Kategoriler
Kategori
1000+ Firma Edvido'yu Kullanıyor
 • eczacıbaşı
 • katilim
 • idealsigorta
 • pubinno
 • agt
 • tasitcom
"PR ajansı arıyorduk. Hızlı bir şekilde aradığımız ajansa ulaşıp 2 gün içerisinde çalışmaya başladık. Edvido, ajans seçimini kolaylaştıran tüm networküme tavsiye edebileceğim bir platform."
Ferhat Bayhan BLS International - CEO
" Sosyal medya ajansı arayışımız vardı. Edvido’da bize destek olabilecek çok kaliteli ajanslarla tanıştık. Edvido’yu tüm çevreme öneriyorum ve Edvido’ya bakmadan ajans seçimi yapmamaları gerektiğini söylüyorum. "
Erdal Y.
Namık Kemal Yıldırım Matematigo - Kurucu
" Mobil yazılım hizmeti için kısa bir süre içerisinde yazılım firmalarından dönüşler aldım ve bir tanesiyle 5 aydır çalışıyorum ve çok memnunum. Edvido dijitaldeki tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir girişim. "
Erdal Y.
Okhan Belhan Jensa Jeneratör - CEO
"Pazardaki işinin ehli butik ajanslardan çok kısa bir sürede geri dönüş almak, teklifleri kolaylıkla analiz edebilmek ve ajanslarla iletişime geçebilmek çok etkileyiciydi.."
MT Danışmanlık
Mine Tezer MT Danışmanlık - Kurucu
" Uzun süredir fabrika tanıtım videosu yaptırmak istiyorduk. Edvido'da bir istek oluşturup denemek istedim. Çok kısa sürede çok iyi prodüksiyon şirketlerinden teklifler aldım. "
Erdal Y.
Erdal Yavuzşen Beks Shipping - CMO
" Sosyal medyamız için Edvido'da tanıştığımız 5 ajansla görüşmeler yaptık. Şuan mükemmel bir ajansla çalışmaya başladık. Gerçekten çok hızlı ve güvenilir bir süreçti, her şey için teşekkürler. "
Erdal Y.
Erdoğan Bayram Olde - CMO
Ücretsiz 5 Teklif Al
5 Proje
Weekend Digital

Yeni nesil dijital odaklı yaratıcı ajansız. Markalarımızın ana iletişim stratejileri ile paralel ölçülebilir sonuçlara odaklanıyoruz.

Dijital Reklam
İçerik Pazarlama
Sosyal Medya Reklam & Pazarlama

"Otomotiv", "Yiyecek" ve "E-ticaret" sektörlerinde uzman.

7 Kişi
18 Yıl
İstanbul
Weekend Digital
Teklif Al
Sihirbuzz

2009 Ocak'ta kurulan sosyal medya ajansı

Sosyal Medya Reklam & Pazarlama
Dijital Reklam
Metin & İçerik

"Perakende", "Sosyal Medya" ve "Turizm" sektörlerinde uzman.

7 Kişi
10 Yıl
İstanbul
Sihirbuzz
Teklif Al
1 Proje
SeoSözlük
Vefa Holding Dijital Reklam
İncele
SeoSözlük

SEO, SEM, Content Marketing ve Ölçümleme alanlarında hizmet veren dönüşüm odaklı dijital performans ajansı.

SEO
Dijital Reklam

"E-ticaret", "Yönetim Danışmanlığı" ve "Otomotiv" sektörlerinde uzman.

5 Kişi
6 Yıl
İstanbul
SeoSözlük
Teklif Al
bidwomen logo

Sektörünüzde tecrübeli, bütçenize uygun ajanslarını bulalım.

Tek tek ajansları gezmek için vaktiniz yoksa bize nasıl bir hizmet almak istediğinizi anlatın, firmanız için en doğru 5 ajansı size yönlendirelim.

2 Proje
Purplemurple

360 Derece Dijital Reklam Ajansı Hizmetler: Sosyal Medya Yönetimi, Dijital Pazarlama, Dijital PR, Web Yönetimi, Kreatif Servisler

Sosyal Medya Reklam & Pazarlama
Dijital Reklam
Medya Reklam & Pazarlama

"Perakende", "E-ticaret" ve "Sağlık" sektörlerinde uzman.

9 Kişi
13 Yıl
İstanbul
Purplemurple
Teklif Al
1 Proje
Göbekli Tepe AR Özel Yazılım Çözümleri
İncele
HoloNext

HoloNext, Artırılmış Gerçeklik (AR) alanlarında ürün ve yazılımlar geliştiren bir teknoloji firmasıdır.

Özel Yazılım Çözümleri
Dijital Dönüşüm
Dijital Reklam

"Yazılım", "Teknoloji Donanım ve Ekipman" ve "Pazarlama & Reklam" sektörlerinde uzman.

6 Kişi
10 Yıl
İstanbul
HoloNext
Teklif Al
10 Proje
Boomerang İstanbul

Markanıza dijital pazarlama çözümleri sunarak sonuç odaklı, pratik ve hızlı pazarlama stratejileri sunarız.

Dijital Reklam
Medya Planlama
Dijital Dönüşüm

"Pazarlama & Reklam", "Medya" ve "Yazılım" sektörlerinde uzman.

