Kategoriler
Kategori

Sektörünüzde Tecrübeli, Bütçenize Uygun Ajansları Bulalım

Tek tek ajansları gezmek için vaktiniz yoksa bize nasıl bir hizmet almak istediğinizi anlatın, firmanız için en doğru 5 ajansı size yönlendirelim.

İlgini Çekebilecek Sosyal Medya Reklam & Pazarlama Projeler

  Başka Neler Var? Aradığınızı bulamadınız mı? Merak etmeyin

  Sosyal Medya Reklam & Pazarlama Ajansları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  • Sosyal medya pazarlaması ve sosyal medya reklam kampanyaları dijital pazarlamanın temel öğelerindendir. Marka bilinirliği ve satış arttırma hedeflerine yönelik çalışmalar sosyal medya pazarlama ve reklam ajansları tarafından yürütülür. Sosyal medya, hızlı etkileşim, çeşitli ve çok sayıda kullanıcı kitlesine sahip olma özellikleri ile günümüz pazarlama dünyasının en çok ilgi gören kanalları haline geldi.

  • Sosyal Medya Pazarlama Nedir

   Sosyal medya pazarlama, sosyal medya kanalları üzerinden yürütülen dijital pazarlama çalışmalarıdır. Sosyal medya pazarlama, milyonlarca kullanıcının sosyal medya platformlarında her gün online olduğunu düşündüğümüzde markaların elzem ihtiyacı haline gelmiştir.

  • Sosyal Medya Reklam Avantajları Nelerdir?

   Sosyal medya platformlarında yapılan reklam faaliyetleri sosyal medya reklamcılığı olarak adlandırılır. Ürün veya hizmetin sosyal medya platformları üzerinden tanıtılması ve satış arttırma, sosyal medya pazarlama ve reklam ile gerçekleştirilir. Sosyal medyada reklam vermek kolaydır ancak sosyal medya reklamları kullanıcı kitlesi üzerinde büyük bir etkiye sahip olduğundan dikkatle yürütülmelidir.

  • Sosyal Medya Reklam & Pazarlama Ajansları

   Sosyal medya üzerinde herhangi bir kullanıcı gün içerisinde çok sayıda sosyal medya reklam ve pazarlama faaliyeti ile karşılaşır. Markalar sosyal medya reklam ve pazarlama faaliyetleri ile yüksek verim elde etmek istiyorlarsa önce hedef kitleye yönelik sosyal medya reklamcılığı yapılmalıdır.
   En iyi sosyal medya reklam & pazarlama ajanslarının ortak bir özelliği vardır: sosyal medya kanallarını iyi tanımak. Sosyal medya reklam ve pazarlama ajansı; hedef pazara yönelik kanal seçimi, sosyal medya veri analizi, sosyal medya reklam kampanyası yürütme, sosyal medyada marka bilinirliği ve güven yaratma konularında profesyonel çalışmalar gerçekleştiren kurumdur.
   Her şirket sosyal medyada etkin olabilmek adına en iyi sosyal medya reklam ve pazarlama ajansı ile çalışmayı talep eder. Çalışacağınız sosyal medya ve reklam ajansını belirlemek kolay olmayacaktır. Çünkü sosyal medya reklam ve pazarlama ajans sayısı oldukça fazla.

  • Sosyal medya reklam ve pazarlama ajansı seçerken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar şunlardır:

   Sosyal medya reklam ve pazarlama ajansının daha önce gerçekleştirmiş olduğu işler
   Daha önce gerçekleştirilen bu işler sonuncunda elde edilen verim
   Sosyal medya reklam ve pazarlama ajansının sahip olduğu ekip ve yetkinlikler (örneğin sosyal medya eğitimi almış bir ekibe ve sosyal medya uzmanına sahip sosyal medya reklam ve pazarlama ajansı)
   Sosyal medya reklam ve pazarlama ajansları, online itibarınızı korur, online kriz yönetimini başarı ile gerçekleştirir. Sosyal medya sayfalarınızın düzenli takibini ve raporlanmasını sağlar. Dijital pazarlama alanında alınacak olan aksiyonlara öncülük eder.

