İzmir En İyi Sosyal Medya Ajanslarından Teklif Alın

Ajansınızı dakikalar içinde bulun, karşılaştırın.

Edvido Nasıl Çalışır?

Sosyal Medya Ajanslarından Teklif Al

İzmir En Büyük Sosyal Medya Reklam & Pazarlama Ajanslarını Keşfedin

Reklam, pazarlama ve yazılım ile ilgili her konuda hizmet alabilirsiniz

Mutfak Yapım Dijital Reklam Ajansı banner
Mutfak Yapım Dijital Reklam Ajansı logo
Mutfak Yapım Dijital Reklam Ajansı
Dijital Reklam
Web Yazılım
Mutfak Yapım; İşin mutfağında olmak felsefesiyle yola çıkan bir reklam ajansıyız.
Takım
15 Kişi
Tecrübe
10 Yıl
Konum
İzmir
Teklif Al
Doğru Dijital banner
Doğru Dijital logo
Doğru Dijital
Video Prodüksiyon
Sosyal Medya Reklam & Pazarlama
"BAŞARILI SONUÇLAR DOĞRU ADIMLARLA BAŞLAR." - Doğru Dijital - İzmir'in En Doğru Dijital Pazarlama Ajansı
Takım
5 Kişi
Tecrübe
4 Yıl
Konum
İzmir
Teklif Al
Mommas Creative banner
Mommas Creative logo
Mommas Creative
Marka Oluşturma & Konumlandırma
Sosyal Medya Reklam & Pazarlama
Mommas Creative, geleneksel ve dijital medyada aradığınız yaratıcı çözümleri sizi için üretir.
Takım
5 Kişi
Tecrübe
10 Yıl
Konum
İzmir
Teklif Al
Delosart Agency banner
Delosart Agency logo
Delosart Agency
Tam Hizmet
Sosyal Medya Reklam & Pazarlama
°360 Reklam Ajansı
Takım
6 Kişi
Tecrübe
10 Yıl
Konum
İzmir
Teklif Al
Nicemill banner
Nicemill logo
Nicemill
Dijital Reklam
Sosyal Medya Reklam & Pazarlama
MARKANIZA İYİ GELECEK REKLAM AJANSI
Takım
5 Kişi
Tecrübe
10 Yıl
Konum
İzmir
Teklif Al
PenDigital banner
PenDigital logo
PenDigital
Tam Hizmet Dijital Pazarlama
Marka Oluşturma & Konumlandırma
Parıldayan markalar ve dijital ürünler tasarlıyoruz!
Takım
20 Kişi
Tecrübe
5 Yıl
Konum
İzmir
Teklif Al
Edvido ajans seçim sürecimizde bizlere inanılmaz hızda ve kalitede hizmet sundu. Bu konuda güvenle tercih edebileceğiniz tek adres.
elif çetinkaya foto
Elif Çetinkaya
Bölge Yöneticisi,
Danone
Edvido'yu sıklıkla kullanıyorum. Haftalarca sürebilecek süreçleri birkaç günde indiriyor. Çalıştığımız seo ajansından da inanılmaz memnunum. Harika bir ekip.
seda yimen foto
Seda Yimenicioğlu
Ürün Yöneticisi,
Orzax İlaç
Sosyal Medya Ajanslarından Teklif Al
Nasıl Çalışır?
Kullanıcı, Edvido'ya sektörünü, çalışan sayısını, marka ismini, bütçesini, proje açıklamasını, iletişim bilgisini ve nasıl bir ajansla çalışmak istediğini iletir.
1
Sektör
Çalışan Sayısı
Marka İsmi
Bütçe
İletişim
Ajans ve yazılım firmaları kullanıcı ile iletişim kurar.
2
Ajans A - Merhaba!
Ajans B - İyi günler
Ajans C - Merhabalar
Ajans D - Nasılsınız?
Ajans E - Hey!
Kullanıcı, iletişim kurduğu ajanslar arasından tercih yaparak çalışmaya başlar.
3
Ajans A - Merhaba!
Ajans B - İyi günler
Ajans C - Merhabalar
Ajans D - Nasılsınız?
Ajans E - Hey!

Blog

Pazarlama ve yazılım odaklı içeriklerimizi keşfedin

İzmir En İyi Sosyal Medya Ajansı Listesi

Ajans Adı Firma Açıklaması Ajans Türü
Mutfak Yapım Dijital Reklam Ajansı Mutfak Yapım; İşin mutfağında olmak felsefesiyle yola çıkan bir reklam ajansıyız. Sosyal Medya Ajansı
Doğru Dijital "BAŞARILI SONUÇLAR DOĞRU ADIMLARLA BAŞLAR." - Doğru Dijital - İzmir'in En Doğru Dijital Pazarlama Ajansı Sosyal Medya Ajansı
Mommas Creative Mommas Creative, geleneksel ve dijital medyada aradığınız yaratıcı çözümleri sizi için üretir. Sosyal Medya Ajansı
Delosart Agency °360 Reklam Ajansı Sosyal Medya Ajansı
Nicemill MARKANIZA İYİ GELECEK REKLAM AJANSI Sosyal Medya Ajansı
PenDigital Parıldayan markalar ve dijital ürünler tasarlıyoruz! Sosyal Medya Ajansı
Nicemill Sosyal Medya Ajansı

Sosyal Medya Ajansı Nedir?