15 Kişi
8 Yıl
İstanbul
Boomerang İstanbul
Teklif Al
bidwomen logo

Sektörünüzde tecrübeli, bütçenize uygun ajanslarını bulalım.

Tek tek ajansları gezmek için vaktiniz yoksa bize nasıl bir hizmet almak istediğinizi anlatın, firmanız için en doğru 5 ajansı size yönlendirelim.

Nasıl çalışır? Çok basit, yalnızca 4 adımda projenizi hayata geçirebilirsiniz.
 • İhtiyacınızı Keşfedelim

  Projenizi ve şirketinizi anlayabilmek için size birkaç soru soracağız. Eşleşme algoritmamız ile bütçe ve hedeflerinize en uygun ajans ve firmalarla eşleşeceksiniz.

 • Gelen İstekleri Değerlendirin

  Projenle ilgilenen ajans ve firmalar sizinle çalışmak için yarışacak ve sadece 5 tanesi sizinle iletişime geçecek.

 • Hiçbir Detayı Kaçırmayın

  Sizinle çalışmak isteyen ajans ve firmaların tamamladığı projeleri (portfolyo) inceleyebilir, kurumsal profesyonellerin yorumlarına ulaşabilirsiniz.

 • İletişim Kurun

  Çalışmak istediklerinizle chat uygulamamız üzerinden işinizin detaylarını konuşabilir, toplantı ayarlayabilir, anlaşmaya varabilirsiniz.

Dijital Reklam Ajansı Nedir?

İnternetin değişen yüzüyle birlikte geleneksel reklam ajanslarının yerini dijital reklam ajansları almaya başlamıştır. İnternetin hayatımıza giriş yaptığından beri birçok firma, ürün ya da hizmetlerinin reklamını yapmak için en iyi dijital reklam ajansları ile çalışmaktadır.

Günümüzde birçok firma, pazarlama hedeflerine daha kolay ve çabuk ulaşmak için dijital reklam sektöründen destek almaktadır. En iyi dijital reklam ajansı, kendini sürekli yeniler ve müşterilerinin memnuniyetini sürekli olarak en üst seviyede tutan çalışmalar gerçekleştirir.

Geleneksel reklam ajansları ile dijital reklam ajansları arasındaki farklar:

Geleneksel reklamcılıkta, reklamın verilmesinin ardından herhangi bir ölçüm işlemi yapılmamaktadır. Tahmini olarak reklam getirileri ölçülmeye çalışılır.

Dijital reklamlarda önemli olan, tıklanmalar, reklamın gösterildiği zamanlar, maliyet gibi birçok faktör, anlık şekilde ölçülerek veri toplanabilmektedir.

Geleneksel reklamcılıkta, kreatif çalışmalar ön plandayken, dijital reklamcılıkta sloganlar ön plana çıkar.

Dijital reklamcılıkta markanın vereceği mesaj net ve açık olmalıdır. İstanbul’da hizmet veren dijital reklam ajansları, markanın pazarlanmasında en kestirme yolu takip ederler. Reklamlar performansa dayalıdır. Ayrıca sadece masaüstü bilgisayarlarda değil, cep telefonları ve tabletlerde de rahatça görülebilmesi için, responsive olarak ayarlanma olanağı bulunmaktadır.

Bazı dijital reklam ajansları, şeffaflıktan yana olurlar. Bunun anlamı, Google Adwords, Facebook ya da YouTube kanallarında reklamlar için ara paneller kullanır ve bunu kullanırken, ajans hizmet bedelini de gösterir.

Dijital reklam ajanslarının en çok hizmet verdiği alanlar; Google Adwords, Instagram, Facebook, YouTube reklamlarıdır. Bunun yanında dijital video hazırlama konusunda da öncülük yaparlar.

Dijital Reklam Ajanslarından(Firmalarından) Ne Tür Hizmetleri Alabilirim?

Arama Motoru Dijital Reklamları; Bu hizmet türünde dijital reklam firmaları sizin için en doğru anahtar kelimeler ne isi onları bulur ve bu doğrultuda arama motorunda vereceğiniz reklamlarda en önce sizin çıkmanızı ve en yüksek verimi almanızı sağlar. Günümüzde ne kadar arama motoru reklamlarının ve SEO hizmetlerinin çok da önemli olmadığı düşünülse de hala asıl kaliteli kitle buradan sağlanmaktadır.

Arama motoru dijital reklam hizmeti veren dijital reklam firması listemize yukarıdan ulaşabilirsiniz.

Sosyal Medya Dijital Reklamları: Bu hizmet günümüzde en yaygın olanı ve belkide en hızlı sonuçların alındığı türdür. Dijital reklam şirketlerinden en çok talep edilen hizmettir. Sosyal medya pazarlaması her ne kadar içerik pazarlamasına dönüşse de sosyal medya reklamları hala önemli bir yer tutmakta, çünkü çok fazla rakibin olduğu bir yerde yalnızca kaliteli içerik üreterek büyüme şansınız maalesef çok düşüktür ve mutlaka bir gün reklam vermeniz gerekecektir. Son yıllarda Facebook'un hemen hemen tüm sosyal medya platformlarına sahip olması ile sosyal medya üzerinden reklam vermek her ne kadar kolaylaşsa da dijital reklam şirketine hala ihtiyaç var bu konuda. Hatta belki de eskisinden daha çok ihtiyaç duyacağımız dönemlere girmekteyiz çünkü artık çıktığımız reklamlar üzerinden tüketicilere ulaşmak çok zor bir hale geldi.

