Sosyal Medya Yönetimi Fiyatları 2023

Pazarlama ve yazılım projelerinizi sizin için özel seçilmiş güvenilir firmalarla hayata geçirin.
En Doğru Ajanslardan Teklif Al

Her büyüklükten 15000+ firma Edvido'ya güveniyor.

eczacıbaşı logo ref icon ref icon ref icon ref icon ref icon ref icon ref icon ref icon ref icon ref icon ref icon

Günümüz dünyasında çevremizdeki insanlara baktığımızda Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal medya mecralarından en az bir tanesini kullandığını görürüz. Özellikle de bu platformlar arasında Instagram son günlerde işlevselliğini oldukça arttırmıştır ve kullanıcıların sıklıkla Instagram sponsorlu reklamlara başvurması da buna kanıttır. Hal böyle olunca Instagram reklam ücretleri ve daha birçok sosyal medya hesabını büyütmekle ilgili kavram insanlar tarafından Google’da aranan şeyler haline geldi. İşletmeniz veya markanız için bu denli trafik akışının yoğun olduğu bu sosyal medya platformlarından uzak kalmak, sizi rakiplerinizin gerisinde bırakır ve onlarla olan mücadelenizi zorlaştırır. Sosyal medya yönetimi konusunda sizi ön plana çıkaracak ajansların önemi bu noktada kendini belli etmektedir. Bu yazımızda 2023 yılı sosyal medya danışmanlığı fiyatları ve bu fiyatlara hangi hizmetlerin dahil olduğu gibi birçok başlık altında sosyal medya ajansları ile çalışmak konusunu ele alıyoruz.

Düşündüğümüz zaman sosyal medya yönetimi ücretleri; aylık görsel çalışma sayısı, video çalışmaları ve yönetilecek sosyal medya hesabı sayısı gibi etkenlere göre değişkenlik gösteriyor. Edvido’da sosyal medya yönetimi hizmeti veren ajansların aylık fiyatları 4.000 ile 25.000 TL arasında yer alıyor.

Bu yazımızda 2023 yılı sosyal medya yönetimi fiyat listesine göz atacağız ve burada yer alan sosyal medya ajanslarının fiyatlandırmalarını uygun, orta ve premium olarak üç kategoride inceleyeceğiz. Bu fiyatları etkileyen faktörleri ve sosyal medya yönetimiyle ilgili bilinmesi gereken bazı kavramları bu yazımızda bulabilirsiniz. Keyifli okumalar!

Sosyal Medya Yönetimi Fiyatları 2023

Uygun Fiyatlı Sosyal Medya Yönetimi Hizmetleri

Edvido'da hizmet veren uygun fiyatlı sosyal medya yönetimi ajanslarını bu tabloda bulabilirsiniz.

Teklif Al
Minimum Maximum
Griffin Medya
2000 2000

Ortalama Fiyatlı Sosyal Medya Yönetimi Hizmetleri

Edvido'da hizmet veren ortalama fiyatlı sosyal medya yönetimi ajanslarını bu tabloda bulabilirsiniz.

Teklif Al
Minimum Maximum
Fikir Tasarım Atölyesi
3500 3500
Vayes Digital
5500 10000

Premium Sosyal Medya Yönetimi Fiyatları

Edvido'da hizmet veren premium sosyal medya yönetimi ajanslarını bu tabloda bulabilirsiniz.

Teklif Al
Minimum Maximum
Vayes Digital
5500 10000

Sosyal Medya Yöneticiliği Ücretlerini Etkileyen Faktörler

Bir önceki kısımda gördüğünüz fiyatların nasıl belirlendiğini merak ediyor olmalısınız. İşte o fiyatlandırmayı belirleyen etmenler:

 • Gönderi Sıklığı
 • Gönderilerin Kalitesi
 • Gönderi Türü (Post, hikâye, video)
 • İçerik yazımının kime ait olduğu
 • Yönetilecek hesap sayısı

Tüm bunlara ek olarak, daha tecrübeli ve geniş bir ekiple çalışmak isterseniz alacağınız hizmetin fiyatı da artacaktır. Aynı şekilde web sitenizin ölçeği büyüdükçe sosyal medya yönetimine daha fazla bütçe ayırmak zorunda kalabilirsiniz.

Şimdi bu sosyal medya yönetimi fiyatlarını etkileyen faktörlerin her birini adım adım inceleyelim.