Gelişen dünyanın sürekli değişmekte olan dijital platformlar, sosyalleşmek, pazarlama ve iletişim alanı olarak kullanılmaya başlamıştır. Sosyal medya hızlı gelişen teknolojinin en önemli kollarından biri olarak özellikle dijital pazarlama alanında, herkese ulaşabilecek bir reklam platformuna da dönüşmüştür. Hızlı ve maksimum seviyede satış yapılabilen, reklam sergilenebilen ve en önemlisi yeni sektörlerin oluşmasını sağlayan internet, sosyal medya ajansları sayesinde markaların kendi ürün ve hizmetlerini pazarlama stratejisi geliştirmelerini de sağlamıştır.

İzmir'deki Sosyal Medya Ajansından Hangi Hizmetleri Alabilirim?

Dijital alanda, profesyonel bir hesap yönetimi, reklam stratejisi ve içerik üretimi yapmakta olan İzmir sosyal medya firmaları ve şirketleri; grafikerler, içerik üreticileri ve sosyal medya yöneticileriyle birlikte markanızın değerini artıracak stratejiler geliştirirler. Bir pazarlama stratejisi kurmak demek, aynı zamanda markanızın Google ADS ve diğer arama motorlarında ön sıralara çıkması demektir. Bugün birçok büyük firma sosyal medya ajansıyla çalışarak, markalarının değerini artıran projeler geliştirmiş, kalitelerinin alıcılarla buluşmasına olanak vermiştir.

İzmir sosyal medya ajansları pazarlama stratejisi geliştirir, web sitenizin ya da sosyal medya hesaplarınızın içerik planlamasını çeşitli sosyal medya araçları kullanarak yapar aynı zamanda hedef kitlenin analizini yaparak sizi ortaya çıkartacak noktaları tespit eder. Gelişen dünyada, insanlar sürekli alışverişlerini, bilgileri ve araştırmaları internet üzerinden yapmaktadır. Bu alanda hedef kitlenin dikkatini çekecek olan reklamların yapılması, kampanyaların ön plana çıkartılması oldukça önemli faktörler arasında yer almaktadır.

Sosyal Medya Stratejisinin Geliştirilmesi

Sosyal medya hesaplarının yönetilmesi, içerik üreticiliği ve reklamların yayınlanması için rakip firmaların web sitelerine bakılarak analizler yapılır, markanızın farklı olduğu noktalar ortaya çıkartılır. Örneğin; markanızın logosunun farklılığı sizin farkınızı ortaya koyacak, hedef kitlenizin beklentileri için araştırmalar yapılarak markanızın kampanya alanında nelere yönelmesi gerektiği üzerine yaratıcı fikirler geliştirilecektir.

Dijital pazarlama platformlarında, strateji geliştirmek web sitenizin eksik olduğu alanlarda yenilikler yapılarak vitrininizin ortaya çıkartılmasına katkıda bulunacaktır. Hedef kitlenin belirlenmesi, persona oluşturulması için stratejik ilerlemek sosyal medya ajansının olmazsa olmaz görevlerinden biridir.

Hedef Kitle Ve Persona Analizi

Sosyal medya üzerinde geliştirilen stratejilerin en kritik olanlarından biri hedef kitlenin belirlenmesidir. Bunun için markanızın ürünlerinin ya da hizmetlerinin ne alanda olduğu ve alıcının beklentilerinin ne yönde olduğu analiz edilmelidir. İdeal müşterinin analiz edilmesi için yaratılmakta olan persona; kişilik kartı demektir. İşletmenizin hedef kitlesini bir karakter olarak düşlemek, potansiyel müşterinin beklentilerinin neler olduğu üzerine araştırmalar yapılması gerekmektedir.

 • Müşterilerin hangi markalara yöneldiğini analiz etmek.
 • Farklı kaynaklardan edinilen karakteristik bilgileri incelemek.
 • Pazarlama stratejisini alıcının beklentilerine göre düzenlemek.
 • Hedef kitle analiz araçlarından yararlanmak.
 • Müşterilerle imkan varsa direkt iletişime geçmek.
 • Empati ve analizlerle yaratıcı fikirler üretmek.

Bunlar sosyal medya ajansı hizmetleri arasında yer alan hedef kitlenin belirlenmesi için yapılması gerekenlerdir. Özellikle hedef kitle analizlerinin yapılması için rakip firmaların incelenmesi, müşterilerle iletişim kurulması, yaratıcı içerik ve kampanyalar oluşturulması son derece önemlidir.