Dijital Programatik Reklamlar: İnsanların markanızı çevrimiçi olarak aramalarını, sizi sosyal medya üzerinden bulmalarını veya mağazanızı ve web sitenizi ziyaret etmelerini sağlamak için programlı ekran, video, mobil, bağlı tv ve dijital dış mekan gibi araçların kullanıldığı bir hizmet türüdür. Özellikle youtube'un popülerliğinden sonra ülkemizde de video pazarlaması çok büyük önem kazandı diyebiliriz.

Siz de firmanız için bu hizmeti almak istiyorsanız sayfanın üst kısmındaki en iyi dijital(online) reklam şirketleri ve ajansları listesine ulaşabilirsiniz.

Marka Etki Ölçümü: Reklam biçiminin, yaratıcı uygulamaların, reklam kanallarının, frekans ve cihazların görüntülenmesi, etki-marka bilinirliği, dikkat, tüketici tutumları, kilit mesaj iletişimi ve satın alma niyetlerini ölçmeye yardımcı olan bir hizmet türüdür. Reklam performanslarına çok ciddi etkileri vardır.

Hedef Kitle Profili: Hedef kitlenizde ki insan profillerini detaylı bir biçimde oluşturmanızı sağlayan bir hizmettir özellikle işin en başında yapılması gereken en önemli hizmetlerden biridir.

Reklam Zekası: Araştırma ve analiz yöntemlerini kullanarak reklam performansınızın artırılmaya çalışıldığı bir hizmet türüdür. Reklam ücretlerinin artması ile her geçen gün önem kazanan bir hizmettir.

Hangi Firmalar İstanbul Dijital Reklam Ajansıyla Çalışabilir?

Bu sorunun cevabı aslında her işletme olabilir. Bu noktada yapılabilecek pek fazla bir ayrım yoktur, çünkü her ne kadar bünyenizde dijital reklam çalışmalarıyla uğraşan bir ekipte bulundursanız mutlaka İstanbul konumlu bir dijital reklam ajansına ihtiyaç duyacaksınız.

Alanında profesyonelleşmiş bir ekip ile çalışmak bu tarz konularda çok kritik olabiliyor. Fakat bu noktada özellikle dijitalde çok fazla varlık göstermeyen bir firmanın doğrudan dijital reklam ajansları ile iş yapması doğru olmaz önceden bir dijital pazarlama ajansı ile iş birliği yapmak daha kaliteli ve doğru bir süreç yönetmek açısından çok daha etkili olacaktır.

Dijital Reklam Ajanslarından Ne Gibi Faydalar Elde Edebilirim?

Öncelikle kesinlikle reklam bütçeniz kısıtlı da olsa çok rahat harcayabileceğiniz yüksek bir bütçeye de sahip olsanız bütçeniz çok doğru ve verimli kullanmanızı sağlarlar. Genelde dönem dönem dijital alanda reklam çıkıldığı için bu konuda şirket bünyesinde bir ekip bulun durmaktansa, alanında uzman kişileri ihtiyacınız olduğu zaman kiralamanız sizin için çok daha rahat bir çözüm olacaktır.

Sonuç olarak kendinize uygun ve uzun süreli iş birlikleri yapabileceğiniz bir dijital reklam ajansı ile reklam kampanyalarınızı çok doğru şekilde yönetebilirsiniz. Elbette bir ajansa karar vermeden mutlak çok derin araştırma yapılmalı ve işletmenize en uygun İstanbul dijital reklam ajansını seçmelisiniz. Aksi taktirde beklediğiniz sonuçları almanız çok güç bir hal alacaktır.

İstanbul Dijital Ajanslar 

En basit haliyle Dijital Ajans, dijital çağda pazarlamanın değişen ihtiyaçlarını karşılamak için gelişen bir reklam ajansıdır. İstanbul'daki  Dijital Ajanslar, grafik tasarım, pazarlama ve metin yazarlığını yeni teknoloji ve modern pazarlama teknikleriyle bir araya getiriyor. Sonuca baktığımızda, problemleri çözmek ve çok hızlı değişen bir ortamda çözümler bulmak için oldukça yaratıcı bir sanat, bilim, mühendislik ve kararlılık karışımı ortaya çıkıyor.

İstanbul Dijital Ajansların Sosyal Medya Çalışmaları

Aktif bir sosyal medya profili olmadan, günümüz dünyasında ayakta kalmak çok zor. Son araştırmalar, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki on işletmeden dokuzunun pazarlama için sosyal medyayı kullandığını gösteriyor. Çoğu internet kullanıcısı markaların çevrimiçi bir varlığa sahip olmasını ve müşterileriyle bağlantı kurmasını beklediği için bu hiç şaşırtıcı değil.

İstanbul'daki Dijital ajanslar, sosyal ağ profillerinizi sizin için yöneterek, sektörünüzdeki standartlarınızı yükseltebilir. Tüm sosyal medya yayınlarınızın net bir mesaj gönderen kısa ve çekici içeriklerle iyi tasarlanmış olmasını istiyorsunuz. Dijital pazarlama ajansı, kaliteli içerik üretebilen ve müşterilerinizle iletişim kurabilen yaratıcı bir sosyal medya yöneticisidir.Daha da önemlisi, dijital ajansınız reklamlarınızı yapabilir. Bu, bütçenizi çeşitli kampanyalara yaymayı, doğru insanları hedeflemeyi ve web sitenize göndermeyi içerir.

