Hazır Web Sitesi Şablonları Kullanmak

Pazarlama ve yazılım projelerinizi sizin için özel seçilmiş güvenilir firmalarla hayata geçirin.
En Doğru Ajanslardan Teklif Al

Her büyüklükten 15000+ firma Edvido'ya güveniyor.

eczacıbaşı logo ref icon ref icon ref icon ref icon ref icon ref icon ref icon ref icon ref icon ref icon ref icon

 

Web sitesi oluşturmak için araştırılması gereken pek çok faktör vardır. Bu faktörler hangi içerik yönetim sistemini (CMS) kullanacağınız, hazır bir şablon mu kullanacaksınız, kimlerle çalışacaksınız, web sitesi oluştururken en avantajlı yöntemler nelerdir şeklinde devam etmektedir. Hazır web sitesi şablonları kullanmak, son zamanlarda hem firmalar hem de kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir.

Özel bir web sitesi oluştururken ihtiyaçlarınız doğrultusunda bir site oluşturmak için HTML, CSS ve PHP kullanmalısınız. Fakat hazır web sitesi şablonları kullanırken, ihtiyaçlarınız doğrultusunda seçebileceğiniz önceden hazırlanmış olan binlerce hazır web sitesi şablonu bulabilirsiniz. Her bir hazır web sitesi şablonunun birbirinden farklı avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Bu doğrultuda, siz ihtiyaçlarınız doğrultusunda dilediğiniz hazır web sitesi şablonunu seçebilirsiniz.

Bu içeriğimizde sizler için hazır web sitesi şablonları kullanmak, şablonların avantajları, en iyi hazır web sitesi şablonları nelerdir gibi konuları anlatmaya çalışacağız. Keyifli okumalar dileriz!

Hazır Web Sitesi Şablonlarının Avantajları Nelerdir?

Hazır web sitesi şablonları tamamen özelleştirebileceğiniz web sitesi türüdür. Şablon genellikle içeriğinizi site içerisinde en iyi nasıl düzenleyeceğiniz konusunda fikir verirken aynı zamanda önceden tasarlanmış olan pek çok web site tasarımının düzen varyasyonu oluşturmanıza da imkân sağlar. Hazır web sitesi şablonları hem SEO ve mobil uyumlu hem de optimize edilebilir özelliktedirler.

Hazır web sitesi şablonlarının avantajları aşağıdaki gibidir:

 • Kurulum Kolaylığı

Hazır web sitesi şablonu oluşturulurken, geliştiriciler bu şablonun çeşitli işlevleri gerçekleştirmek için kullanılacağını ve her seviyede geliştirme deneyimi olan kişiler tarafından kullanılacağını ele alırlar. Bu nedenle, şablonlar genellikle tasarım oluştururken kolaylık ve esneklik sağlarken aynı zamanda pek çok seçenek ve özellikte bulundururlar. Özellikle site kurulumuna yeni başlayan biriyseniz ya da firmanızın web sitesi için hızlı bir aksiyon almak istiyorsanız sitenizin tüm içeriğini kolayca ekleyebileceğiniz ve düzenleyebileceğiniz bir yapı sağlar.

 • Seçenek Fazlalığı

Her gün onlarca hazır web sitesi şablonu oluşturulmaktadır. Pek çok firmaya ait pek çok tasarım seçeneği bulunmaktadır. Bu bağlamda, kişisel tercihleriniz ya da firmanız doğrultusunda dilediğiniz hazır şablon seçeneklerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 • Düşük Maliyet

Hazır web sitesi şablonlarının kurulumları hem kolay hem de uygun fiyatlıdır. İstenilen özellik ve bilgi doğrultusunda dilediğiniz hazır web sitesi şablonunu seçebilir ya da yeniden düzenleme yapabilirsiniz. Bu düzenlemeleri kendiniz yapabileceğiniz gibi profesyonel bir görünüm için web tasarım ajansı tercih edebilirsiniz.

 • Yerleşik İşlevsellik

Hazır web sitesi şablonları, genel olarak SEO özelliklerinden tüm teknik düzenlemelere kadar bir web sitesinin yönetiminin tüm alanlarında zaman, para ve zor süreçlerden tasarruf edilmesine imkân sağlar. Ayrıca hazır web sitesi şablonları pek çok özelliğe sahiptir.

 • Güncelleme Güvenliği

Hazır web sitesi şablonları, sıklıkla tema güncellemeleri ile web sitenizi çalışır durumda tutmanıza ve hataları en aza indirgemenize yardımcı olur. Yapılan güncellemeler genellikle tema sorunlarına neden olabildiği için bu gibi durumlarda tema geliştiricilerinden destek alabilmek bir hazır web sitesi şablonu kullanırken büyük avantaj ve fayda sağlamaktadır.

 • Hızlı ve Mobil Uyumlu Tasarım

Hazır web sitesi şablonları pek çok seçenek içinden dilediğiniz tasarımı kolaylıkla seçmenize imkân sağlarken hem hızlı bir şekilde web sitenizi hayata geçirmenize imkan sağlar hem de mobil cihaz versiyonları ile mobil cihaz uyumlu tasarımlarla zamandan ve maliyetten kâr elde edebilirsiniz.

 • Bakım Kolaylığı

Hazır web sitesi şablonlarının bakımı genel olarak web site sağlayıcılar tarafından sağlanmaktadır. Ek olarak yaşanabilecek herhangi bir sorun içinde canlı sohbetler, forumlar ya da doküman ile destek sağlanabilmektedir.