İçerik Üretimi Ve İçerik Planlaması

Bugün sosyal medya üzerindeki sitelerin başarılı olmasını sağlayan iyi strateji ve güncel kalabilmektir. İyi bir web site sahibi olmanız için markanızın değerini artıracak olan yaratıcı içeriklere her zaman ihtiyacınız vardır.

Pazarlama stratejisinde, hedef kitlenin ve analizlerin ne kadar önemli olduğuna değindik. Ancak bu önem sıralaması birbirine bağlı büyük bir sistemin bir parçasıdır. Web siteniz ya da sosyal medya profiliniz güncel tutulmadığı, yeni ve özgün içerikler girilmediği takdirde bütün emekler boşuna gidecektir. Bunun için içerik üretimi ve içerik planlaması alanında bir sosyal medya ajansıyla çalışmanız, sayfanızın eksiklerinin tamamlanması, sektörünüze göre özgün ve optimize içeriklerin üretilmesi için son derece yararlı olacaktır.

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya yönetimi ve danışmanlığı baştan sona, bütün internet gelişimlerinden haberdar olan trendleri takip eden ve özgün içerik üretimi yapan birçok aşamada profesyonel olunması gereken alanlardan biridir. Bunun için markanın eksiklerinin analiz edilmesi, rakip firmaların sayfalarının incelenmesi ve aynı zamanda pazarlama stratejisinin geliştirilmesi son derece önemlidir. Sosyal medya yönetiminde, yaratıcı içerik ve reklam üretilmesi için bazı çalışma planlamaları yapılmaktadır.

 • Hedef kitlenin belirlenmesi için analizler yapılır.
 • Rakip analizi ve Pazar gücü incelenir.
 • Sosyal medya ve web sitesi üzerinden özgün içerik girişi yapılır.
 • Reklam yönetimi ile sosyal medya ve Google ADS üzerinden ziyaretçi artırma politikası oluşturulur.
 • Bütün çalışmaların düzenli yapılmasıyla birlikte analizler yapılarak, aylık olarak raporlanır.

Sosyal medya yönetiminde sayfanın 1 ay içerisinde neler kazandığı ve kaybettiği gözlemlenerek, yeni stratejiler geliştirilmesi için çalışmalar yapılmalıdır.

Başarılı bir sosyal medya yönetimi, içerik üretiminden, reklam ve kampanyalara kadar birçok alanda güncel ve yaratıcı olmaya dikkat etmelidir. Bunun için sosyal medya ajansları, analizler yapar, sosyal medya yönetiminde yaratıcı fikirlerin üretilmesine öncelik verir. İnstagram, Twitter, Facebook ve Tiktok gibi popüler olan platformlarda ziyaretçi kazanmak için markanıza kılavuzluk yaparak, başarı sağlamaya çalışırlar.

Metrik Takibi ve Analizi

Google Analytics gibi pazarlama araçlarını kullanarak, sosyal medya yönetiminde optimize kaynaklar elde etmek aynı zamanda kar artışını gözlemlemek önemli aşamalardan birkaçıdır. Özellikle uygulanan kampanyaların geri dönüşünün ne yönde olduğu, ziyaretçi sayının artması ve hedef kitlenin keşfedilmesi için analiz edilmesi gereken önemli kaynaklar bulunmaktadır. Bunlar;

 • Web sitesi ziyaretçi sayısı
 • Reklam tıklanma oranları
 • Web site trafik kaynakları ( Banner vb)
 • Dönüşüm oranları
 • Dönüşüm başı maliyet

Faaliyet metrikleri ve iş değeri metrikleri bu aşamada sosyal medya ajansları tarafından takip edilerek, sayfanızın ne kadar ziyaretçi aldığını ve kaybettiğini analiz edecektir. Bu aşamada;

 • Potansiyel müşterilerin analizi
 • Potansiyel müşterilerin satışa dönüşü
 • İşletme hedeflerinin analizi
 • Yapılan dönüşümün sağladığı fayda ve maliyet
 • Azami gelir.

Tablolarının görülmesi, reklam ve içerik üretimi stratejisinden aynı zamanda yapılan çalışmaların motivasyon kaynağına kadar birçok noktada fayda sağlayacaktır. Dijital pazarlama alanında kullanılmakta olan metrikler CPC, ROI, CPL, CPA, olmak üzere müşteri odaklı davranmak, strateji geliştirmek ve gelir sağlamak için son derece önemli olmaktadır.

Profesyonel bir sosyal medya ajansı, metrik takibi ve analizleriyle, sayfanızın iyileştirilmesini, geri dönüş almasını ve en önemlisi azami gelirinizin artmasını sağlayacaktır. Etkileşim artışının neden kaynaklandığını öğrendikçe, size özel bir strateji geliştirilerek büyüme odaklı ilerlemek çok daha kolay olacaktır.

Metrik Analizlerinin Faydaları Neler Olacaktır?