Google Dijital Ajansların Dijital Reklam Çalışmaları

Araştırmalar, Türklerin % 79'unun online alışveriş yaptığını gösteriyor. Ancak, bir şey satın almadan önce onu aramanız gerekir. Burası Google reklamlarının devreye girdiği yer. Google arama ağı reklamları, müşterilerinizle, işletmenizle ilgili belirli bir terimi ararken reklam yapmanızı sağlar.

Diyelim ki İstanbul’da bir ayakkabı mağazası işletiyorsunuz. Biri arama çubuğuna ‘istanbul ayakkabı’ yazdığında, Google aramasında görünmek isteyebilirsiniz. Birisi bu anahtar kelimeleri her aradığında, web sitenizi ilk 5 sonuçta göstermesi için Google’a ödeme yapabilirsiniz. Basit gibi görünse de, çok fazla çalışma ve optimizasyon gerektiriyor - Google’daki rekabet zorlu ve Google bu reklamları karmaşık bir algoritmaya göre sıralıyor. Dijital ajansınız bunlar için var.

Çoğu google dijital ajansı, Google reklamcılığı konusunda uzmanlaşmış dijital reklam uzmanlarına sahip değilse. Kampanyalarınızı yönetebilir ve paranız için en iyi sonuçları alabilirler. Ayrıca, Google reklamlarının dünyası arama reklamlarıyla bitmez. Görüntülü, video, YouTube ve mağaza reklamları da Google ağının bir parçasıdır. Tüm bu kampanyaları aynı anda yönetmek çok zor olabilir, bu nedenle bir ajansın sizin için yapması iyi bir fikir olabilir.

Türkiye'deki Dijital Performans Ajansları Web Geliştirme Yapar Mı?

Çevrimiçi bir işletme işletiyorsanız, iyi tasarlanmış bir web sitesine sahip olmak önceliğiniz olmalıdır. Dijital pazarlama ajansları genellikle portföylerinde birçok web sitesi vardır. Geniş bir programcı ekibine ve UX tasarımcılarına sahip olurlar. Belirli standartlara uymak ve ziyaretçilerinize en iyi deneyimi sunmak için web sitenizi geliştirebilir veya yeniden tasarlayabilirler.Değişiklik gerektirmeyen yeni bir web siteniz olsa bile, bir dijital pazarlama ajansının üzerinden geçip size bazı yorumlar verebilir. Bir web sitesinin ne kadar çabuk eskidiğine şaşıracaksınız.

Sonuç olarak İstanbul Kadıköy ve Levent'teki dijital ajanslar çoğunlukla web geliştirme hizmeti de vermektedirler.

Dijital Ajansım SEO ve İçerik Hizmeti Verecek Mi?

Kesinlikle evet. Özellikle şişli dijital ajanslar içerik üretmeyi ayrı bir servis olarak sunar. Bu, blogunuzu yönetmek, e-kitap yazmak, makaleler ve web içeriğini yazmak için bir dijital ajans kiralayabileceğiniz anlamına gelir. Çoğu dijital ajans bu içeriği SEO standartlarına göree optimize eder, böylece makaleleriniz ücretli reklamlar olmasa bile Google aramalarında üst sıralarda gösterilebilir.Kendinizi bir sektörel dev olarak konumlandırmak istiyorsanız, bu iyi bir seçenek olabilir. İyi yazılmış, faydalı makaleler profesyonellik yayıyor.

Dijital Ajansların Görevleri Nelerdir? Pazarlama Ölçümleri Yapıyorlar Mı?

Muhtemelen dijital pazarlama ile ilgili en mükemmel şey ölçülebilirliğidir. Dijital pazarlama kampanyaları sayesinde, ne kadar para harcadığınızı ve tam olarak ne aldığınızı görebilirsiniz. Tüm kampanyalar, farklı zaman aralıklarına göre ölçülebilir ve en iyi sonuçları almak için sürekli olarak optimize edilebilir.

Beylikdüzü Dijital ajansınız bu verileri sektörünüz ve izleyicileriniz hakkında daha fazla bilgi edinmek ve gelecekteki tüm kampanyaları geliştirmek için kullanabilir. Çoğu dijital pazarlama ajansının, kampanyalarınızın nasıl gittiğini ayrıntılı bir şekilde açıklayan aylık veya haftalık raporları bulunur. Onlardan her zaman daha fazla açıklama isteyebilirsiniz. Oldukça şeffaftırlar.

İnternet Reklam Hizmetleri Veren En İyi İstanbul Dijital Reklamcılık Ajansları Ne İş Yapar?

İnternet reklam firmaları ülkemizde henüz yeni yeni yaygınlaşan ve birçok kişi tarafından ne yaptığı tam olarak bilinmeyen ajans türü diye nitelendirilebilir. Aslında dijital reklam ajansları bu günlerde hemen hemen her firmanın ihtiyaç duyduğu internet reklam hizmetlerini veren dijital reklamcılık ajansı olarak da adlandırılan bir ajanstır.

