Uygun Fiyatlı Web Tasarım, Web Sitesi Fiyatları 2023

Pazarlama ve yazılım projelerinizi sizin için özel seçilmiş güvenilir firmalarla hayata geçirin.
En Doğru Ajanslardan Teklif Al

Her büyüklükten 15000+ firma Edvido'ya güveniyor.

eczacıbaşı logo ref icon ref icon ref icon ref icon ref icon ref icon ref icon ref icon ref icon ref icon ref icon ref icon ref icon ref icon ref icon ref icon ref icon

İnternet ve bilişim çağı olarak adlandırılan bu yüzyılda, insanların internete ulaşımı sadece bir tık uzaklıkta. Bu denli trafiğin yüksek olduğu bir alanda kişiler ve markalar, insanlara ulaşmak için web sitelerini oldukça fazla kullanıyorlar. İyi hazırlanmış web siteleri diğerlerinden bir adım önde oluyor. Bu noktada web tasarımı dediğimiz kavram kendini belli ediyor. Web tasarımı yapan ajansların da önemi bu noktada ortaya çıkıyor. Bu yazımızıda bu konuyu araştırırken web tasarımı fiyatlarını da sizinle paylaşacağım.

Kısaca özetlemek gerekirse web tasarımı ücretleri yer aldığınız sektöre, ajansın deneyimine ve birçok etkene göre değişkenlik gösterebiliyor. Edvido’da hizmet veren web tasarım ajanslarının aylık fiyatı 20.000 ile 300.000 TL arasında değişiyor.

Bu incelememizde 2023 yılının web tasarımı ücretlerini sizlerle paylaşacak, ajansları uygun fiyatlı, ortalama fiyatlı ve premium olarak üç farklı kategoride inceleyeceğiz. Maliyetleri değiştiren faktörler ve web sitesi tasarım hizmeti ile ilgili bilmeniz gerekenleri de bu yazımızda bulabilirsiniz. İyi okumalar!

2023 Web Tasarım Hizmeti Fiyat Listesi

Kurumsal Web Tasarım Fiyatları

Kurumsal web sitesi, kurumsal kimlik oluşturmak için atılması gereken önemli adımlardan bir tanesidir. Kurumsal web sitesi tasarımı yaparken kurumun kurumsal kimliğindeki renkleri, yazı tipi, logosu, misyon ve vizyonu iyi bir şekilde incelenmeli ve web sitesi tasarımı buna uygun bir şekilde yapılmalıdır. Kurumsal kimliğini henüz kazanamamış şirketler ise önce kurumsal kimlik tasarımını tamamlamalı ve ardından kurumsal web tasarımına geçmelidir. (Bu tablodaki fiyatlara göre buraya eklenecektir) Kurumsal web sitesi tasarımı fiyatlarına edvido.com üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Teklif Al
Minimum Maximum
Mediaclick Digital Agency
30000 250000
WesterOps
20000 100000
Vayes Digital
10000 15000

Profesyonel Web Sitesi Tasarım Fiyatları

Profesyonel web sitesi tasarımı, kurumsal kimliği ve marka vizyonunu en iyi şekilde yansıtabilen ve etkileşimin maksimum seviyede olmasını sağlayan web siteleridir. Profesyonel web sitesi tasarımı, firma için iyi bir imaj oluşturur ve kullanıcı memnuniyetinin yüksek seviyede kalmasını sağlar. Profesyonel web sitesi tasarımına sahip siteler, SEO’ya uygun bir şekilde oluşturulurlar ve dijital dönüşüm noktasında marka için kolaylık sağlarlar. (Bu tablodaki fiyatlara göre buraya eklenecektir)

Profesyonel web sitesi tasarımı fiyatlarına edvido.com üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Teklif Al
Minimum Maximum
Mediaclick Digital Agency
30000 250000
WesterOps
20000 100000
Vayes Digital
10000 15000

Freelance Web Tasarım Fiyatları

Günümüzde freelance hizmet sağlayan kişiler daha uygun fiyat avantajı sebebiyle küçük çaplı firmalar tarafından daha fazla tercih edilmeye başlandı. Bu freelancerlar ile çalışmak uygun ücretlerden ötürü daha avantajlı gözükse de deneyimli bir ekibin yapacağı web tasarım çalışmasının sonuçları firmanız çok daha tatmin edici ve güvenilirdir.

Teklif Al
Minimum Maximum
Mediaclick Digital Agency
30000 250000
WesterOps
20000 100000
Vayes Digital
10000 15000

Uygun Fiyatlı Web Tasarımı Hizmetleri

Burada uygun, ortalama ve premium web tasarımı olmak üzere ajanslarını tabloda görebilirsiniz.

 • Yazılım Dili
 • Sayfa Sayısı
 • SEO
 • Site Altyapı Tipi
 • İçerikler ve Metin Yazarlığı
 • Tasarım Stili ve Mesaisi
 • Alan adı (domain)
 • Hızlandırma ve Optimizasyon Hizmeti
 • Site bakımı

Şimdi seo fiyatlarını etkileyen bazı önemli başlıkları detaylı inceleyelim.

Yazılım Dili

yazılım dili

Web geliştirmek için birçok yazılım dili kullanılmaktadır. Kullanılan dile bağlı olarak da web sitesinin kalitesi, sahip olduğu fonksiyonlar değişmektedir. Bu kalite ve işlevselliğin ölçüsü de hizmet fiyatlarına yansımaktadır.