Metrikler büyük bir analiz göstergesi olarak, doğru planlamayla hareket etmenin temel yollarından biridir. Az maliyetle çok kazanç sağlamanın mümkün olduğu sosyal medya yönetimi, çalışmalarınızın profesyonel bir şekille dönüşmesini ve iyi sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Google başta olmak üzere bugün dünyanın en çok kullanılan arama motorlarında kullanılan stratejik gelişmeler, analizler ve planlamalar sonucunda varlığını sürdürmeyi başarmıştır. Ziyaretçilerin neden sayfanızı keşif ettiğini ve nasıl yükselişe geçtiğinizi öğrenmeden zirvede daha fazla duramazsınız. Bunu sağlayan reklam ve kampanyalar mı yoksa ürün ya da hizmetinizin kalitesi mi, belki de her ikisi ama nasıl? İşte bunun için sosyal medya ajansımız analizler yapar, stratejiler geliştirir ve aynı zamanda sizlere rapor hazırlayarak dijital pazarlama noktasında nerede olduğunuzu görmenizi sağlar. Kullanılan metrik yöntemleri ise somut olarak size şu faydaları sağlayacaktır;

 • Potansiyel müşterilerinizin daha fazla sitenize çekilmesini sağlayacaktır.
 • Para tasarrufu eder, daha fazla gelir sağlarsınız.
 • Geliştirilen stratejinin aşamalarını görür ve devamlılık sağlarsınız.
 • Daha fazla zirvede kalmanın sırlarını öğrenirsiniz.
 • Çalışanlarınıza motivasyon sağlar, büyümeye gidecek yeni yolar keşfedersiniz.
 • Sorunun ne olduğunu anında görebilir, çözüm üreterek üstesinden gelirsiniz.
 • Analizler ve ölçümler sayesinde güncellemeler yapar, ziyaretçilerinizi tanır aynı zamanda potansiyel yeni müşterileriniz için hizmet alanınızı hangi yönde genişletmeniz gerektiği hakkına bilgi sahibi olursunuz.

Sosyal Medya Moderasyon Ve Monitoring

Analiz ve raporlama için monitoring hizmeti sunulurken, aynı zamanda moderasyon ile düzenleme ve kontrol etmeler de sağlanır. Bu metrik yönetimi, reklam ve kampanyalar için sosyal medya yönetiminin verdiği hizmetler arasında yer almaktadır. Web sitenizin yeni müşteriler kazanması, sosyal medya profillerinizin takipçilerinin artması için destek sağlayan aynı zamanda potansiyel krizlerin önüne geçecek çalışmalarımız arasında yer almaktadır.

İnstagram, Twitter ve Facebook gibi dijital platformlarda yükselişe geçmeniz için uygulanacak bu analiz, araştırma ve CRM hizmetiyle müşteri odaklı çalışmanın yeni potansiyel müşteriler kazanmanızı sağlamasına öncelik verecektir. Hedef kitle odaklı sosyal medya yönetimi için moderasyonu ve monitoring ilerleme sağlayacaktır.

Neden Sosyal Medya Ajansıyla Çalışmalıyım? İzmir'deki Markamıza Ne Fayda Sağlar?

Büyük bir fabrika düşünün, bu fabrikada üretilen ürünlerin nasıl üretileceği, nerelere satışa sunulacağı ve nasıl reklam yapılacağı hakkında hiçbir bilginiz yok. Siz sadece satıcısınız, bu da ürünlerinizin sadece satışıyla ilgilenmeniz demektir. Ancak fabrika, ürünün ambalajından, kalitesine kadar birçok alanda detaylı düşünerek üretime geçer. İşte bu noktada fabrikanın ince ve detaylı çalışmasını içerik üreterek, reklam stratejisi geliştirerek müşteriyle buluşturmanız için tanıtım yapmanız gerekmektedir. Fabrikadan çıkan ürün ne kadar iyi olursa olsun, bunu alıcıya yansıtmadıktan sonra, yapılan hizmetin kalitesini hiçbir anlamı kalmayacaktır.

İzmir'deki bir sosyal medya ajansı, ürünün fabrikadan çıkışından sizin tezgahınıza kadar gelen kısmını müşteriyle buluşturarak güven sağlayacaktır. Müşterinin markaya güvenini, ürünün hangi aşamalardan geçtiğini görmesiyle ya da bu tarz içeriklerle elde edilebilir. Markanızı tanıtan, onu kurumsal bir kimliğe çeviren sosyal medya ajansları;

 • Marka oluşturur.
 • Web site tasarımlarıyla kurumsal kimliğinizin oluşmasını sağlar.
 • Müşteri yaratır. (Lead generation)
 • Geri dönüşler alarak, hatalı noktaların düzenlenmesine yardımcı olur.
 • Video içerikler ve tanıtım filmleri üreterek insanların dikkatini markaya toplar.

Marka Değerinizi Artırır

Markanızın ve ürünlerinin tanınması demek aynı zamanda markanızın değerini artıracaktır. Bunun için sosyal medya ajansları analizler yapar, raporlar hazırlar ve sizi dijital platformda tanınır bir marka haline getirir. Bunun için eksik yönlerinizi ortaya çıkartacak olan ajans, pazarlama alında ve müşterilerle iletişim alanında stratejiler geliştirecektir. Yeni ve güncel düzenlemelerle markanızın tanınır olması, reklamlarınızın yayınlanması ve aynı zamanda yeni müşterilerinizin olması için faaliyet alanınızın sürekli genişleyecektir.