Ülkemizde ajans deyince akıllara yalnızca geleneksel reklam ajansı geliyor ve birçok kişi bir ajansın gelip sosyal medya hesaplarınızı ya da internet de oluşturacağınız reklamları yönetebileceğini düşünmüyor.

Peki gerçekte internet reklam ajansı nedir, ne iş yaparlar, nasıl dallara ayrılırlar, kimler tarafından kullanılabilir, kullanılırsa ne gibi faydaları olur, kullanmazsak nasıl sorunlarla uğraşmamız gerekir?

En iyi İstanbul dijital ve internet reklam ajansları(şirketleri) listesine sayfanın üst tarafında ulaşabilirsiniz.

İstanbul İnternet Reklam Ajansı

Geleneksel reklamcılığın aksine internet reklam ajansı, internet üzerinden kullanılabilecek tüm online ve dijital platformlarda, pazarlama faaliyetlerini sürdüren ajanslar olarak tanımlanabilir.

İnternet reklam şirketleri, belli bir ücret karşılığında internet kullanıcıları olan potansiyel müşterilere; reklam sunar. Böylece hedef kitleye ulaşarak daha etkili bir reklam kampanyası düzenlenir.

İnternet reklam hizmetleri sayesinde, reklamlar daha geniş bir kitleye ulaşır. İnternet reklamcılığı, konum, cinsiyet, yaş gibi birçok kriteri hedefleyebilir. İnternet reklam firmaları, dijital ortamlarda hizmet verir. Reklamların kaç kişiye ulaştığı, kaç kişinin ilgi gösterdiği, satın alınıp alınmadığı gibi konularda net analiz ve raporlar çıkartabilirler. Çıkarılan bu net analiz ve raporlar, firmaların reklamları sunma sürelerini de etkileyerek, firmaya yön vermektedir.

İnternet reklamcılığında, farklı internet kanalları bulunarak, müşteri ile iki yönlü etkileşime geçme imkânı bulunmaktadır. Televizyon, radyo, gazete vb. gibi birçok materyalden çok daha düşük maliyetle gerçekleştirilebilir.

İnternet reklam pazarlama şirketleri, esnek yapısı sayesinde reklamlar, istenildiği tarih ve saatlerde yayınlanabilmektedir. Yayın sırasında reklamların görselleri, metin içerikleri ve hedef kitle değiştirmeleri de yapılabilmektedir.

İnternet reklamı türleri:

Arama motoru reklamcılığı

Video reklamcılığı

Görüntülü reklamlar (banner)

Mobil uygulama tanıtım reklamları

Sosyal medya reklamcılığı

E-posta reklamcılığı

Tanıtım yazısı reklamcılığı (içerik)

İstanbul’da internet reklamcılığı ile uğraşan firmalar, internet reklamlarına ön hazırlık yaparken, geleneksel reklamcılık türlerinden çok daha kısa sürede hazırlıkları tamamlayarak, reklamın yayına girmesini sağlayabilmektedir.

İstanbul Konumlu Online Reklam Ajansı

Online reklam ajansı, geleneksel reklam ajanslarının aksine, dijital ortamlarda internet üzerinden online olarak reklam faaliyeti yaparlar. Reklam metinlerinin kullanıldığı platformlar; metin formatında gerçekleştirilen Google, Yandex gibi arama motorlarında yapılmaktadır.

Online reklam ajansları, bir reklamı ele alırken ilk olarak hedef kitleyi belirler ve özelliklerini araştırır. Ürün markasının ana mesajını tam olarak anlayarak bunu metine dökmeye başlar.

Ürünün öne çıkan özellikleri ve hangi hedef kitleye uyarlanacağı konusunda araştırmalarına yaptıktan sonra, reklama yaratıcılığını katan ajanslar, ürün reklamı üzerinde farklı birkaç tane versiyon çalışması yaparlar.

Online reklam firmaları, ürün hakkında topladıkları tüm bilgilerin bir araya getirerek çalışmalarına başlar. Yapılan birbirinden farklı birkaç çalışma, müşteriye gösterilerek, içinden en uygun olanı online olarak yayınlanmaya başlar.

Online reklamlarda bulunması gereken bazı özellikler bulunur. Bu özellikler, reklamın dikkat çekmesi, hedef kitleye ulaşması açısından önem taşımaktadır. İlk dikkat edilmesi gereken konu reklamın başlığının, dikkat çekici olmalıdır.

İstanbul online reklam ajansları, bir reklam metni hazırlarken, kısa, öz ve etkileyici olmasına dikkat etmelidir. CTA-Call to Action olarak adlandırılan eyleme çağrı metni ya da butonu dikkatli hazırlanmalıdır.

Online reklamlarda en önemli bölüm dikkat çekici bir grafik tasarımı ya da göz dolduracak bir fotoğraftır. Arama motoru reklam metinlerinde, harflerin dışında; ürün fiyatı, indirim yüzdesi, kampanya bitiş tarihi ya da ünlem işareti, soru işareti gibi özel karakterler kullanılmalıdır.

İstanbul'daki Online Reklam Ajansları Ne Tür Çalışmalar Yapar? Kurulma Amaçları Nedir?

Online reklam ajansları temelde bir şirketin dijital medya ortamında ihtiyaç duyabileceği her türlü reklam kampanyasını üretebilmek üzerine kurulmuş dijital medya ajanslarıdır.