Gönderi Sıklığı

Hizmet fiyatını etkileyen en önemli noktalardan birisi şüphesiz gönderi sıklığıdır. Ajanstan istenen düzenli gönderi sayısı arttıkça fiyat da buna paralel olarak artar. Ayrıca her sosyal medya platformunda gönderi sıklığı değişkenlik gösterebilir. Örneğin Twitter’da her tweetin etkin olduğu süre sadece bir gündür. Bu etki süresinin kısa olmasından dolayı Twitter’da paylaşılması gereken gönderi sayısı da artar. Bunun aksine Youtube’da ise bir içeriğin etkisi günler sonra bile katlanarak artabiliyor.

gonderi-sikligi-etkisi

Gönderi Kalitesi

Hizmet fiyatını etkileyen diğer bir faktör de gönderi kalitesidir. Kaliteyi etkileyen bazı noktalar şunlardır: fotoğraf veya video görselinin netliği, gönderinin içerik açısından doluluğu. Görsellerin ve içeriğin kalitesi arttıkça bununla doğru orantılı olarak fiyatlar da hizmet paketlerinin fiyatları da yükselir.

gonderi-sikligi-etkisi

Gönderi Türü

Sosyal medya yönetimi hizmetini veren ajansların paket fiyatlarını belirlemede dikkate aldığı diğer bir nokta da hangi platformlar için içerik oluşturulacağı konusudur. Çünkü platformlara göre içerik için harcanan emek değişir. Örneğin bir Youtube videosu oluşturmak, bir Twitter içeriği hazırlamaktan çok daha zahmetlidir ve bundan dolayı hizmet bedeli fazladır.

gonderi-sikligi-etkisi

İçerik Yazımının Kime Ait Olduğu

İçeriği kimin yazacağı konusu çok önemlidir. Örneğin siz bir sosyal medya yönetimi ajansısınız ve özel bir hastanenin sosyal medya hesaplarını yöneteceksiniz. İçerik yazımının da sizin sorumluluğunuza verildiğini düşünelim. Konunun uzmanı olmadığınız için içeriği oluşturmadan önce birtakım okuma ve araştırma yapmanız gerekir. Ancak gönderi içeriği hastane tarafından size hazır olarak gelirse işiniz çok daha kolay olur. Buna bağlı olarak da daha düşük bir hizmet bedeli talep edersiniz.

gonderi-sikligi-etkisi

Yönetilecek Hesap Sayısı

Günümüzde her marka birden fazla sosyal medya platformu kullanmaktadır. Bir sosyal medya ajansı ile anlaşma sürecinde kaç platformda sosyal medya yönetim hizmeti almak istediklerini konuşmaları gerekmektedir. Yönetilecek hesap sayısı arttıkça fiyat da buna paralel olarak artış gösterir.

gonderi-sikligi-etkisi

Freelancer Sosyal Medya Danışmanlığı Fiyatı

Günümüzde freelance hizmet veren kişiler uygun fiyat avantajı nedeniyle küçük ölçekli firmalar tarafından sıklıkla tercih edilmeye başlandı. ABD’de yapılan bir ankete göre freelancerların fiyatları sosyal medya ajans fiyatlarının en az 50% altında kalıyor. Bu Freelancerlar ile çalışmak bu uygun fiyattan ötürü daha avantajlı gözükse de tecrübeli bir ekibin yapacağı sosyal medya yönetimi çalışmasının sonuçları firmanız çok daha tatmin edici ve güvenilir olabilir.

Freelancer Sosyal Medya Ajansı
Yetenek Spesifik yetenek gerektiren işlerde çok verimli Birden fazla yetenek gerektiren kapsamlı işlerde çok verimli
Hizmet Kalitesi Sözleşmesiz çalışıldığı için hizmet kalitesi istediğiniz gibi olmayabilir Ajansın sizin için atadığı müşteri temsilcisiyle tüm problemleri aşabilirsiniz
Ücret Genellikle ajans göre daha ucuz Genellikle freelancer’a göre daha pahalı

Sosyal Medya Ajansı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sosyal medya ajansını seçerken bakacağınız ilk madde ajansın geçmişte hayata geçirdiği projeler ve referanslar olmalıdır.

Öncelikle hedeflerinizi belirleyin

Bir sosyal medya ajansı ile çalışarak hangi noktaya gelmeyi hedefliyorsunuz? Markanızın ne kadar takipçisi olmalı?

Teklif veren firmaların referanslarını ve sosyal medya yönetimini yaptığı sitelere bakın

Öncelikle Edvido’ya kayıt olun ve bir sosyal medya yönetimi isteği oluşturun. Ardından size uygun olarak gösterilen firmaların referanslarını inceleyin.

Aralarından kafanıza yatan 5 ajansla sosyal medya hesaplarınızın güncel durumunu paylaşın ve taslak bir çalışma planı talebinde bulunun.

Sosyal medya ajanslarının birçoğu çalışma öncesinde müşteri adaylarına ön hazırlık planı sunar. Çalışmalarını beğendiğiniz ajansları bir sonraki toplantıya davet edin.

Bir sonraki toplantıda şu soruları sorarak ajansları daha iyi tanıyabilirsiniz.

 • Sosyal medya yönetimi hizmetinin içeriğinden bahseder misiniz?
 • İş ortaklığımız sürecinde nasıl ve hangi sıklıkla iletişim kuracağız?
 • Her ay rapor alacak mıyım?
 • İşletmemizin projesiyle ilgilenecek çalışanlarınızla tanışabilir miyim?
 • Neden sizinle çalışmalıyım?