Hangi Hazır Web Sitesi Şablonu En İyisi?

Hazır web sitesi şablonu yapan firmalar arasından pek çok iyi şablon hazırlayan firma bulunmaktadır. Binlerce hazır web sitesi şablonu bulunmaktadır ve bu şablonlar farklı farklı web tasarım firmalarının geliştiricilerine aittir. Bu firmalardan bazıları aşağıdaki gibidir;

 • Retro Yazılım
 • Coza Digital
 • Studio Nord
 • PlusBiz
 • 43 Design Studio
 • Most Idea Yazılım
 • AppwoX
 • Codeventure
 • Appcent

Daha fazla firma seçeneği, firmaların portfolyo bilgileri ve detaylı bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Hangi Platformda Hazır Web Sitesi Şablonları Kullanılabilir?

Kişisel olarak ya da firmanız ile ilgili web üzerinden yayınlamak istediğiniz tüm bilgilere ev sahipliği yapan web sitelerini bireysel olarak yapmak için kullanabileceğiniz hazır web sitesi platformları aşağıdaki gibidir;

 • Wix

Wix ile web sitesi oluştururken tasarım ya da kodlama yeteneklerine sahip olmanıza gerek yoktur. Bu nedenle, kendinize ait bir dijital alan oluşturmak için kullanabileceğiniz en popüler platformlardan birisi Wix’tir. 800’den fazla özelleştirilebilir şablona sahip olan Wix, özel alan adı kullanılabilirliği, yerleşik SEO araçları, VIP alanında bulunan 7/24 müşteri hizmeti ve öncelikli müşteri hizmeti ile bireysel olarak web sitesi yapmak isteyen kişiler için faydalıdır.

 • Zyro

Web sitesini sıfırdan oluşturmanıza gerek kalmadan yazılım ve tasarım temeli bulunan web sitesi yapmak için kullanılan Zyro; pazarlama entegrasyonu, blog araçları, analitik araçlar ve 7/24 müşteri desteği ile bireysel olarak web sitesi yapmak isteyen kişiler için faydalıdır.

 • WordPress

Oldukça ünlü web sitesi oluşturma platformlarından birisi olan WordPress web sitenizi ücretsiz bir şekilde yapmanıza imkân sağlarken özelleştirilebilen düzen, SEO araçları, ayrıntılı istatik imkanı ve mobil uyum gibi özellikleriyle bireysel olarak web sitesi yapmak isteyen kişiler için faydalıdır.

 • Hostgator

Web sitenizi oluşturmak için sadece 5 adımı izlemeniz gereken Hostgator platformu bireysel olarak web sitesi yapmak için oldukça pratik ve faydalıdır.

 • GoDaddy

Kolaylıkla ücretsiz bir şekilde web sitesi oluşturmanıza imkân sağlayan GoDaddy, şablon seçimi yaptıktan sonra içeriğinizi ekleyerek özelleştirmenize imkân sağlamaktadır. Ücretsiz web sitesi oluşturmanıza imkân sağlarken aynı zamanda 7/24 müşteri desteği ve pazarlama araçları gibi özellikleriyle bireysel olarak web sitesi yapmak isteyen kişiler için faydalıdır.

Hazır Web Sitesi Şablonları Nasıl Özelleştirilir?

Hazır web sitesi şablonu seçerken mutlaka ihtiyaçlarınızı belirlemeniz ve tüm maliyetleri göz önünde bulundurmalısınız. Kullanım kolaylığı bulunan şablonları tercih ederek SEO dostu olmalarına da özen gösterin. Son olarak, satın alım sonrası teknik destek özelliklerini göz önünde bulundurun.

Hazır Web Sitesi Şablonları ile Web Tasarımında Hatalar Nelerdir?

Web tasarımında dikkat edilmesi gerekenler aşağıdaki gibidir;

 • Müşteri istek ve taleplerinin doğrultusunda sektör ile ilgili bilgiler elde edildikten sonra web sitesi tasarımı için gerekli materyaller tespit edilmelidir.
 • Renk uyumluluğu kullanıcının ilgisini çekecek doğrultuda, sektöre ve müşteriye uygun şekilde seçilmelidir.
 • Web tasarım sürecinde şablon hazırlama işlemi sonra yazı stili ve renkler oldukça önemlidir. Font ve renkler web sitesinin temel renklerinden ya da zıt renklerinden seçilmelidir.
 • Tüm şablon ve materyaller eklendikten sonra sıklıkla kullanılan web tarayıcılar ile test edilmeli ve uyumluluk saptanmalıdır.
 • Web tasarım sürecinde isteklerden daha önemli olan konu kurumsal kimliktir. Web tasarımının kurumsal kimliği yansıtması oldukça önemlidir.

Bu yazımızda Edvido olarak sizler için hazır web sitesi şablonları, avantajları, şablon kullanabileceğiniz platformlar, öneri web yazılım şirketleri gibi konulardan bahsetmeye çalıştık. Daha fazla bilgi için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Sektörünüzde tecrübeli hedeflerinize uygun ajanslardan teklif alın.

En Doğru Ajanslardan Teklif Al
icon
4.57/5
star iconstar iconstar iconstar iconstar icon
15000+ Müşteri Yorumu