Online reklam firmaları her ne kadar reklam ajansları ile karıştırılsa da aynı tür oluşumlar değiller. Elbette temelde yapılan iş neredeyse aynıdır; fakat, bir fark vardır ki o da birisinin tamamen dijital üzerine yoğunlaşmış olması.

Online reklam ajansının karıştırıldığı bir ajans türü de dijital pazarlama ajanslarıdır. Bu iki ajans tarzı birbirine çok yakın işler yapsa da tam olarak aynı değillerdir. İkisini ayıran en keskin nokta; dijital pazarlama ajanslarının bütün pazarlama sürecinde yanınızda olmasına karşın online reklam ajanslarının yalnızca reklam süreçlerinde yanınızda olmasıdır.

Elbette her ajans her türlü internet reklamcılığı ile ilgili işlerinizi çözmeye uğraşmaz, birçok ajans günümüzde belirli internet reklam alanları üzerinde yoğunlaşmaya başladı.

İstanbul Dijital Reklam Fiyatları

Firma ve kişiler, internet reklamcılığının önemini anlamış ve bu yüzden dijital ortamlarda reklamlarının yapılmasını tercih etmektedir. Ancak çoğu firma ya da kişi, dijital reklamcılık için, ne kadar bütçe ayıracağını bilemez. Geleneksel reklamcılığın dışında, dijital reklam fiyatları, değişkenlik göstermektedir.

Teknolojik yeniliklerin giderek daha da artması, reklam fiyatlarının da artmasına ve buna göre de marka sahiplerinin reklama ayıracakları bütçe de yükselmeye başlamıştır. Dijital reklamların fiyatları, belli bazı kriterler yüzünden değişkenlik gösterir.

 • Görüntüleme başına fiyatlandırma (CPM)
 • Tıklama başına fiyatlandırma (CPC)
 • Aksiyon başına fiyatlandırma (CPL)
 • Satın alma başına fiyatlandırma (CPA)

Google dijital ajansların online reklam hizmeti ücretleri, bu dört faktörün yanında, hedef kitlenin seçimi, kullanıcı deneyimleri, demografik yapılar, site ya da mobil üzerindeki uygulamalara düzenlenmektedir.

Türkiye’deki dijital reklam ajanslarının dijital reklam ücretleri üzerinde oluşan bu değişkenlik, firma sahiplerinin ya da kişisel olarak reklam vereceklerin bütçelerini de düşünmelerine neden olmaktadır.

İstanbul’daki dijital reklam ajansları; görüntüleme, tıklama, aksiyon başına ve satın alma başına göre fiyatlandırma yapmaktadır. Görüntüleme başına fiyatlandırmada, reklam veren kişi ya da firma, reklamının görüntülenmesi başına ödeme yapmaktadır. Bunun anlamı, reklamın bulunduğu sayfada eğer 1000 kez reklam görüntülendiyse, her görüntülenme 1 birim üzerinden hesaplanır.

Tıklama başına yapılan fiyatlandırmada, ziyaretçinin reklama yaptığı her tık başına ödenen miktardır. Aksiyon başına fiyatlandırmada, ziyaretçinin reklamı tıklaması ve web sitesine yönlenmesinin ardından, abone olmak, forum doldurmak gibi işlemleri yerine getirdiğinde ödeme yapılır.

Satın alma başına fiyatlandırmada; ziyaretçinin reklama tıklaması, web sitesine yönlendikten sonra, ürünü satın almasıyla ödeme devreye girmektedir.

İstanbul Online ve İnternet Reklam Fiyatları

İnternet üzerinden verilen reklamlarda; görüntüleme, tıklama, aksiyon ve satın alma başına yapılan fiyatlandırmaların yanında, bannerlar, akıllı linkler üzerinden de internet reklam fiyatları uygulanabilmektedir.

Dijital reklamcılıkta; görüntüleme başına, tıklama başına, aksiyon başına ve satın alma başına yapılan fiyatlandırmanın yanında, online reklam fiyatları farklı faaliyetler üzerinden de yapılabilmektedir.

Teknolojide her geçen gün meydana gelen yenilikler sayesinde reklamlar, dijital ortamda çok daha kolay yapılmakta ve ürün algısı çok daha renkli ve görsele dayalı yapılabilmektedir.

 • SEO fiyatlandırması
 • E-posta gönderimi fiyatlandırması
 • Online PR/sosyal medya pazarlama fiyatlandırması
 • Advergames fiyatlandırmaları
 • Affiliate fiyatlandırmaları

İstanbul reklam ajansları; bir marka için hedef kitleyi belirlemesinin yanında, tüketici hedef kitleye uygun olacak mecraların bulur ve kullanım sıklığını araştırır. Pazarlanacak ürün için, en uygun reklam materyallerini bularak kullanmaya başlar.

Dijital reklam ajansları; kurumsal kimlik oluşturma konusunda oldukça başarılıdırlar. Sosyal medya yönetimini başarılı şekilde gerçekleştirerek, firma ya da bireylerin daha ön plana çıkmasını sağlayabilirler.

Geleneksel reklamcılık ile hemen hemen aynı kulvarda olsalar bile, yaratıcılığı, analiz ve rapor çıkarabilmesi, daha geniş bir kitleye hitap etmesi bakımından, dijital reklam ajansları çok daha kalıcı ve popülerdir.