Sosyal medya yönetiminde önemli olan bir diğer unsur ise bunun devamlılığının sağlanmasıdır. Eğer devamlı olarak büyüme göstermek istiyor, markanızın tanınmasını istiyorsanız, sosyal medya ajanslarından destek almanız her zaman bir adım önde olmanıza katkı sağlayacaktır.

Güvenilir Marka İnşaa Eder

Markanızın bilinirliğini artıracak olan baştan sona bütün sosyal medya hizmetlerinden tek paket üzerinden yararlanmanız olacaktır. Kurumsal kimliğinizi oluşturacak, logo tasarımınızı yapacak ve markanıza değer katacak içerik üretimine geçilecektir. Güvenilir bir marka olduğunuz öncelikle ilk görünüşünüzle yani vitrininizle ortaya çıkacaktır.

Lead Yaratır

Sosyal medya ajanslarının sağladığı hizmetlerden biri de sürekli aktif olmanız ve bu sayede sitenize uğrayan potansiyel müşterinizle doğrudan iletişim kurma imkanıdır. Boş bir mağazaya girdiğinizi ve mağazada çalışan kimseyi bulamadığınızı düşünün. Orada aradığınızı bulamamak, soru soracağınız kimsenin olmaması çok rahatsız edici bir çalışma biçimi değimlidir. İşte bu noktada sosyal platformlarda müşteri ile ilk buluşmayı sağlayan Lead Generation sistemi devreye girer. Sitenizi ziyaret eden ya da size soru soran potansiyel müşteri için anında cevap vermek her zaman çok önemlidir. Dijital vitrininize değer katar, müşterinin kendini özel hissetmesini sağlar ve sitenizde daha fazla zaman geçirir.

Markanıza profesyonel bir kimlik kazandıracak olan Lead Generation ve marka bilinirliği birbiriyle bağlantılı önemli etkenler arasında yer almaktadır. Öncelikle müşterilerinizin beklentilerini karşılandıktan sonra şikayetlerine de geri dönüş sağlamak güven sağladığı gibi müşterinizi kaybetmemenize de neden olacaktır.

Hedef Kitleye Ulaştırır

Markanızın tanınması için ilk aşamalardan biri olan web sitenizin ziyaretçi sayısını artırmak aynı zamanda hedef kitleye göre hareket etmekten geçmektedir. Bu da kısa zamanda çok daha fazla yol kat etmemizi sağlar.

 • Müşteri ilişkilerinin yönetimi
 • Müşterinin kendini özel hissetmesi ( CRM)
 • Site erişim hızı
 • SEO ve Sem optimizasyonuyla arama motorlarında ziyaretçi sayısının artırılması
 • Ürün ve hizmetlerin yaratıcı içerik ve reklamlarla sunulması İnstagram, Twitter ve Facebook gibi sosyal platformlarda aktif paylaşım yapılması
 • Hedef kitlenizin sayfanızı neden sevdiği ve neden sevmediğinin analiz edilerek, stratejik ilerleme sağlanması aynı zamanda müşteri odaklı içerik paylaşılması hedef kitleye ulaşmamızı sağlayacaktır.

Müşterilerinizi Daha İyi Anlamanıza Yardımcı Olur

Müşterilerinizin istediklerini tamamladınız, analizlerle yeni potansiyel müşterileriniz de oldu. Anca eski müşterileriniz ya da yeni gelen müşterileriniz sizden memnun olmamaya, şikayet etmeye başladı. Bu noktada devreye girecek olan ürünlerinizle ilgili olumlu geri dönütler almak için müşterilerinizle direkt iletişime geçmek, anlamak ve isteklerini karşılamak olacaktır.

Bu konuda size destek sağlayacak olan ajans, sayfanıza kötü bir yorum bırakılmadan önce iletişim kurma şansı elde edilmesini sağlayacak, böylece müşterinizle sorunu hemen çözmenize imkan verecektir. Sosyal medya ajansı, müşterilerinizle aranızda köprü oluşturarak hatalı bir çalışma yapmamanızı sağlayacaktır.

Markanızı Sıfırdan Tekrar Yaratır

Sosyal medya ajansıyla çalışarak, marka bilinirliğinizi, satışlarınızı ve aynı zamanda kar marjınızı artırabilirsiniz. Bir ajansla çalışmak size büyük bir müşteri potansiyeli kazandıracak, yeni ziyaretçileriniz olmasını sağlayacak ve en önemlisi çok fazla bütçe harcamadan reklamlarınızın olmasına imkan verecektir.

