Kategoriler
Kategori

Sektörünüzde Tecrübeli, Bütçenize Uygun Ajansları Bulalım

Tek tek ajansları gezmek için vaktiniz yoksa bize nasıl bir hizmet almak istediğinizi anlatın, firmanız için en doğru 5 ajansı size yönlendirelim.

İlgini Çekebilecek Programatik reklam Projeler

  Başka Neler Var? Aradığınızı bulamadınız mı? Merak etmeyin

  Programatik reklam Ajansları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  • Programatik reklamcılık hakkında neler bilmelisiniz?

   Bir ürün veya hizmetin kullanıcıya ulaşmasında reklam kampanyalarının etkisi büyüktür. Reklam verenlerin amacı, hedef kitleye maksimum seviyede mesajını ulaştırmak olarak tanımlanabilir. Reklam verenler amacına ulaşırken maksimum verimi elde etmeleri için doğru zamanda, doğru kanal ile doğru kitleye seslenmeleri gereklidir. Reklam verenler ile hedef kitlenin iletişimini medya sağlar. Medya görüntü, ses veya yazı olabilir.

  • Medya Planlama Nedir, Medya Planlama Ajansları Neler Yapar?

   Medya planlama (Media Planning); en doğru kitleye mesajınızı ulaştıracak olan doğru medyanın seçilmesini, reklam kampanyanızın doğru zaman ve doğru yerde en optimum bütçe ile yer almasını sağlar. Günümüzde bir çok medya, reklam verenlerin kullanımına hazır durumda. Bu çeşitlilik bazen doğru medya seçimini zorlaştırabilir. Medya planlama ve satın alma (Media Planning and Buying) , uzmanlık gerektiren bir alandır. Medya planlama ve satın alma ajansları tarafından gerçekleştirilen stratejiler bu konuda reklam verenlerin reklam kampanyalarından maksimum verim almalarını sağlamaktadır.

  • Programatik Reklamcılık Nedir?

   Dijital pazarlama yöntemlerinin başarı elde etmesi için hedef kitle ile alakalı olması çok önemlidir. Hızla artan veri çılgınlığı, bu verilerin işlenerek anlamlı hale getirilmesi ve ardından doğru bir şekilde kullanılmalarının önünü açtı. Verilerin analizi, medya satın almayı da daha hızlı, kolay ve akılcı bir hale getirdi. Günümüz teknolojisinden geri kalmayan Programatik Reklamcılık (Programmatic Advertising) , veri odaklı reklam olarak adlandırılabilir. Programatik Reklamcılık (Programlı Reklamcılık, Programmatic Advertising) ve Programatik Satın Alma (Programmatic Buying) kavramları ile gelecek günlerde de oldukça karşılaşacağız. Programatik reklamcılık reklam verenlerin hedef kitlelerini hakkındaki bilgileri kullanarak medya satın alıyor. Bunu çoklu ekran (Cross Screen), third party data, gerçek zamanlı satın alma (RTB, Real Time Biddind), Arz Tarafı Platformu (SSP, Supply Side Platform), Talep Tarafı Platformu (DSP, Demand Side Platform) gibi teknolojik gelişmeler ve çeşitli yazılımlar ile paralel ilerleyerek gerçekleştiriyor.

  • Programatik reklam alanında hızla ilerleyen gelişmeler ardında ne gibi faydaları getiriyor?

   Programatik reklamcılık, reklam alanı satın almak için oldukça verimli bir yoldur. Bu reklamcılık yaklaşımı ile kullanıcı site içi davranışları gibi bir çok veri sayesinde hedef kitleye çok kısa bir zamanda alakalı reklam gösterilebiliyor. Programatik reklam ajansları, bu reklamcılık türü ile verileri gerçek zamanlı olarak analiz edilebiliyor. Böylelikle herhangi bir reklam kampanyasının oluşturduğu etkileri görmek için kampanya bitimine kadar beklemeyi gerektirmiyor. Manuel olarak gerçekleştirilen reklam alımlarının, programatik reklamın optimum bütçe ile sağladığı verimi elde etmesi olanaksızdır. Dijital dönüşümün gerekli kıldığı programatik reklam, pazarlama anlayışına yepyeni bir soluk getirdi. Erişimi en üst düzeye taşıdı. Ayrıca bir çok insanla görüşüp pazarlık etmek için harcanan maliyet ve zaman kaybının ortadan kalkıyor oluşu bu programatik reklamcılığı yine vazgeçilmez bir trend yapıyor.

   Programatik reklamcılık, medya satın alma alanına oldukça nüfus etti. Yayıncı envanterlerini veriye dayalı bir sistem ile satın almak medya satın alma sürecini daha verimli ve akılcı bir hale getirdi. Ancak programatik reklamcılık sadece bu alanda değil pazarlamanın bir çok segmentine yeni bakış açıları kazandırarak günden güne popülerliğini arttıracaktır.

  Kararsız mı kaldınız? Şirketinize en uygun ajansları bulalım!

  Ücretsiz 5 Teklif Al