Online reklam ajansları; sosyal sorumluluk projeleri oluştururken, algı yaratmayı çok iyi başarır. Çok iyi kriz yöneterek, krizden başarıyla çıkmayı kolaylaştırırlar. Analiz ve raporlama yaparak, reklamı yapılacak ürünü, çok iyi pazarlamayı başarırlar.

Remarketing Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kullanıcı davranışlarını incelemek ve buna göre aksiyon almak pazarlama için son derece önemlidir. Pazarlama faaliyetlerinin başarı düzeyi, kullanıcıyı ne kadar tanıyarak hazırlandığı ile doğru orantılıdır. Kullanıcıyı tanımak, davranışlarını anlamlandırmak için bir takım verileri online'da elde etmek günümüzde mümkün.

Bir çok marka kullanıcının online platformlardaki davranışlarını anlamlandırırken bu verilerden yararlanır. Bu veriler diğer pazarlama faaliyetlerini destekleyici olarak kullanılabilir ya da bu verileri temel alan bir pazarlama kırılımı tercih edilebilir. Veri kullanımı ve hepimizin hemen her gün karşılaştığı veri kullanımına dayalı pazarlama stratejileri artık hayatımızın bir parçası.

Remarketing (Yeniden Pazarlama) nedir?

(yeniden pazarlama), bir web sitesi veya mobil uygulamayı ziyaret etmiş kullanıcıları tekrardan web sitesi veya mobil uygulamaya çekmek amacıyla yapılan çalışmalardır. Kullanıcı davranışları hakkında toplanan veriler ile aksiyon alınır. Google remarketing ve Facebook remarketing markalar için oldukça popüler reklam stratejileridir. Yeniden pazarlama, marka bilinirliğini ve satışları arttırır.

Dinamik Yeniden Pazarlama (Dynamic Remarketing) Nedir?

Yeniden pazarlama yöntemleri arasında yer alan dinamik yeniden pazarlama, dinamik olmayan yeniden pazarlamanın kullanıcı hareketlerini anlamlandırırken kullandığı metriklerin yanı sıra daha kişiselleşmiş metriklerin kullanımını içerir. Yani remarketing web sitesini daha önce ziyaret etmiş kullanıcılara reklam göstermenize olanak tanırken, dinamik yeniden pazarlama (dynamic remarketing) bu kullanıcılara inceledikleri ürün veya hizmetler ile alakalı reklamların gösterilmesini sağlar. Kullanıcıya satış kararını aldırmak için oldukça etkili bir yaklaşım olan dinamik yeniden pazarlamanın kullanımı oldukça yaygın.

Remarketingin getirileri Nelerdir? Ne İşe Yarar?

Remarketing (yeniden pazarlama), web sitesini daha önce ziyaret etmiş kullanıcılara yapıldığından, bu pazarlama yaklaşımı direkt olarak hedef kitlenize yöneliktir. Remarketing için örnek olarak bir e-ticaret sitesini ziyaret eden kullanıcıları ele alalım.

Kullanıcılar Google üzerinden ihtiyaçlarına yönelik arama yapıyorken Google yeniden pazarlama startejisi, kullanıcıların sitenizi kolayca bulmalarını sağlar. Remarketing ile kullanıcıların farklı bir e-ticaret sitesinde gerçekleştirecekleri satın alma kararını engelleyebilir ve kendi web sitenize kullanıcıları çekebilirsiniz.

E-ticaret sitenizde sepete ürün ekledikten sonra siteyi terk eden kullanıcılar için ise durum oldukça kritik. Bu kullanıcıların satın alma kararını oluşturduklarını ancak vazgeçtiklerini söyleyebiliriz. Öyleyse onları tekrardan ikna etmelisiniz. Bunun için sepetlerindeki ürünlerin indirimde olduğunu onlara duyuran ve web sitenize tekrardan davet eden reklam içeriklerini onlara sunabilirsiniz.

Web sitenizi ziyeret etmiş ve sizden ürün almış kullanıcılar için de alakalı ürün gösteren reklamlar ile remarketing stratejisi oluşturulabilir. Alakalı ürünler için optimum bütçe de göz önünde bulundurulmalıdır. Kişiselleştirilmiş reklamlar, herkes için aynı olarak yapılan reklam kampanyalarından çok daha verimlidir.

Ayrıca reklam kampanyanızın sonuçlarını görmek için reklam kampanyası istatistiklerini inceleyebilirsiniz.

Benzer faydalar herhangi bir mobil uygulama için ise mobil uygulamayı kullanmış olanlar, mobil uygulamada işlem gerçekleştirmiş olanlar ve mobil uygulamayı kullanmamış olanlar için tasarlanmış yeniden pazarlama stratejileri ile elde edilebilir. Yeniden pazarlama (remarketing) , web sitesi veya mobil uygulama için pazarlama faaliyetleri yürütmek isteyen markaların tercih edebileceği oldukça verimli bir yaklaşımdır.

Native (Doğal) Dijital Reklamlar Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Native (Doğal) reklam nedir?

Reklam yaratıcılığının kaybolmasıyla insanlar reklamlardan sıkılır hale gelmeye başladılar. Bunun fark edilmesiyle de reklam olmadan reklam yapma diye nitelendirebileceğimiz bir reklam türü olan doğal reklam yapılmaya başlandı. Son zamanlarda pazarlama sektöründe çok popüler olan native advertising (doğal reklam) adı üzerinde reklamdan daha uzak bir hava yaratarak kitlenin aslında bir bakıma bilinçaltına odaklanan reklam türüdür.