 • Zamandan ve bütçeden tasarruf edin
 • Araç ve kaynaklarla analiz raporlarını inceleyin
 • Dijital bütün platformlarda aynı anda aktif olun
 • Marka bilirliğinizi artırın.
 • Müşterilerinize hemen geri dönüş yapın.
 • Eksiklerinizi tamamlayın ve yeniliklere açık olun.
 • Yaratıcı fikirlerle ve kampanyalarla yükselişe geçin.

Bunları yapmak için sadece bir sosyal medya ajansıyla çalışmanız yeterli olacaktır. Bundan sonrası artık çok daha kolay. Markanızın kurumsal kimliği oluşturulmuş, yeni ve potansiyel müşterilerinize geri dönüş gerçekleştirilmiş aynı zamanda markanız artık İnstagram, Twitter ve Facebook gibi alanlarda duyurulmaya başlamıştır. Siz sadece hizmet ve ürünlerinizin kalitesiyle ilgilenin, biz size yeni ziyaretçiler ve müşteriler kazandırmaya devam edelim. Bir sosyal medya ajansıyla çalışmanın farklarını ve faydalarını ilk aydan görecek, aklınıza bile gelmeyen eksiklerinizin farkına varacaksınız.

Markaya Uygun Doğru Sosyal Medya Ajansını Nasıl Seçebilirim?

Markanızı dijital platformlarda üst sıralara taşıyacak olan sosyal medya ajansları, öncelikle tecrübeli ve profesyonel bir çalışma disiplinine sahip olmalıdır. Ancak bunu anlamak ajansın sosyal medya üzerinde bıraktığı etkilerle sağlanabilir. Bir sosyal medya ajansıyla çalışırken dikkat edilmesi gerekenler, beklentilerinize yönelik olup olmadığı hakkında derin bir araştırma yapmanız gerekebilir.

Ajansın sağladığı hizmetler, kullandığı yöntemler ve tecrübeleri için referanslarına da dikkat etmek gerekir. Markanıza destek sağlayacağı alanlar, uygulandığı stratejiler ve kullandığı analiz programları hakkında sorular sorabilir, ilk ağızdan bilgi edinebilirsiniz.

Sektörünüzde Tecrübeli Olmasına Dikkat Edin

Şirketlerin ve girişimcilerin sosyal medya yöneticiliğini yapacak olan ajanslar, öncelikle trendleri takip etmeli, sektörünüze yönelik yeni gelişmelerden haberdar olmalıdır. Araştırma, bilgi ve çalışma disiplini bu aşamada büyük bir önem taşır.

Sektörünüzle ilgili yapacağı araştırmaları tamamlamalı, özgün ve yaratıcı içerikler üreterek sizin farkınızı ortaya koymalıdır. Marka ile ajans uyumunu sağlayacak olan ilk aşamalardan biri sektörel tecrübe ve literatür taramasından geçmektedir. Sektörünüzü iyi bilen, Google ADS ve diğer arama motorlarındaki kurallara uyum sağlayan aynı zamanda yaratıcı fikirler üretebilen tecrübeli bir ajansla çalışmak bu noktada çok önemli olacaktır. Sosyal medya ajansını seçerken ilk dikkat etmeniz gereken, referans ve sektörel çalışmaları olmalıdır. Tabi sektörünüzde tecrübeli bir ajans bulmak çok kolay olmayabilir. Edvido.com'da istek oluşturarak sektörünüzde tecrübeli ajanslardan teklif alabilirsiniz.

Ekibin Hızlı ve Kreatif Olduğundan Emin Olun

Sektörünüzle ilgili çalışmalar yapmış olması ve referanslarından sonraki aşamada, sosyal medya ajansının ne kadar yaratıcı olduğuna dikkat edilmelidir. Ajansın güvenilir bir çalışma sağladığını, hız ve yaratıcılık konusunda sıkıntılar yaşamadığını yaptığı işlerle gözlemleyebilirsiniz. Bütçenizi çok sarsmayacak, sizi hedef kitleye ulaştıracak olan bir sosyal medya ajansı, öncelikle araştırmacı ve kreatif bir ekibe sahip olmalıdır.

Grafikerleri, içerik üreticileri ve kullandığı programlarla size sağlayacağı sosyal medya imkanlarını inceleyebilirsiniz. Haftalık ve aylık olarak verecekleri sosyal medya paketlerine yönelik incelemeleri hizmetler kısmından yaparak, ajansın hizmet kriterlerini inceleyebilir, seçiminizi buna göre yapabilirsiniz.

Sosyal Medya Ajansları Nasıl Çalışır? İletişim Ve Brief Süreci Nasıl Olmalı?

Sosyal medya ajansınız, dinamik, pazarlama yönü yüksek aynı zamanda hedef kitle odaklı çalışmalarla markanızın bilinirliğini artırır, eksiklerini tamamlar, dijital vitrininizin sektörünüze uyumlu bir hale gelmesine katkı sağlar.

Sosyal medya uzmanı; rakip firmaların web sitelerini inceler, analizler yapar ve hedef kitleye ulaşmayı sağlayacak yaratıcı fikirlerin üretilmesine destek olur. Peki şirket içinde yarattığınız kampanyalar ve diğer içerikleri ajansınıza nasıl anlatacaksınız? Ajansınıza brief vererek.