Toplantı sonrasında ajansları bu üç kritere göre değerlendirin ve tercihinizi yapın:

İletişim: Sosyal medya ajansının çalışmasını yaptığı firma ile güçlü iletişim ağı kurması, yapılan işin başarılı olmasında son derece önemlidir. Çalışma esnasında yanlış giden hususlarla ilgili kolaylıkla tedbir geliştirilebilir.

Tecrübe: Çalışmak istediğiniz Sosyal medya ajansının bu sektörde yeterli tecrübe kazanmış olması çok önemlidir. Bu sektörde tecrübesi olmayan ajanslarla başarıyı yakalama ihtimaliniz düşük olabilir.

Fiyat: Yukarıda açıklandığı gibi sosyal medya hizmetinin fiyatlarını belirleyen etmenler değerlendirilerek optimum hizmeti alacağınız sosyal medya ajansı ile çalışabilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi Fiyat Teklifi Nasıl Alınır?

Sosyal medya yönetimi, günümüz markalarının en çok destek almak istediği hizmetlerin başında yer alır. Birçok ajans bu hizmeti sağlamaktadır ancak hangi ajansın markanız için daha optimum olduğu konusunda karar vermeniz oldukça zor. Bu noktada Edvido’nun önemi ortaya çıkıyor. Edvido.com üzerinden oluşturacağınız ajans talebi ile firmanız için en uygun ajanslar listeleniyor ve onlardan birisini seçme imkanına sahip oluyorsunuz.

gonderi-sikligi-etkisi

Uygun Fiyatlı Sosyal Medya Danışmanlığı Nasıl Bulunur?

“Sosyal medya yönetimi fiyat teklifi nasıl alınır?” başlığı altında bahsettiğim gibi Edvido.com üzerinden oluşturacağınız talep ile birçok sosyal medya ajansından fiyat teklifi alabileceksiniz ve bu sayede firmanızın bütçesi için en uygun fiyatlı olan sosyal medya ajansını seçme şansına sahip olabileceksiniz.

Sosyal Medya Danışmanlığına Hangi Hizmetler Dahildir?

Sosyal medya danışmanlığına dahil olan birçok hizmet vardır, bunları alt alta maddeler halinde sıralamak istiyorum.

 • Sosyal medya yönetimi için stratejisinin oluşturulması
 • Hedef kitlenin doğru tespit edilmesi
 • Hedef kitlenin doğru tespit edilmesi
 • Belirlenen platformlardaki hesapların oluşturulması
 • Hedef kitle endeksli takipçi kazanılması
 • Sosyal medya üzerinden satış arttırıcı faaliyetlerin yapılması
 • Başta belirlenmiş stratejiye uygun reklam planlamasının yapılması
 • Kriz yönetim planının belirlenmesi
 • Raporlama ve hesap etkileşiminin verilerle analizi

Sosyal Medya Yönetimi Fiyatları ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Sosyal medya danışmanlığı nedir?

Kişisel veya firmanıza ait olan bir sosyal medya hesabının bir sosyal medya uzmanı tarafından profesyonel bir şekilde yönetilmesidir.

Sosyal medya ajansına neden ihtiyaç duyarız?

Sosyal medyanın bu denli yüksek oranda kullanıldığı bir çağda, sosyal medya hesabını iyi yönetemeyen markaların bu alanda rekabet etmesi imkansızdır. Bu noktada sosyal medya ajanslarının önemi ortaya çıkıyor. Kısaca size sağladığı yararlardan bahsedecek olursak şunlar öncelikli olarak akla geliyor: trendleri takip etmeyi, hedef kitle iletişimin kesintisiz olmasını, kampanyanızı daha fazla kişiye ulaştırmayı, kullanıcılarınızla olan etkileşiminizin sayısal verilerle analiz edilmesini sağlar.

Sosyal medya yönetimi fiyatları hangi aralıkta?

Sosyal medya yönetimi fiyatları, ajanstan ajansa ve özellikle de içerdiği hizmete göre çok fazla değişkenlik gösteren bir konu. Başlıca fiyatlara göz atacak olursak, A-B arasında değişkenlik göstermektedir.

Sosyal medya yönetimi fiyatları neden bu kadar pahalı?

Doğru sosyal medya yönetimi çalışması; çeşitli araç kullanımı, bilgi, tecrübe ve yetenek istiyor. Bunun yanı sıra sosyal medya danışmanlığından beklenen hizmetlerin neler olduğunu da değişkenlik gösteriyor. Hal böyle olunca fiyatlar da artıyor.

Sektörünüzde tecrübeli hedeflerinize uygun ajanslardan teklif alın.

En Doğru Ajanslardan Teklif Al
icon
4.57/5
star iconstar iconstar iconstar iconstar icon
15000+ Müşteri Yorumu