Sayfa Sayısı

Web tasarımında maliyeti etkileyen diğer bir faktör de tasarlanan web sitesinin kaç sayfa olacağı konusudur. Web sitenizin ihtiyacına bağlı olarak oluşturulması gereken her ekstra sayfa ayrı bir tasarım ve planlama gerektirir. Tasarımcının emeği arttıkça da buna paralel olarak hizmet bedeli artar.

SEO

yazılım dili

SEO, web sitenizin internetin derinliklerinde kaybolmaması için gereken olmazsa olmaz hizmetlerden bir tanesidir. Her web sitesi için farklı hizmet süreleriyle yapılması gerekir. Bu seo ya harcanan mesai de haliyle web tasarımı maliyetini etkiler.

Responsive Tasarım

yazılım dili

Responsive tasarım, web sitesinin mobil ve tablet cihazlardan girildiğinde site içindeki resim, yazı gibi elementlerin ekran genişliğine göre şekillenip düzgün görünmesini sağlar. Bilindiği üzere web sitelerine mobil cihazlardan girdiğimiz zaman siteyi görüntülemekte güçlük çekebiliriz. Hatta bazen web sitenin pc üzerinden görebildiğimiz bir kısmını mobil cihaz üzerinde göremeyiz. İşte bütün bunların yaşanmaması için responsive tasarım iyi bir web sitesi için olmazsa olmaz konumdadır. Haliyle de bir web sitesinin responsive tasarıma sahip olması hizmet bedelini arttırır.

Site Altyapı Tipi

Web sitesi tasarım fiyatını etkileyen diğer bir faktör de sitenin altyapı tipidir. Örneğin bir e-ticaret sitesiyse ona uygun olarak ödeme sistemi olması gerekir. Bu da hizmet bedelini yükseltir veya bir blog sayfasıysa daha az emek ister. Daha az emek daha düşük maliyet anlamına gelir.

Web Tasarımı İçin Fiyat Teklifi Nasıl Alınır?

Web tasarımı, günümüz markalarının en fazla ihtiyaç duyduğu hizmetlerden bir tanesidir. Bu hizmeti sağlayan bir çok ajans bulunmakta ancak hangi ajansın sizin için daha uygun olduğuna karar vermek oldukça zor. Bu noktada Edvido’nun önemi ortaya çıkıyor. Edvido.com üzerinden oluşturacağınız ajans talebi ile firmanız için en optimum ajansları görüntüleyebiliyorsunuz ve onlardan birini tercih etme imkanına sahip oluyorsunuz.

Uygun Fiyatlı Web Tasarımı Nasıl Bulunur?

“Web tasarımı için fiyat teklifi nasıl alınır” başlığı altında anlattığım gibi Edvido.com üzerinden oluşturacağınız talep ile birçok web tasarım ajansından fiyat teklifi alabileceksiniz ve bu sayede firmanız için en uygun fiyatlı olan web tasarım ajansını seçme şansına sahip olabileceksiniz.

Web Tasarımına Hangi Hizmetler Dahildir?

Web tasarımına dahil olan birçok hizmet vardır, bunları alt alta maddeler halinde sıralamak istiyorum.

 • Site bilgisi ve mimarisi
 • Mobil uyumlu ve duyarlı tasarım
 • Kullanılabilirlik
 • Kolay Okunabilir Site Tasarımı
 • Dönüşümler için Optimize Edilmiş Web Tasarımı
 • Site Hızı Tasarımı
 • Görüntülerin Optimizasyonu

Kullanıcı Dostu Web Tasarım için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web siteniz kullanıcılarınız için günün her saati hizmete açıktır. Bu sebeple web sitenizin günün her anında iyi işleyen dinamik bir yapıya sahip olması gerekiyor. Ziyaretçilerinizi memnun etmek, markanıza olan itibarı arttırır. Ziyaretçilerinize iyi bir kullanıcı deneyimi yaşatmak için nelerin gerekli olduğunu bilmek bu noktada fayda sağlar.

 • Web sitesinde işletmeniz, markanız hakkında mutlaka detaylı bilgi sunun.
 • Sitenizin hızlı yüklenediğinden ve akıcı olduğundan emin olun.
 • Ziyaretçilerinizin sitenizin tamamına kolay bir şekilde erişmesini sağlayın.
 • Mobil uyumluluğunun olmasını önemseyin.
 • Renk seçimine dikkat edin.

Web tasarımı ile ilgili sıkça sorulan sorular

Web tasarımı ile ilgili sıkça sorulan sorular

Web tasarımı; görseller ve metinlerden oluşan web sayfası içeriklerinin web sitesi kullanıcılarına belirli bir tasarım ile sunulmasıdır.

Web tasarım hizmeti fiyatları hangi aralıkta?

Türkiye'de güvenlir bir web tasarım ajansından hizmet almanın aylık bedeli 20.000-300.000 TL arasında değişiyor. Kurumsal veya büyük ölçekli firmalarda ise fiyatlar C TL’den başlıyor.

Bu fiyatlara hangi hizmetler dahil?

Web tasarım paketiniz sizin hedeflerinize uygun şekilde hazırlanır ve hizmet içeriği de buna göre belirlenir. Ancak temel hizmetler tüm paketlere dahildir.

Sektörünüzde tecrübeli hedeflerinize uygun ajanslardan teklif alın.

En Doğru Ajanslardan Teklif Al
icon
4.57/5
star iconstar iconstar iconstar iconstar icon
15000+ Müşteri Yorumu