir ekip ile çalışmak bu tarz konularda çok kritik olabiliyor. Fakat bu noktada özellikle dijital çok fazla varlık göstermeyen bir firmanın doğrudan dijital reklam ajansları ile iş yapması doğru olmaz önceden bir dijital pazarlama ajansı ile iş birliği yapmak daha kaliteli ve doğru bir süreç yönetmek açısından çok daha etkili olacaktır.

  • Dijital reklam ajanslarından ne gibi faydalar elde edebilirim?

   Öncelikle kesinlikle reklam bütçeniz kısıtlı da olsa çok rahat harcayabileceğiniz yüksek bir bütçeye de sahip olsanız bütçeniz çok doğru ve verimli kullanmanızı sağlarlar. Genelde dönem dönem dijital alanda reklam çıkıldığı için bu konuda şirket bünyesinde bir ekip bulun durmaktansa, alanında uzman kişileri ihtiyacınız olduğu zaman kiralamanız sizin için çok daha rahat bir çözüm olacaktır.
   Sonuç olarak kendinize uygun ve uzun süreli iş birlikleri yapabileceğiniz bir dijital reklam ajansı ile reklam kampanyalarınızı çok doğru şekilde yönetebilirsiniz. Elbette bir ajansa karar vermeden mutlak çok derin araştırma yapılmalı ve işletmenize en uygun ajansı seçmelisiniz. Aksi taktirde beklediğiniz sonuçları almanız çok güç bir hal alacaktır.

  Kararsız mı kaldınız? Şirketinize en uygun ajansları bulalım!

  Ücretsiz 5 Teklif Al: dijital reklam