Markanın kendi sosyal medya hesaplarından veya sitesinden reklam yapması yerine konuyla bağlantısı olan sosyal medya kullanıcılarının hesaplarında, ilgili blog yazılarında, makalelerde, videolarda veya oyunlarda markayı veya marka ürününü iliştirmek diye de tabir edebileceğimiz şekilde yapılması native reklamdır.

Neden native advertising ajansları tercih ediliyor?

İnsanlar her zaman reklama çok uzak olmuşlardır. Reklamın halkı büyük oranda etkileyebilmesi ve ses getirebilmesi için ya toplumun ortak değerine parmak basması ya sosyal sorumluluk projesi içermesi ya da inanılmaz yaratıcı ve ilgi çekici bir içeriğe sahip olması gerekmektedir. Sıradan reklamların büyük ölçüde ilgi çekebilmesi ve markanın bilinirliğini artırması günümüz şartlarında inanılmaz zordur. Hatta kötü reklamın sürekli kullanıcı önüne düşmesi marka için ters etki de yaratabilir. En kötüsü de üzülerek belirtmek isterim ki sıradan, üzerinde düşünülmemiş ve itici reklamların sayısı oldukça fazladır.

Bununla birlikte artık insanlar reklamdan bıkmış ve kaçar olmuş durumdalar. Çoğumuz internette karşımıza çıkmaması adına adblock, adguard gibi uygulama ve uzantılarla reklamları engellemiş durumdayız. Youtube'da izleyeceğimiz videodan önce çıkan reklamda reklamı dinlemeden saniye kısmına skip butonuna odaklanıyoruz.

Bir de bunun kötü reklam olan modelinin markayı nasıl konumlandıracağını siz düşünün! Native reklam ajansları tüm bunlara çözüm getirebiliyor.

Doğal(Native) Dijital reklam nasıl yapılır?

Müşteriler reklamlardan bu kadar soğumuşken native reklamlar artık markalar için vazgeçilmez. Sosyal medya hesaplarında veya bloglarda güvendikleri ve uzun zamandır takip ettikleri postlarda markaya yer verilmesi tüketicilerde iyi bir izlenim bırakıyor. Burada en önemli nokta tabi ki kullanıcıların ihtiyacını belirlemek ve buna uygun içerik üretmek. Hedef kitleye hitap eden native reklam kullanıcıyı asla rahatsız etmez aksine memnun bırakır.

Tam tersiyse kullanıcının gözüne batar ve yapılanın reklam olduğu anlaşılır hale gelmiş olur. Örneğin, sağlıklı yiyecekler içeriklerine sahip olan bir sitede sırf gıda sektörü diye abur cubur markanızın tanıtımı pek de hoş karşılanmayacaktır. Bu samimiyetten ve inandırıcılıktan uzak bir reklam olmuş olur. Başarılı bir native reklam süreciniyönetebilmek için markanın bir dijital medya ajansıyla çalışması gerekmektedir.

Doğal reklam örnekleri verecek olursak Sevgililer Günü için paylaşılmış bir yazının altına bir markanın o güne özel çıkarttığı kalpli yastıktan bahsedilmesi bir native reklamdır. Gezi rehberliği yapan bir sitede Kuzey ülkelerinin birini anlatırken soğuk hava şartlarından bahsedip orada giyilebilecek bir mont veya bot markası önerisi verilmesi de yine bir native advertising ajansı çalışması örneğidir. Burada amaç bir markayı direkt olarak övmek veya bir ürünü satışa yönlendirmek değil kullanıcıya reklamı yaparken aynı zamanda bilgi vermek, sorununa çözüm bulmaktır. Bunun yanında doğal reklamlar viral olarak yayılmaya müsait olup WOMM (word of mouth marketing – ağızdan kulağa pazarlama) etkisi yaratabilecek pazarlama türüdür. WOOM tüketicilerin olumlu tecrüberlerini ağızdan ağıza yaymasıyla markanın hızlı bir şekilde duyulmasıdır. Bu sayede ürün hızlı bir şekilde yayılmış ve banner reklamcılığa göre daha fazla akılda kalma oranına sahip olur.

Diğer dijital reklam türleri gibi doğal reklamlar da ölçümlenebilirdir. Etkileşimin boyutu, yaşanan trafik, ulaşılan kitle miktarı analiz edilebilir ve başarı durumu raporlanabilir. Böylece doğal reklamla hedeflenen marka bilinirliği için ne kadar etki yaratıldığı görülmüş olur.

Native Dijital Reklamları Kullanan Siteler Var Mı?

Onedio, Buzzfeed gibi başarılı doğal reklam yapan sitelerin yanında 2018 yılında Google, Facebook, İnstagram gibi sitelerin arasında olup ilk 10'da gördüğümüz Sahbinden.com da yaklaşık bir yıldır kurumsal üyelerine ve reklam üyesi olan tüm firma, ajanslara doğal reklam kullanma hizmeti vermektedir.

Kararsız mı kaldınız? Şirketinize en uygun ajansları bulalım!

Ücretsiz 5 Teklif Al