Brief Nedir Ve Ne İşe Yarar?

Sosyal medya yönetiminde ve web site kurulumda brief sosyal medya uzmanının ilk odaklandığı noktalardan biridir. Direkt müşteri odaklı bir yaklaşım olarak, sosyal medya yönetiminde amacın ve hedef kitlenin hazırlanmasında öncelikler arasında yer alacaktır. Brief hazırlayarak, sosyal medya ajansına beklentilerinizi sunar, çalışmaların hangi yönde olmasını istediğiniz hakkında bilgi verebilirsiniz. Brief hazırladıktan sonra teklif alarak, sosyal medya ajansının size sağlayacağı imkanlardan yararlanmanız çok daha hızlı ve profesyonel bir şekilde olacaktır.

Brief nedir; Marka bilinirliğini ve direkt ürün tanıtımını yapmanızı sağlayan brief, markanın beklentilerini sunduğumuz bir dosyadır. Sosyal medya ajansı, bu dosyanın içeriklerine yönelerek, işbirliği içerisine girdiği firmanın beklentilerini karşılamaya öncelik verecektir. Bu noktada sosyal medya uzmanının görevi, analizler yaparak rakip firma ve işbirliği yapılan firma arasındaki farkları ortaya koymak olacaktır.

Brief Nasıl Verilir?

Sosyal medya uzmanının hazırlayacağı brief örneği, kısaca marka ve ürünlerin nasıl planlanacağını açık bir şekilde ortaya koyma stratejisidir. İşbirliği yapılacak firmanın örneğin Edvido’un çalışmalarını nasıl yapacağı ve önceliklerinin neler olacağını görmesi için brief hazırlanarak karşılıklı güven oluşturulmasına öncelik verilecektir. Profesyonel ve güvenilir bir sosyal medya ajansı brief sunarak çalışmalarının neler olacağını önceden bildirmelidir.

Örnek brief

 • Projenin amacı hazırlanır.
 • Hedef kitle ve ulaşmak istenenler analiz edilir.
 • Neler yapılacağı yönünde bilgilendirme verilir.
 • Nerede yer alacak olması kritik bir noktadır.
 • Marka kimliği ve proje iletişimi yapılır.
 • Marka stratejisi ve iletişim alanları belirlenir.
 • Rekabet ve marka konumlandırılması yapılmalıdır.
 • Mesajın akılda kalması için yapılacak çalışmalar neler olacaktır?
 • Zamanlama ve hız
 • Bütçe

Bu on soru cevaplanarak bir brief hazırlanır, öz tanım yapılır, reklam ve sosyal medya macerası da böylelikle başlamış olacaktır. Rekabet alanının yüksek olduğu dijital platformlar, doğru strateji ve güncel planlamalarla hareket ederek sizi zirveye taşıyabilecektir. Bu noktada seçimlerinizi yaparken, brief ve ajansın sizle olan iletişimine de öncelik vermelisiniz.

Sosyal Medya Ajansımın Başarısını Nasıl Ölçerim?

İzmir'deki Sosyal medya ajansları, sizleri başarıya götürmek için analizler ve stratejilerle hareket etmektedir. Bunun her zaman iyi sonuç vermesi mümkün olmayabilir. Ancak iyi bir sosyal medya ajansı, sizi kısa zamanda tanınır olabileceğiniz bir noktaya taşıyacak, markanızın bilinirliğini artıracaktır. Bu noktada metriklerin sağladığı değerler, sosyal medya ajansınızın ne kadar başarılı olduğunun da göstergesi olacaktır. Öncelikle sizi hedefinize ne kadar yaklaştırdığı daha sonra sayfanızdaki eksiklerin ne kadar giderildiğini görmenizi sağlayacak bir rapor sunumu yapılmalıdır. Bu raporda yer alacak, sosyal medya ajansıyla çalışmadan önce ziyaretçi sayılarınız ve çalıştıktan sonra ziyaretçi sayılarınız olmalıdır.

Aylık Analizleri Dikkate Almalısınız

Sosyal medya ajansları sitenize hedef kitlenin yönelmesini sağlayacak, ziyaretçi sayılarınızı artıracak ve aynı zamanda marka bilinirliğini sağlayacaktır. Aylardır çalıştığınız reklam ajansı, size hala bunlar sağlayamıyor, olduğunuz yerde sayıyorsanız bu doğru bir seçim yapmadığınız anlamına gelecektir.

Metriklerin dikkate alınması, ziyaretçi dönüşümü ve artışının nasıl olduğu hakkında bilgi sahibi olmanız için analizleri kontrol edebilirsiniz. Aylık olarak web sitenizin ya da sosyal medya hesabınızın hangi noktada olduğunu iyi değerlendirin. Sosyal medya ajansıyla çalışmaya başlamadan önce hangi noktadaydınız, şimdi nasıl bir ilerleme kaydedildi bunu aylık analizler sonucunda öğrenebilir, amaç, hedef kitle ve markanın bilinirliği üzerine nasıl bir artışa geçtiğinizi gözlemleyebilirsiniz.