  • Sosyal Medya Pazarlama Ajansı Fiyatları

   Sosyal medya reklam fiyatlarının yüksek bütçeler gerektirmediğini daha önce belirtmiştik. İyi bir sosyal medya reklam ve pazarlama ajansı ile çalışmak karşılığında verilen ücretten çok daha fazla getirisi olacaktır. Sosyal medya reklam ve pazarlama ajansları ile çalışma fiyatlarına genel olarak bakacak olursak, her geçen gün artan dijital ajans sayısı fiyatlarda geçmiş yıllara oranla büyük bir kırılmaya sebep olmuştur.

  • Sosyal Medya Reklamlarında Hedef Kitleyi Doğru Belirlemenin Önemi Nedir?

   Çağımızda dijital medyayı kullanmadan reklam yapan firma sayısı oldukça azalmış durumda. Hayatta kalmak için reklam yapmak zorunda olan firmalar, daha uygun ve daha efektif reklam kanalı olan sosyal medyayı tercih etmekteler.
   Reklam yapmadan önce markaların dikkat etmesi gereken en önemli nokta reklamın hitap edeceği hedef kitlenin doğru belirlenmesidir.
   Doğru hedef kitleye doğru reklamın ulaşması bir reklamcılık idealidir.Bu ideali gerçekleştirmek için doğru hedef kitle analizi hayati bir önem taşımaktadır.
   Doğru hedef kitleye doğru reklamın ulaşması bir reklamcılık idealidir.Bu ideali gerçekleştirmek için doğru hedef kitle analizi hayati bir önem taşımaktadır.
   Hedef kitle analizi doğru yapıldıktan sonra hedef kitleye sıcak, samimi ve uygun içeriklerle yaklaşmak reklamdan elde edilen gelir önemli ölçüde artacak ve reklamdan alınan verim optimum seviyeye ulaşacaktır.

  • Medya Nedir ?

   Yığınlarla iletişimi sağlayan radyo, televizyon, gazete ve dergiler gibi basın yayın organlarının tümünü kapsayan ortak ad, kitle iletişim araçları, basın yayın.(tdk) Medya gelişen teknolojiyle beraber Geleneksel Medya ve Sosyal Medya diye ikiye ayrılmış durumda. Geleneksel medya; radyo,TV ve gazete gibi alanlardan kitlelere hitap ederken Sosyal Medya kitlelere İnternet aracılığıyla ulaşmaktadır.

  • Sosyal Medya Nedir ?

   İnsanlar, özellikle pazarlama profesyonelleri sosyal medyanın ne olduğuna ve geleceğine dair yoğun tartışmalar yapıyorlar. Kısaca internet üzerinde kullanıcı basitliği ve iletişim hızı sağlayan eş zamanlı bilgi paylaşımına yarayan dijital mecralara sosyal medya denir. Sosyal medya belirli kanallardan oluşmaktadır.

  • Sosyal Medya Kanalları Nelerdir ?

   Facebook, Instagram, Twitter, Pinterest, Linkedin, googleplus,bloglar,websiteleri gibi yerler sosyal medya kanallarıdır.

  • Sosyal Medya Ajansı Nedir ?

   Firmaların dijital mecralardaki(Twitter, Facebook, Linkedin, Instagram, Pinterest) itibarını, konumunu, potansiyel müşterilerle ilişkisini, reklam politikasını marka ile iletişim halinde yöneten ve bu mecralarda yapılan işleri firmalara aylık veya haftalık olarak raporlayan firmalara sosyal medya ajansı denir. Sosyal medyanın ülkemizde ve dünyada yaygınlaşmasıyla beraber firmalar yetenekli sosyal medya ajanslarıyla çalışma arayışına girmeye başladı. Bir sosyal medya ajansıyla çalışan firmaların, sosyal medya ajansıyla çalışmayan firmalara göre hayatta kalma ihtimali ve satışları önemli ölçüde farklılık gösteriyor. Sosyal medyanın yaygınlaşmasının bir etkisi de sosyal medya ajanslarının sayısının oldukça artmasında oldu. Ülkemizde ve dünyada sosyal medya ajanslarının sayısı son 5 senede önemli ölçüde arttı.

  Kararsız mı kaldınız? Şirketinize en uygun ajansları bulalım!

  Sosyal Medya Ajanslarından Teklif Al