Reklam Tıklanma Oranınızı İnceleyin

İzmir'deki Sosyal medya ajansınızla çalışmalarınızın gayet iyi ilerlediğini düşünüyorsunuz ama uzun süredir hiçbir değişiklik yok. Öyleyse uygulanan reklam stratejisi yanlış olabilir, markanıza etki sağlamayacak şekilde yayınlanarak, size katkı sağlamamış olabilir. Bunun için reklam tıklanma oranlarınızdaki değişiklikleri gözlemleyin. Verilen yeni reklamların web sitenize ya da sosyal medya profilinize ne kadar katkı sağladığını analiz eder raporlara bakarak, bu problemin üstesinden gelebilirsiniz. Markanız tanınmamış, reklamlarınız ilgi görmemiş ve ürünleriniz hala aynı standartlarda satılıyorsa yanlış sosyal medya ajansıyla çalışıyor olabilirsiniz.

Reklam tıklanma oranları size bu alanda büyük bir yol gösterici olacak, fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır. Tecrübeli ve sektörel alanda iyi bir sosyal medya ajansı reklamlarla sizin tanınmanıza olanak verecektir.

Dönüşüm Başı Maliyetiniz Ne Durumda?

Sosyal medya ajansımız size aylık olarak rapor ve analizler sunacak, böylelikle web sitenizin ve sosyal medya profilinizin ne durumda olduğunu görmenize olanak verecektir. Aynı zamanda dönüşüm başı maliyetinizi de incelemenizi sağlayacak olan bu işbirliği, markanızın bilinirliğinin artması, ürünlerinizin ve hizmetlerinizin alıcıya ulaşmasının bir göstergesidir.

Markanızın değerini yükselterek, maliyetlerinizin artmasını sağlayacak olan kapsamlı bir hizmet için sosyal medya ajanslarıyla çalışarak, dönüşüm başı maliyetinizi de analiz ederek, sosyal medya ajansının başarısını ölçebilirsiniz. Güvenilir, profesyonel ve kreatif bir sosyal medya ajansı size dijital platformlardan yararlanabileceğiniz bütün imkanları sağlayacak, sitenizi üst sıralara taşıyarak müşterilerinizin size güven duymasını sağlayacaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Edvido'da İzmir Sosyal Medya Ajanslarından Teklif Almak Ücretli Mi?

Edvido’da yer alan İzmir’in en büyük sosyal medya ajanslarından teklif almak kullanıcılarımız için tamamen ücretsizdir. Ulaşmak istediğiniz hedeflere ve markanızın bütçesine uygun olan, dijital pazarlama sektörünün önde gelen İzmir sosyal medya ajanslarından web sitemizde bulunan formu doldurarak ücretsiz bir şekilde teklif alabilirsiniz.

Edvido'da Markama En Uygun İzmir Sosyal Medya Ajanslarını Bulabilir Miyim?

Elbette bulabilirsiniz. Amaçlarınıza ve bütçenize en uygun İzmir sosyal medya ajanslarını Edvido aracılığıyla kolay bir şekilde görüntüleyebilirsiniz ve İzmir’deki en kaliteli sosyal medya ajanslarından web sitemizde yer alan formu doldurarak ücretsiz bir şekilde teklif alabilirsiniz.

Edvido'da İzmir Sosyal Medya Ajansı Fiyatları Ortalama Ne Kadar?

Sosyal medya ajansı fiyatları her ajansa göre farklılık gösterse de dijital pazarlama alanında hizmet veren ajanslar genellikle yapılan işin bütçesi üzerinden komisyon hesaplaması yaparak bir fiyatlandırma oluşturur. Tüm ajansların sunduğu hizmet ve teklif detayları için Edvido'yu kullanabilir, istediğiniz ajanslardan size özel ücretsiz teklif detayı alabilirsiniz. En doğru ve sağlıklı sosyal medya ajansı fiyatlarına doğrudan ajans ile iletişime geçerek ulaşabilir ve ajanslar arasında kıyaslama yapabilirsiniz. İzmir’de bulunan sosyal medya ajansları için yine de ortalama bir fiyat söyleyecek olursak aylık 5.000-25.000 TL diyebiliriz.

Edvido'da İzmir Sosyal Medya Ajanslarından Nasıl Teklif Alabilirim?

Web sitemizdeki formu doldurarak amaçlarınıza ve bütçenize en uygun en iyi İzmir sosyal medya ajanslarından ücretsiz bir şekilde teklif alabilirsiniz.

Sektörünüzde tecrübeli hedeflerinize uygun ajanslardan teklif alın.

En Doğru Ajanslardan Ücretsiz Teklif Al
icon
4.57/5
star iconstar iconstar iconstar iconstar icon
15000+ Müşteri Yorumu